Content marketing w promowaniu eventów Jak promować event na portalach społecznościowych, by wydarzenie odniosło sukces? Oto kilka podpowiedzi:

- Twitter – najlepiej przygotować wyjątkowy, krótki hashtag, który będzie wyróżniał wydarzenie – wówczas uczestnikom i osobom zainteresowanym konkrentym wydarzeniem będzie o wiele łatwiej odnaleźć informacje o nim wśród innych twittów. Twitter to idealny kanał do przekazywana relacji na żywo np. z Konferencji ;

- Facebook – jest to najpopularniejszy obecnie serwis społecznościowy – wydawać by się mogło, że każdy z nas go doskonale zna. Jednak jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach, więc warto dobrze przygotować kampanię, umieścić na stronie przyciągające uwagę zdjęcia i ciekawe informacje z zakresu call to action, które zachęcą do aktywności.

- Google+ - ten serwis zdobywa coraz więcej zwolenników, dla wielu osób plusem jest to, że integruje się z innymi funkcjami Google, jak choćby z kalendarzem Google. Jest to też ciekawy sposób na relacjonowanie na żywo za pomocą Google Hangouts.

- Infografiki – infografiki warto przygotować sporo wcześniej, przy ich tworzeniu dobrze jest skonsultować się z osobami biorącymi udział w wydarzeniu np. z prelegentami. Powinny zawierać skondensowane najważniejsze dla uczestników informacje.

- Wideo – filmy wideo można wykorzystać na każdym z wymienionych wyżej serwisów społecznościowych jak i na YouTube. W ten sposób można relacjonować wydarzenie. Ważne, aby filmy promujące były ciekawe i wysokiej jakości.

- Współpraca z bogerami – warto zaprosić do współpracy blogerów, których strony posiadają duży zasięg i są popularne na portalach społecznościowych.

Kalendarz konferencji

Styczeń   2018
P W S C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Newsletter

captcha