IV Forum Liderów Cyfrowego Biznesu Digital Champions 2017

W tym roku, już po raz czwarty spotkamy się w elitarnym gronie ekspertów, praktyków, naukowców, decydentów i specjalistów zaangażowanych w procesy cyfrowej transformacji firm i instytucji publicznych. Społeczność Digital Champions łączy tradycyjne organizacje z pionierami cyfrowych innowacji, dojrzałe organizacje ze startupami, firmy inicjujące cyfrowe transformacje z tymi którzy na tej drodze odnieśli realne sukcesy.

:: INTELIGENTNY BIZNES W INTELIGENTNYM ŚWIECIE

Temat przewodni tegorocznej edycji prowadzi nas do sedna strategii biznesowych związanych z cyfryzacją oraz do kluczowego wyzwania jakie stoi przed liderami cyfrowych transformacji. Jak wykorzystać rozwijające się gwałtownie możliwości automatyzacji, autonomii , predykcji i analityki do tworzenie prawdziwie inteligentnych produktów, usług i organizacji. Pionierzy algorytmicznego biznesu potwierdzają znaną prawdę, że przyszłość już nadeszła, jest tylko nierówno rozłożona …

:: AI is ALIVE! Praktyczne zastosowania biznesowe Artificial Intelligence i Machine Learning są jednym z kluczowych elementów idei „Smart Business” – inteligentnej organizacji. Ubiegłoroczna edycja Digital Champions była pierwszą biznesową konferencją prezentującą wyzwania biznesowe związane z komercjalizacją technologii AI/ML oraz demonstrującą praktyczne możliwości ich eksperymentalnego wykorzystania w oparciu o możliwości chmury obliczeniowej. W tym roku zanurzamy się głębiej w świat biznesowych modeli i zastosowań opartych o możliwości AI/ML na świecie i w Polsce przedsiębiorstwach, zarówno w startupach czy firmach technologicznych jak i w dojrzałych organizacjach.

  • Stan zastosowań biznesowych AI/ML – sukcesy, nadzieje, rozczarowania.
  • Autonomia w transporcie, logistyce, usługach i eCommerce, robotyzacja procesów.
  • Modele biznesowe dla firm algorytmicznych.
  • SmartHome, SmartWork, SmartThing, SmartMe.
  • Anioł Stróż czy Władca Marionetek. Rola AI w relacji człowieka z technologią.
  • Etyka maszyn. Jak regulować zastosowania AI nie hamując postępu.

:: ART – TECH – DESIGN Sztuka i rzemiosło projektowania atrakcyjnych produktów i usług dla inteligentnego świata. Sztuka, technologia i design to dyscypliny które coraz mocniej przenikają się we współczesnym biznesie. Po sukcesie prezentacji o granicach interakcji z ubiegłorocznej edycji konferencji zdecydowaliśmy się w większym stopniu pokazać pole konwergencji tych trzech dyscyplin oraz ich biznesowy potencjał. Bez jego zrozumienia coraz trudniej będzie konkurować w walce o zaangażowanie klientów.

  • Jak wykorzystać biznesowy potencjał emocji i idei.
  • Generatywne formy, produkty i procesy.
  • Creative Coding,  czyli doświadczenia z budowy interdyscyplinarnych kompetencji.
  • Storytelling – jak narracja wspiera innowacje.

:: PRZEWODNICY CYFROWEJ ZMIANY Kolejna debata praktyków cyfrowej transformacji. W tym roku prezentujemy doświadczenia osób pełniących – formalnie, lub de facto – rolę Chief Digital Officera. Wizja i przywództwo w procesie zmiany to niewątpliwie sprawa wielkiej wagi, co pokazał choćby ubiegłoroczny panel poświęcony temu zagadnieniu. Z drugiej strony namaszczenie lidera ani ani nawet sformułowanie wizji przyszłości nie sprawi że trudne i złożone procesy transformacji wydarzą się same. Jak radzą sobie „skazani na przywództwo”? Jak zbudować zespół, jak go skonsolidować wokół celów zmiany, jak go zorganizować i jak nim zarządzać?

