Intensywne zmiany zachodzące na polskim rynku ubezpieczeń wymagają wdrażania przez firmy nowoczesnych rozwiązań ułatwiających komunikację z klientem, jego obsługę oraz doradztwo około-ubezpieczeniowe. Różnorodność produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku sprawia, że firmy muszą konkurować nie tylko na płaszczyźnie pozyskania nowego klienta, ale także utrzymania dotychczasowych kontrahentów zapewniając im kompleksowy i wysoki standard usług.
Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji konferencji "Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży", która odbędzie się 15 września w Warszawie.
Prezentacje Konferencji Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży:
- - Agnieszka Wnuczak - Business Account Manager, EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o. "Nowoczesne i oszczędne rozwiązania Epson dla druku w sektorze ubezpieczeń"
- - Dorota Jezierska - Dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie/ Biura Ubezpieczeń Osobowych, SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A./ SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. "Optymalizacja procesu oceny ryzyka w ubezpieczeniach na życie, możliwe rozwiązania" (To krótkie wprowadzenie w praktyczny świat procesu oceny ryzyka ubezpieczeniowego w ubezpieczeniach na życie, dowiemy się kto to taki undewriter, co to jest underwriting, antyselekcja oraz zaznajomimy słuchacza z różnymi możliwymi ścieżkami stosowanymi w procesie oceny ryzyka które mają na celu skrócenie procesu zawarcia umowy z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa finansowego Towarzystwa i jego Klientów. Poznamy możliwości jak sprawić aby ocena ryzyka ubezpieczeniowego przy zakupie ubezpieczenia na życie nie kojarzyła się z uciążliwością przy wypełnianiu ankiet medycznych i innych dodatkowych formularzy i jednocześnie nie powodowała rozczarowania Klienta na etapie wykonania umowy ubezpieczenia (np.: odmowa wypłaty świadczenia z uwagi na fakt zatajenia informacji istotnych do oceny ryzyka).)
- - Piotr Siekański - e-Commerce Project Manager, Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.
- "Krytyczne punkty komunikacyjne w modelu ROPO. Internetowy przekaz marketingowy a konwersja na spotkaniu z doradcą" (Jak rozumieć model ROPO (Research Online, Purchase Offline)? Jakie ubezpieczenia były, a jakie będą w nim promowane? Krytyczne punkty komunikacyjne, czyli kiedy użytkownik podejmuje decyzje i jak z nim rozmawiać:na stronie www, w Call Center, u Doradcy Ubezpieczeniowego – tryb „offline”. Przygotowanie rynku ubezpieczeń do klienta sprowadzonego z „online”.) - Wojciech Gargul - Kierownik Handlowy, Pion Rozwiązań Moblinych ,Innergo Systems Sp. z o.o.
Tematy konferencji Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży:
1. Zarządzanie i bezpieczeństwo
- wsparcie procesów biznesowych – BPM
- Business Intelligence – analizy i raporty- archiwizacja danych, back-up, kopie zapasowe
- bezpieczeństwo, przetwarzanie i dostępność informacji, danych osobowych i danych wrażliwych
- zapobieganie nadużyciom i oszustwom
- rozwiązania dla placówek wielooddziałowych, obsługa oddziałów
- rozliczanie finansów – fakturowanie / rachunki cykliczne / abonamentowe
2. Mobilny Agent
- rozwiązania / aplikacje mobilne,
- usługi mobilne – mapy / lokalizacja,
- sprzęt agenta: organizery, terminarze i notesy elektroniczne,komputery, laptopy, drukarki, skanery, telefony, aparaty foto
3. Narzędzia wspierające organizację, obsługę sprzedażową i posprzedażową oraz doradztwo około-ubezpieczeniowe
- systemy do obsługi polis i baz klientów, CRM
- aplikacje do kalkulacji kosztów ubezpieczeń
- zarządzanie elektronicznymi obrazami dokumentów, obieg dokumentów, technologie OCR
- systemy / aplikacje raportujące, zestawienia
- rozliczanie prowizji
- system powiadamia, przypomina,
- systemy wysyłki dokumentów, ofert odnowień,
- obsługa druków płatności, formularzy zgłoszeniowych oraz formularzy do poleceń klientów
- systemy mailingowe i SMS-owe
4. Praca w sieci i wsparcie internetowe – alternatywne kanały informacji i sprzedaży
- porównywarki usług ubezpieczeniowych
- elektroniczny kanał ubezpieczeń
- social media w ubezpieczeniach
Grupa docelowa:
Kadra zarządzająca instytucji finansowych / doradztwa finansowego, towarzystw / agencji ubezpieczeniowych:
dyrektorów / kierowników placówek centralnych i oddziałów, kierowników zespołów sprzedażowych, agentów, brokerów oraz osoby decydujące o zakupie nowych technologii, oraz przedstawicieli z działów: rozwoju i sprzedaży, IT, marketingu, komunikacji, wsparcia sprzedaży oraz obsługi klienta, bezpieczeństwa, zarządzania jakością i bezpieczeństwem danych, analityków baz danych, integracji oraz systemów i aplikacji, operacyjnych oraz telefonicznej obsługi klienta, Call Center, komunikacji wewnętrznej, finansowych, controllingu, windykacji i rozliczeń, zapobiegania nadużyciom i oszustwom, prawnego.
Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób
Udział jest płatny dla pozostałych osób, w tym przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych - opłata za osobę wynosi 1000 zł + 23% VAT*