IV Forum Kierowników IT w Administracji 2017

Temat przewodni: Współpraca administracji rządowej i samorządowej w zakresie realizacji projektów informatycznych

Forum Kierowników IT w Administracji to ogólnopolska konferencja skierowana do przedstawicieli instytucji publicznych, odpowiedzialnych za informatyzację swoich jednostek.

IV Forum Kierowników IT w Administracji odbędzie się 29-31 marca 2017 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem

Celem konferencji IT w Administracji jest wymiana doświadczeń i promocja najlepszych rozwiązań informatycznych w jednostkach publicznych, szerzenie wiedzy o zastosowaniach technologii informacyjnych w urzędach oraz dobrych praktykach IT. W trakcie trzech dni konferencji przedstawione i omówione zostaną m.in. przykłady najciekawszych wdrożeń w polskich urzędach.

Do udziału w Forum Kierowników IT w Administracji zapraszamy:

  • kierowników i dyrektorów IT jednostek administracji państwowej i samorządowej
  • dyrektorów i naczelników wydziałów organizacyjnych w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji rządowej
  • marszałków, starostów, prezydentów, burmistrzów, wójtów, skarbników, sekretarzy
  • członków zarządów i kadry zarządzającej spółek komunalnych oraz innych jednostek organizacyjnych

IV Forum Kierowników IT w Administracji 2017 program dzień 1

  • Rola samorządu województwa w procesie cyfryzacji gmin i powiatów (narzędzia informatyczne dla jst w projektach regionalnych; realizacja usług elektronicznych poprzez platformy regionalne; oszczędności wynikające z elektronicznej wymiany informacji pomiędzy podmiotami)
  • Droga do E-urzędu 24/7: zadania podmiotów publicznych do 2018 r. wynikające z Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa (informatyzacja państwa wynikająca z uchwały Rady Ministrów w sprawie Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa; nowe modele świadczenia elektronicznych usług publicznych przez urzędy; optymalizacja wydatków publicznych na informatyzację wynikająca z optymalizacji procedur administracyjnych)
  • Linia Współpracy 2016: koalicja administracji rządowej i samorządowej w służbie obywatelom (czym jest Linia Współpracy 2016: formalne umocowanie w strukturach rządu i samorządu; organizacja pracy zespołów roboczych w ramach LW16; priorytety współpracy)
  • Priorytety samorządów w zakresie e-administracji, a rządowe projekty informatyczne (potrzeby i rekomendacje jst w zakresie realizacji projektów informatycznych; problemy w realizacji usług elektronicznych przez administrację samorządową ; w jaki sposób budować e-administrację na poziomie gmin i powiatów)