  • Chief Digital Officer – rola, funkcja czy misja?
  • Jak uniknąć „syndromu Don Kichota” stając na czele cyfrowej transformacji?
  • 5 perspektyw CDO: klienci – zespół – ekosystem – technologia – rezultaty.
  • Mandat, odpowiedzialność, zasoby – czego potrzebuje CDO do skutecznego działania.

:: EKOSYSTEMY CYFROWYCH USŁUG Kolejna odsłona debaty na temat znaczenia cyfrowego kapitału we współczesnym biznesie. Po 3 latach powracamy do tematu konwergencji biznesowej i strategii opartych o udostępnianie ekosystemom partnerów zdolności biznesowych w postaci elektronicznych usług („API Economy”). Ta koncepcja, której pionierami były firmy telekomunikacyjne oraz dostawcy rozwiązań chmurowych staje się w świecie cyfrowego biznesu jednym z fundamentów strategii. „Udostępnianie API” staje się modą, a w przypadku regulacji PSD II w branży finansowej – koniecznością. To dobry moment aby oddzielić ziarno dobrych praktyk od plew mitów i półprawd po to by dobrze zdefiniować i skutecznie wdrożyć koncepcję ekosystemu cyfrowego dla swojej organizacji.

  • Czym jest automatyzacja procesów i usług w duchu „API Economy”?
  • Jak wejście w świat ekosystemów wpływa na strategię, model operacyjny i organizację?
  • Otwarte ekosystemy biznesowe – przykłady i studia przypadków.
  • Szanse i ryzyka biznesowe w strategiach opartych o ekosystemy.
  • Kapitał cyfrowy a kapitał ludzki – od jakich zasobów i kompetencji zależy sukces w ekosystemie cyfrowych usług?

:: FABRYKI INNOWACJI II W kolejnej odsłonie „Fabryk Innowacji” ponownie pochylimy się na kwestii kreowania i finansowania innowacji w ekosystemach biznesowych. Celem sesji jest przedstawienie doświadczeń dojrzałych organizacji w budowie strategicznych partnerstw ze światem startupów. Kluczowym tematem w tym roku jest analiza scenariuszy finansowania innowacji ze środków publicznych i ich konsekwencji z punktu widzenia potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych wspierających komercjalizację i wzrost.

  • Czy warto uczyć słonia tańczyć? Trudne prawdy o innowacyjności w dojrzałych organizacjach.
  • Procesy innowacyjne na styku dojrzałych organizacji, agregatorów startupów i funduszy publicznych. Doświadczenia, plany, dobre praktyki.
  • Czy cyfrowe innowacje czeka „bańka inwestycyjna”? Jak stymulować innowacje nie paląc pieniędzy w nadmiarze.

