rollupy idealną reklamą na targach

W dzisiejszych czasach dobry Marketing jest wszystkim – szczególnie w przypadku różnego rodzaju targów branżowych, gdzie bardzo łatwo pozostać niezauważonym pośród setek konkurencyjnych stoisk. Na szczęście z odsieczą przychodzą nam nowoczesne systemy wystawiennicze. Decydując się na tzw. rollupy, stajemy się lepiej widoczni na wystawach, prezentacjach, pokazach, szkoleniach, Konferencjach czy imprezach plenerowych.

Czym właściwie są rollupy? To nic innego jak stojaki reklamowe. Składają się one z metalowej podłużnej kasetki oraz umieszczonej na niej tkaninie z tworzywa sztucznego z nadrukowaną grafiką. Ogromną zaletą rollupów jest to, że niezwykle szybko się je montuje i demontuje; wystarczy wyciągnąć materiał z pojemnika, a następnie osadzić go na specjalnych mocowaniach. I to w zasadzie tyle. Po złożeniu rollup mieści się natomiast w wąskiej tubie lub pokrowcu, więc można go łatwo przetransportować na kolejne targi. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dostępne na rynku systemy rolowane dość znacząco się od siebie różnią, np. rozmiarami plansz, wagą czy sposobem montażu.

Rollupy na stoisku

W przypadku targów bardzo istotną rolę odgrywa właściwa aranżacja naszego stanowiska ekspozycyjnego. Powinno ono natychmiast przykuwać uwagę zwiedzających oraz dawać się łatwo identyfikować – tutaj niezastąpione okazują się właśnie rollupy, gdyż nadają one stanowisku indywidualnego charakteru. Oczywiście przy budowie stoisk możemy równie dobrze postawić na oryginalne materiały wykończeniowe (elementy z surowego drewna, imitacje kamieni, słoma), ale takie rozwiązanie jest zdecydowanie droższe. Rollupy pozwalają tanio i szybko podnieść walory wizualne naszej ekspozycji.

Jak podkreśla initi.pl, samo kupno rollupu nie gwarantuje jeszcze sukcesu, bo rollupy muszą być właściwie zaprojektowane; od użycia dużej, czytelnej czcionki, poprzez umieszczenie najważniejszych informacji na poziomie oczu, na danych kontaktowych u dołu skończywszy. Bardzo ważne jest ulokowanie nazwy naszej firmy oraz jej loga na samej górze rollupu; to w końcu najbardziej widoczne miejsce. Uwaga: wszystko musi być naturalnie zgodne z systemem identyfikacji wizualnej naszej firmy. Dzięki temu zwiedzającym będzie łatwiej odnaleźć nasze stoisko wśród setek innych wystawców – są w końcu przyzwyczajeni do konkretnych kolorów. Pamiętajmy, że same kolory również wywołują różne stany emocjonalne: nasycona czerwień przyciąga uwagę, ale jednocześnie wzbudza niepokój, niebieski relaksuje i łagodzi emocje, natomiast biel działa odświeżająco, choć wywołuje przy tych uczucie chłodu.

Dobre rollupy nie są złe!

Rollup to atrakcyjna, ekonomiczna i przede wszystkim skuteczna forma reklamy. To idealne marketingowe rozwiązanie w czasach, gdy na zainteresowanie zwiedzającego naszą ofertą mamy… zaledwie 15 sekund. I choć rollupy szybko przyciągają wzrok na targach, to muszą być przy tym jak najlepszej jakości. Dlatego stworzenie grafiki warto zlecić jednej z wyspecjalizowanych na tym polu drukarni internetowych, np. initi.pl. Rzecz jasna nawet wtedy, przed złożeniem finalnego zamówienia, warto dokładnie przedyskutować z drukarnią cały projekt – od wyboru materiału po ostateczną cenę.

Kalendarz konferencji

Grudzień   2018
P W S C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Newsletter

captcha