IV Forum Kierowników IT w Administracji 2017 program dzień 2

  • Praktyka realizacji obowiązku archiwizacji dokumentacji elektronicznej w systemie EZD (zasady przekazywania dokumentacji elektronicznej do archiwum zakładowego wynikające z zapisów instrukcji kancelaryjnej; uprawnienia w EZD, a dostęp do dokumentacji archiwalnej; wpływ zmian organizacyjnych w jednostce na archiwizowanie spraw w EZD)
  • Architektura Informacyjna Państwa wynikająca z Planu Działań Ministra Cyfryzacji (rola Architektury Informacyjnej Państwa w procesie cyfryzacji urzędów; jak działa i czemu służy mechanizm Głównego Informatyka Kraju; wpływ realizacji projektów informatycznych w administracji centralnej na projekty lokalne)
  • Program Otwierania Danych Publicznych jako wytyczne do realizacji zapisów ustawy o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego (wytyczne dla podmiotów publicznych wynikające z uchwały Rady Ministrów z dnia 20 września 2016 r.; zasady i standardy otwierania danych publicznych wobec zapisów ustawy o ponownym wykorzystaniu informacji;  przykłady ponownego wykorzystania informacji publicznej w innowacyjnych projektach)
  • Portal RP: wspólna przestrzeń informacyjno-usługowa rządowych i samorządowych podmiotów publicznych (świadczenie usług elektronicznych na Portalu RP - integracja z ePUAP i systemami resortowymi; możliwości wykorzystania Portalu RP przez administrację samorządową; automatyzacja udostępniania informacji publicznej poprzez integrację z systemem EZD)
  • Karta miejska jako klucz do cyfrowych usług gminy, powiatu, województwa (metody identyfikacji użytkownika stosowane w kartach; przykłady zastosowania wielofunkcyjnych kart miejskich w usługach publicznych; korzyści dla miast, gmin i województw z wdrażania kart miejskich)
  • Wdrażanie płatności bezgotówkowych w administracji publicznej (obrót pieniężny w Polsce i rodzaje płatności bezgotówkowych, możliwe do wdrożenia w administracji publicznej;  korzyści dla urzędów z udostępniania płatności bezgotówkowych; zmiany prawa wynikające z pilotażowych wdrożenia płatności bezgotówkowych w wybranych urzędach; obowiązek realizacji płatności bezgotówkowych przez urzędy, a program „Od papierowej do cyfrowej Polski”)
  • Krajowy schemat identyfikacji elektronicznej. Uwierzytelnianie w usługach publicznych (identyfikacja elektroniczna, uwierzytelnianie i usługi zaufania wg rozporządzenia eIDAS; zmiany wynikające z przepisów ustawy z dn. 27 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej; zastosowanie poświadczeń bankowych (i innych) w dostępie do usług administracji publicznej)
  • Jak dostosować urząd do Polityki Cyberbezpieczeństwa państwa? (ramy organizacyjno-prawne dla realizacji strategii cyberbezpieczeństwa; krajowy system ochrony cyberbezpieczeństwa a realia gmin i powiatów; obowiązki podmiotów publicznych wynikające z przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywy NIS)
  • Realizacja usług elektronicznych przez samorządy a Regionalne Programy Operacyjne (przegląd konkursów RPO pod kątem rozwoju e-administracji; jak uniknąć (wielokrotnego) budowania nieużytecznych usług cyfrowych; jakie priorytety i kryteria przyjmować przy ocenie projektów informatycznych)

IV Forum Kierowników IT w Administracji 2017 program dzień 3

  • Rekomendacje do budowy usług cyfrowych w podmiotach publicznych (vademecum budowy usług publicznych i rekomendacje Ministerstwa Cyfryzacji w tym zakresie; cykl życia i zarządzanie usługą elektroniczną; dlaczego należy optymalizować procedury administracyjne przed ich cyfryzacją - przykłady)
  • Migracja danych z istniejącego elektronicznego systemu obiegu informacji do EZD PUW (praktyka wdrażania systemu EZD PUW w jednostce samorządowej; w jaki sposób przenieść dane do nowego systemu EZD bez utraty ciągłości działania)
  • Zarządzanie incydentem bezpieczeństwa. Rekomendacje dla instytucji wynikające z kontroli NIK ( jak reagować na ataki teleinformatyczne w jednostce administracji publicznej;  jak w praktyce podmioty publiczne chronią informacje i systemy; wnioski dla bezpieczeństwa instytucji publicznych wynikające z raportów NIK)