IV Forum Liderów Cyfrowego Biznesu Digital Champions 2017 agenda 23.11

  • Powitanie i wykład wprowadzający Temat przewodni tegorocznej edycji prowadzi nas do sedna strategii biznesowych związanych z cyfryzacją oraz do kluczowego wyzwania jakie stoi przed liderami cyfrowych transformacji. Jak wykorzystać rozwijające się gwałtownie możliwości automatyzacji, autonomii , predykcji i analityki do tworzenie prawdziwie inteligentnych produktów, usług i organizacji. Pionierzy algorytmicznego biznesu potwierdzają znaną prawdę, że przyszłość już nadeszła, jest tylko nierówno rozłożona …
  • Track: AI IS ALIVE!, KAPITAŁ CYFROWY III, PRZEWODNICY CYFROWEJ ZMIANY
  • AI IS ALIVE – Keynote Praktyczne zastosowania biznesowe Artificial Intelligence i Machine Learning są jednym z kluczowych elementów idei „Smart Business” – inteligentnej organizacji. Ubiegłoroczna edycja Digital Champions była pierwszą biznesową konferencją prezentującą wyzwania biznesowe związane z komercjalizacją technologii AI/ML oraz demonstrującą praktyczne możliwości ich eksperymentalnego wykorzystania w oparciu o możliwości chmury obliczeniowej. W tym roku zanurzamy się głębiej w świat biznesowych modeli i zastosowań opartych o możliwości AI/ML na świecie i w Polsce przedsiębiorstwach, zarówno w startupach czy firmach technologicznych jak i w dojrzałych organizacjach.
  • DEBATA: Hodowcy robotów. Inteligentna automatyzacja procesów biznesowych w praktyce. Uczestnicy debaty podzielą się praktycznymi doświadczeniami dotyczącymi robotyzacji procesów (Robotic Process Automation), oraz wykorzystania inteligentnych agentów konwersacyjnych (Conversational User Interface) w procesach back-office i front-end.
  • DEBATA: Zaawansowana analityka – stan i perspektywy rozwoju Praktyki analityczne coraz częściej wykraczać muszą poza rutynowe raportowanie i eksploracje wskaźników i danych historycznych, tworzących główny nurt "Business Intelligence". Budowanie przewagi informacyjnej wymaga dziś z jednej strony zdolności przewidywania przyszłych zdarzeń, zachowań i scenariuszy, z drugiej zaś - ścisłej integracji decyzji ze zautomatyzowanymi procesami operacyjnymi. W każdym z tych obszarów konieczne jest jednocześnie nieustanne doskonalenie stosowanych modeli analitycznych pod kątem ich efektywności i skuteczności. To obszar stawiający wysokie wymagania kompetencjom ludzi i możliwościom technologii. W ramach debaty poszukamy odpowiedzi na pytania: jak radzimy sobie z tymi wyzwaniami i jak mogą one ewoluować w najbliższych latach.
  • Czy leci z nami pilot? Firma autonomiczna - model, przykłady, wyzwania. Koncepcja i architektura autonomicznej firmy cyfrowej (Digital Autonomous Organization). Wyzwania na styku świata cyfrowego i rzeczywistego. Potencjalne obszary zastosowań.
  • Track: AI IS ALIVE!, KAPITAŁ CYFROWY III, PRZEWODNICY CYFROWEJ ZMIANY
  • DEBATA: Cyfrowe metropolie - platformy życia społecznego, zawodowego i kulturalnego. Wizja inteligentnych miast (Smart Cities) od wielu już lat inspiruje futurystów, liderów technologii oraz liderów odpowiedzialnych za rozwój metropolii. Coraz lepiej rozumiemy co jest realnie możliwe, a co stanie się realne za chwilę. Czy nasze miasta staną się z czasem "maszynami do życia"? Jakie pomysły chcą w nich realizować firmy dysponujące dużym potencjałem innowacyjnym?
  • DEBATA: Duch w maszynie. Nasze życie wśród inteligentnych przedmiotów. Czy rozwiązanie takie jak Amazon Alexa czy Google Echo ożywią nasze mieszkania i biura? Sprawią że staną się one przyjazną, naturalną bramą do cyber-świata? Jak użyć ich w praktyce, i jakie okazje stwarzają one dla rozwoju tradycyjnych, wyspecjalizowanych usług cyfrowych?
  • AI: Mistrz, niewolnik, czy Władca Marionetek Podsumowując przegląd zastosowań AI i kierunki ich rozwoju spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie o relację człowiek maszyna w obliczu przyspieszającej techno-ewolucji.
  • KAPITAŁ CYFROWY III, PRZEWODNICY CYFROWEJ ZMIANY
  • WPROWADZENIE: The Business of API Kolejna odsłona debaty na temat znaczenia cyfrowego kapitału we współczesnym biznesie. Po 3 latach powracamy do tematu konwergencji biznesowej i strategii opartych o udostępnianie ekosystemom partnerów zdolności biznesowych w postaci elektronicznych usług („API Economy”).
  • DEBATA: Kasyno zawsze wygrywa, czyli API Economy w praktyce Koncepcja API Economy, której pionierami były firmy telekomunikacyjne oraz dostawcy rozwiązań chmurowych staje się w świecie cyfrowego biznesu jednym z fundamentów strategii. „Udostępnianie API” jest modą, a w przypadku regulacji PSD II w branży finansowej – koniecznością. To dobry moment aby oddzielić ziarno dobrych praktyk od plew mitów i półprawd po to by dobrze zdefiniować i skutecznie wdrożyć koncepcję ekosystemu cyfrowego dla swojej organizacji.
  • DEBATA: Czas na Gov-Tech? Jednym z flagowych przedsięwzięć Ministerstwa Cyfryzacji jest udostępnienie usług i danych na potrzeby komercyjnych zastosowań, oferujących wartość dodaną do relacji obywateli i firm z administracją publiczną. Na ile rynek Gov-Tech jest atrakcyjnym polem dla innowacji, jak stymulować jego rozwój? Potencjalna wygrana to radykalna modernizacja państwa i zmiana wizerunku administracji publicznej, z weberowskiej biurokracji w partnera wspierającego rozwój biznesu i potrzeby społeczne.
  • WPROWADZENIE: Przewodnicy cyfrowej zmiany Kolejna debata praktyków cyfrowej transformacji. W tym roku prezentujemy doświadczenia osób pełniących – formalnie, lub de facto – rolę Chief Digital Officera.
  • DEBATA: Chief Digital Officer - rola, funkcja, czy misja? Wizja i przywództwo w procesie zmiany to niewątpliwie sprawa wielkiej wagi, co pokazał choćby ubiegłoroczny panel poświęcony temu zagadnieniu. Z drugiej strony namaszczenie lidera ani ani nawet sformułowanie wizji przyszłości nie sprawi że trudne i złożone procesy transformacji wydarzą się same. Jak radzą sobie „skazani na przywództwo”? Jak zbudować zespół, jak go skonsolidować wokół celów zmiany, jak go zorganizować i jak nim zarządzać?
  • DEBATA: Kadry Cyfrowej Rewolucji. Mimo postępów w zastosowaniach AI o skuteczności i efektywności procesów transformacji przesądzają ludzie - ich kompetencje, zaangażowanie, gotowość do zmiany. Spojrzymy na dynamikę cyfrowej rewolucji poprzez perspektywę procesów zarządzania kapitałem ludzkim, oraz wyzwania rynku pracy dla specjalności cyfrowych, takich jak cyfrowy marketing, projektowanie doświadczeń, robotyzacja, czy data science.

