Podczas konferencji wybitni praktycy i eksperci wskażą najnowsze przepisy, dokonają ich interpretacji oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Prelekcje skoncentrowane będą na praktycznych rozwiązaniach codziennych problemów kadrowców i pracodawców.
Przez cały czas trwania wydarzenia do dyspozycji uczestników będą eksperci Doradztwa Kadrowego – Centrum Pomocy Profesjonalisty, którzy podczas dyżuru przy stolikach eksperckich rozwiążą Państwa problemy z zakresu kadr.
IX Konferencja Konwent Prawa Pracy 2016 program
Minimalna stawka godzinowa dla zleceniobiorców i innych samozatrudnionych od stycznia 2017 r. - nowe obowiązki i wyłączenia Piotr Wojciechowski
Praktyczne rozwiązania dla działów kadrowych
Stoliki eksperckie – możliwość indywidualnych konsultacji
Ścieżka I
Zatrudnianie pracowników tymczasowych – planowane zmiany Magdalena Rycak
Umowy terminowe - kwestie problemowe Anna Sokołowska
Ścieżka II
Praca w godzinach nadliczbowych - kiedy powstaje i jak ją rekompensować? Piotr Wojciechowski
Praca w niedziele i święta Piotr Wojciechowski
Stoliki eksperckie – możliwość indywidualnych konsultacji
Ścieżka I
Zmiany w prawie pracy od 1 września 2016 r. i od stycznia 2017 r. Joanna Stępniak
Kiedy i jak rozwiązać umowę o pracę w przypadku nieobecności pracownika - rozwiązanie umowy o pracę w trybie art. 53 k.p. Anna Telec
Wpłaty na PFRON i uzyskiwanie ulg po zmianach od 1 lipca 2016 r. Mateusz Brząkowski
Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i inne aspekty zatrudniania osób niepełnosprawnych Mateusz Brząkowski
Ścieżka II
Zatrudnienie obywateli Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdowy, Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy przez polskich przedsiębiorców Małgorzata Skibińska
Mediacje w prawie pracy Marta Dubielis
Jak dokonywać potrąceń z wynagrodzenia za pracę? Egzekucja z wynagrodzenia za pracę z uwzględnieniem zmian od 8 września 2016 r. Artur Rycak
Odprawy i odszkodowania - oskładkowanie i opodatkowanie Agata Kamińska
IX Konferencja Konwent Prawa Pracy 2016 prelegenci
- Piotr Wojciechowski Adwokat, niezależny ekspert prawa pracy, były inspektor pracy. Prawem pracy zajmuje się od wielu lat, a jego zainteresowania zawodowe rozpoczęły się od uczestnictwa w pracach seminarium utworzonym przy Katedrze Prawa Pracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzonym przez Pana Profesora Krzysztofa Rączkę.
- Mateusz Brząkowski Radca prawny.
- Anna Telec Radca prawny.
- dr Anna Sokołowska Prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ubezpieczeń społecznych.
- Małgorzata SkibińskaSpecjalista z zakresu prawa pracy, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
- Joanna Stępniak Adwokat, specjalizujący się m.in. w zagadnieniach czasu pracy, w tym czasu pracy różnych branż, oraz wynagrodzenia za pracę. Szkoleniowiec z dużym doświadczeniem prowadzący zarówno szkolenia otwarte jak i zamknięte.
- dr Magdalena Barbara Rycak Od 2009 r. kierownik studiów podyplomowych "Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - kadry i płace" w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
- Agata Kamińska Ukończyła aplikację sądową. Zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie prowadzenia sporów sądowych oraz postępowań egzekucyjnych.