IV Forum Kierowników IT w Administracji 2017 prelegenci

  • Agnieszka Aleksiejczuk Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Członek Zespołu Lidera Cyfryzacji.
  • Mariusz Bogucki Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Członek Zespołu Ekspertów ds. Społeczeństwa Informacyjnego przy Związku Województw RP. Od 1995 roku realizuje szeroko pojętą informatyzację regionu w jednostkach samorządu terytorialnego. Zajmuje się wdrażaniem i promowaniem elektronicznej administracji w województwie opolskim. Realizuje projekty z zakresu społeczeństwa informacyjnego, których celem jest generowanie e-usług dla mieszkańców w celu upowszechniania korzystania z nowoczesnych technologii.
  • Sebastian Christow Dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju. Wcześniej dyrektor Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Poprzednio związany z Ministerstwem Gospodarki, do 2004 r. jako radca ministra. Był m.in. kierownikiem zespołu opracowującego strategię informatyzacji Ministerstwa Gospodarki na lata 2009–2011 oraz kierownikiem projektu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
  • dr Marcin Kraska Doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), obecnie Kierownik Centrum Elektronicznej Gospodarki w Instytucie Logistyki i Magazynowania oraz lider biznesowy strumienia Cyfrowe Usługi Publiczne w programie „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Autor studiów wykonalności, analiz finansowych, artykułów, opracowań i książek z obszaru elektronicznej gospodarki i bankowości.
  • Grzegorz Lipiec Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, dyrektor Oddziału Regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Krakowie. Członek Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie. Radny Województwa Małopolskiego od 2010 r.
  • Łukasz Łakomski Dyrektor Biura Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, członek Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Wcześniej Dyrektor Biura Informatyki Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zajmuje się wprowadzaniem nowoczesnych technik teleinformatycznych, które usprawniają i optymalizują pracę w administracji. Wdrożył elektroniczny system zarządzania dokumentacją (EZD). W latach 2011-2013 wdrażał w województwie małopolskim system Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112).
  • Mariusz Madejczyk Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego do spraw informatyzacji oraz pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw współpracy z administracją rządową i samorządową RP. Były pełnomocnik Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do spraw standaryzacji i integracji systemów teleinformatycznych administracji publicznej.
  • Adam Mizerski Audytor systemów teleinformatycznych w Departamencie Audytu Wewnętrznego jednego z 10 największych banków w Polsce, ekspert ds. bezpieczeństwa oraz metod zintegrowanej analizy ryzyka jak również zarządzania IT. Wieloletni szef Oddziału Informatycznego pełniący funkcję Głównego Administratora Bezpieczeństwa Systemów w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach. Prezes „ISACA Katowice Chapter” – Stowarzyszenia Audytu, Bezpieczeństwa i Kontroli Systemów Informacyjnych (afiliacja w ISACA International), wiceprezes Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, członek Zarządu Głównego PTI oraz rzeczoznawca Izby Rzeczoznawców PTI.
  • Karol Okoński Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (2001) z tytułem magistra inżyniera. Doświadczony Menadżer Projektów i Programów zajmujący kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości i usługach pocztowych. W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture Sp. z o.o., a następnie pełnił rolę Dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.
  • Jacek Orłowski Redaktor naczelny miesięcznika „IT w Administracji”.
  • Artur Prasal W latach 2013 - 2015 współprzewodniczący grupy ds. elektronizacji usług administracji, powołanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach inicjatywy Linia Współpracy. Głównym przedmiotem zainteresowania zawodowego są procedury administracyjne dotyczące realizacji usług publicznych z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji dotyczących prawnych aspektów informatyzacji administracji.
  • Magdalena Sawicka Kierownik oddziału Obsługi i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych oraz Szkoleń w Biurze Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
  • Anna Streżyńska Funkcję ministra cyfryzacji pełni od 16 listopada 2015 roku.
  • Arkadiusz Szczebiot Doświadczony menadżer IT, Od roku 2013 odpowiedział za wydzielone obszary IT w ramach największego (po Facebook-u) debiutu na giełdzie nowojorskiej – firmy Zoetis. Obecni pełni funkcję Pełnomocnika Ministra Cyfryzacji do spraw projektów informatycznych (ang. Chief Technology Officer).

Hotel Mercure Kasprowy, ul. Szymaszkowa, Zakopane

Szczegóły

Początek konferencji 29-03-2017 14:00
Koniec konferencji 31-03-2017 12:00
Cena 1080zł
Organizator PRESSCOM Sp. z o.o.
Tagi Konferencja IT 2017, konferencja biznesowa 2017, konferencja Kraków 2017
Kontakt do organizatora

http://www.forum.itwadministracji.pl/

Rodzaj konferencji konferencja płatna
Typ konferencji biznesowa
Województwo małopolskie
Miasto Zakopane
Adres Hotel Mercure Kasprowy, ul. Szymaszkowa, Zakopane
Lokalizacja
Kraków
Kraków, Polska
Kraków
1080zł
Podziel się informacją:
Informacje dot. plików cookies

ComminT Sp. z o.o. stosuje pliki cookies, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania ich stron internetowych. Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności.