Uczestnicy konferencji biznesowychKto naprawdę szuka Konferencji biznesowych?

Obserwacje rynku Konferencji biznesowych, a także statystyki portalu kreatorzy.eu pozwalają określić, uczestników Konferencji biznesowych.

  • Wśród słuchaczy (nie prelegentów) dużą część stanowią oczywiście specjaliści, którzy poszukują Konferencji przede wszystkim ze względu na prezentowaną na nich wiedzę. Dla nich udział w tego typu wydarzeniach stanowi okazję do rozmowy, zapoznania się z najnowszymi trendami w branży, zebrania cennych materiałów pokonferencyjnych. Oprócz Konferencji szukają oni także targów czy szkoleń.
  • Drugą grupą osób szczególnie zainteresowaną Konferencjami biznesowymi są osoby młode, dopiero wchodzące na rynek pracy i stawiające pierwsze kroki w swojej branży. Dla tych uczestników Konferencja branżowa jest także sposobem na pokazanie się i nawiązanie kontaktów. Podobnymi motywacjami kierują się także przedsiębiorcy czy innowatorzy – z tą różnicą, że bardzo często nie są to już osoby początkujące. Potrafią oni wykorzystywać konferencję zarówno jako źródło wiedzy, jak i kontaktów biznesowych. Dla takich osób redakcja portalu kreatorzy.eu przygotowała zresztą specjalną publikację poradnikową w formie e-booka.
  • Trzecia grupa docelowa Konferencji to firmy organizujące tego typu wydarzenia i przedstawiciele mediów. Portal kreatorzy.eu jest dla nich bardzo dobrym sposobem na reklamę i wypromowanie swojej oferty. Baza kreatorzy.eu stanowi niemal gotowe źródło kontaktów do organizatorów Konferencji oraz firm z pokrewnych branż.
    Użytkownicy z tej grupy poszukują nie tyle konkretnych wydarzeń, ile partnerów do współpracy. Zadają sobie pytanie: co, z kim i jak zorganizować? Baza zgromadzona przez portal kreatorzy.eu wielokrotnie dostarcza im na to odpowiedzi. Z listów i opinii wiemy, że w tym serwisie narodziła się już niejedna biznesowa współpraca.

 

Kalendarz konferencji

Newsletter

captcha