IV Forum Liderów Cyfrowego Biznesu Digital Champions 2017 agenda 24.11

  • WPROWADZENIE: ART TECH DESIGN Sztuka i rzemiosło projektowania atrakcyjnych produktów i usług dla inteligentnego świata. Sztuka, technologia i design to dyscypliny które coraz mocniej przenikają się we współczesnym biznesie. Po sukcesie prezentacji o granicach interakcji z ubiegłorocznej edycji konferencji zdecydowaliśmy się w większym stopniu pokazać pole konwergencji tych trzech dyscyplin oraz ich biznesowy potencjał. Bez jego zrozumienia coraz trudniej będzie konkurować w walce o zaangażowanie klientów. - Jak wykorzystać biznesowy potencjał emocji i idei. - Generatywne formy, produkty i procesy. - Creative Coding, czyli doświadczenia z budowy interdyscyplinarnych kompetencji. - Storytelling – jak narracja wspiera innowacje.
  • DEBATA: Kreacja i technologia
  • DEBATA: Kreacja i korporacja
  • Track: ART TECH DESIGN, FABRYKI INNOWACJI II, API MANAGEMENT, AI / ML / ROBOTS, STARTUP, TRANSFORMATION PRACTICES
  • WPROWADZENIE: FABRYKI INNOWACJI II W kolejnej odsłonie „Fabryk Innowacji” ponownie pochylimy się na kwestii kreowania i finansowania innowacji w ekosystemach biznesowych. Celem sesji jest przedstawienie doświadczeń dojrzałych organizacji w budowie strategicznych partnerstw ze światem startupów. Kluczowym tematem w tym roku jest analiza scenariuszy finansowania innowacji ze środków publicznych i ich konsekwencji z punktu widzenia potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych wspierających komercjalizację i wzrost. - Czy warto uczyć słonia tańczyć? Trudne prawdy o innowacyjności w dojrzałych organizacjach. - Procesy innowacyjne na styku dojrzałych organizacji, agregatorów startupów i funduszy publicznych. Doświadczenia, plany, dobre praktyki. - Czy cyfrowe innowacje czeka „bańka inwestycyjna”? Jak stymulować innowacje nie paląc pieniędzy w nadmiarze.
  • DEBATA: Cyfrowe innowacje: jak zdobyć całe bogactwo świata i uniknąć bańki inwestycyjnej?
  • Track: ART TECH DESIGN, FABRYKI INNOWACJI II, API MANAGEMENT, AI / ML / ROBOTS, STARTUP, TRANSFORMATION PRACTICES
  • WARSZTATY: API Management showcase
  • WARSZTATY: AI / ML / Robots showcase
  • WARSZTATY: Startup showcase
  • WARSZTATY: Transformation practices showcase

IV Forum Liderów Cyfrowego Biznesu Digital Champions 2017 prelegenci

  • Wiesław Bartkowski Interaction Designer & Complex Systems Researcher at School of Form, Uniwersytet SWPS, Uniwersytet Warszawski
  • Edwin Bendyk Journalist, writer, essayist and university teacher at Tygodnik Polityka
  • Norbert Biedrzycki McKinsey Digital Vice President at McKinsey & Company
  • Sylwia Bilska Tech / Fintech / eCommerce B2B & B2C commercial leader (General Manager / Country Manager / CMO) at PayU
  • Marek Borzestowski Partner at Giza Polish Ventures
  • Miłosz Brakoniecki Co Founder, Chief Commercial Officer (CCO) at Obserwatorium.biz
  • Marcin Choiński Head of Big Data & Analytics Ecosystem at TVN Digital S.A.
  • Grażyna Dadej Executive Architect, IBM Academy of Technology, IBM Cloud Technical Manager for PaB at IBM
  • Magdalena Dziewguć Head of Google for Work (PL,CZ,SK) at Google
  • Bogumił Kamiński Associate Professor at SGH Warsaw School of Economics
  • Sylwia Kujawska-Frydrych Managing Partner, ICT Executive Search Consultant at Amberstone Associates, "Technologia w Spódnicy" Society
  • Bożena Leśniewska Executive VP B2B at Orange Polska
  • Jarosław Mastalerz CEO at mBank
  • Jowita Michalska Prezes/Technology and Innovation/Digital Marketing Expert at Fundacja Digital University
  • Piotr Muszyński Wiceprezes zarządu at Orange Polska
  • Michał Olszacki Industrial high tech venture builder at Reliability solutions sp zoo; Institut national des Sciences appliquées de Toulouse
  • Wojciech Ozimek CEO at one2tribe
  • Monika Płocke Head of Banking Technology Change at Nordea Bank
  • Piotr Płoszajski Kierownik Katedry Teorii Zarządzania at SGH Warsaw School of Economics
  • Aleksander Poniewierski Partner / Global IoT Leader at EY
  • Aleksandra Przegalińska Research Fellow at MIT Sloan School of Management at MIT Sloan School of Management / University of Warsaw
  • Mariusz Pultyn Deputy IT Director in IT Development Department at mBank
  • Arkadiusz Seredyn Digital Transformation Executive Director at Orange Polska
  • Aleksander Solecki Partner at RETHINK
  • Daniel Spica CEO at Spica Solutions

 

 

 

Google Campus Warsaw, Ząbkowska 33C, 03-736 Warszawa

Szczegóły

Początek konferencji 23-11-2017 9:00
Koniec konferencji 24-11-2017 15:45
Organizator Rethinksp. z o.o. sp. k.
Tagi Konferencja zarządzanie 2017, konferencja biznesowa 2017, konferencja Warszawa 2017
Kontakt do organizatora

http://www.digitalchampions.pl/

Rodzaj konferencji konferencja darmowa
Typ konferencji biznesowa
Województwo dolnośląskie
Miasto Warszawa
Adres Google Campus Warsaw, Ząbkowska 33C, 03-736 Warszawa
Lokalizacja
Warszawa
Warszawa, Polska
Warszawa
Podziel się informacją:
Informacje dot. plików cookies

ComminT Sp. z o.o. stosuje pliki cookies, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania ich stron internetowych. Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności.