Serdecznie zapraszamy do udziału w V jubileuszowym spotkaniu biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych pn. FORUM INICJOWANIA ROZWOJU.
W tym roku konferencja odbędzie się 12 grudnia w Starym Maneżu, w Gdańsku.
Zysk ze sprzedaży wejściówek, w całości zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum Fundacji Pomorze Dzieciom.
Tegoroczne spotkanie międzysektorowe odbędzie się pod hasłem "ODPOWIEDZIALNI LIDERZY".
Dzięki zaangażowaniu Grupy LOTOS S.A. - Partnera Generalnego oraz Polpharma S.A. Partnera, po raz kolejny w Gdańsku spotkają się przedstawiciele 3 sektorów - biznesu, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych.
Celem Forum jest budowanie platformy współpracy międzysektorowej na rzecz rozwoju Pomorza, poprzez inicjowanie i wspieranie interesujących przedsięwzięć oraz projektów lokalnych. Jednocześnie, promocja dobrych praktyk w tym zakresie.
Tegoroczna konferencja to nie tylko inspirujące wykłady, warsztaty i bezpośrednie spotkania z ekspertami. Dodatkowo, w przestrzeni konferencyjnej, w ramach specjalnych stanowisk wystawienniczych będą miały szansę zaprezentować się podmioty ekonomii społecznej, które oferują szeroki wachlarz usług i produktów w bardzo konkurencyjnych cenach.
Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny spotkamy się, aby rozmawiać o rzeczach ważnych dla rozwoju naszego Regionu :-) Będzie to dla nas dzień szczególny-ze względu na nasze piąte urodziny, tym bardziej zachęcamy do spotkania.
Ponadto: Forum będzie okazją do odwiedzenia przygotowanej dla Państwa Świątecznej przestrzeni ekonomii społecznej.
Podczas konferencji odbędzie się się sprzedaż cegiełek na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom :-) Zachęcamy do włączenia się w ten symboliczny, przedświąteczny gest.
Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w tak klimatycznym spotkaniu.
V Forum Inicjowania Rozwoju Odpowiedzialni Liderzy 2016 tematy
- SESJA INSPIRACJI – podczas której Gość Specjalny FIR – Dariusz Duma przekaże uczestnikom garść inspiracji z punktu widzenia przedsiębiorcy i filozofa; Prof. Dariusz Duma, Gość Specjalny (!) filozof, przedsiębiorca, konsultant biznesowy, mówca, twórca firmy szkoleniowo-doradczej Chiltern Consultancy Polska, ekspert w zakresie zarządzania, przywództwa, efektywności biznesowej firm i zespołów, komunikacji, sprzedaży i marketingu.
- SESJA RELACJI – podczas której będziemy dyskutować i zawierać znajomości w sześciu przestrzeniach tematycznych; Monika Reszko – koordynator Właściciel firmy Human Concept&Solutions, ekspert ds. komunikacji i relacji wewnętrznych, psycholog, executive coach, autor i koordynator programów rozwojowych dla biznesu. Ekspert Pracowni Employer Branding, pomysłodawca konferencji, seminariów i wydarzeń sportowych dla biznesu.
- SESJA KREACJI – podczas której poznamy metodę design thinking i nauczymy się wykorzystywać ją w ramach realizacji lokalnych produktów międzysektorowych; Design thinking to proces rozwiązywania problemów, który w centrum stawia końcowego odbiorcę. Jego fundamentem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na potrzeby osób, do których są kierowane. Dzięki wpisanym w proces etapom prototypowania i testowania koncepcji, pozwala zaś szybko określać, które elementy wymagają zmiany. Tomasz Wawrzyniak - dyrektor zarządzający w Logisfera Nova. Człowiek, który przypadkowo, choć dość regularnie, wpada na nowe pomysły, urzeczywistnia je i zamienia w działający produkt. Andrzej Woynarowski - UX Manager w Logisfera Nova. Agnieszka Sakaluk - UX/ Service Designer w Logisfera Nova. Agnieszka Wilke - UX designer w firmie Logisfera Nova. Agnieszka Mróz - projektantka usług w Logisfera Nova. Dorota Wójcicka - ux designer i ux researcher w Logisfera Nova. Realizuje badania na każdym etapie procesu projektowego.
- SESJA EDUKACJI – podczas której weźmiemy udział w praktycznych warsztatach poruszających zagadnienie zrównoważonych relacji w następujących obszarach: Czym są innowacje społeczne? Jakie są typy innowacji społecznych? Jak tworzyć innowacje społeczne z uwzględnieniem zrównoważonego podejścia do wszystkich zaangażowanych grup? Na te i inne pytania odpowiemy podczas interaktywnego warsztatu, podczas którego uczestnicy będą mieli Państwo szansę wypracować pomysł na innowację społeczną odpowiadającą wyzwania lokalnych społeczności. Prowadzenie: Paulina Kaczmarek, Deloitte Poland – Manager w zespole Sustainability Consulting Central Europe w firmie Deloitte.. Zajmuje się tworzeniem strategii/raportów zrównoważonego rozwoju, budowaniem założeń programów społecznych, tworzeniem strategii wolontariatu pracowniczego, mierzeniem wpływu działań społecznych, rozwojem innowacji społecznych, zarządzaniem różnorodnością. Jest liderem Grupy Roboczej Innowacje Społeczne w ramach projektu Wizja 2050. Wcześniej pracowała w PwC i w biurze Programu ONZ ds. Rozwoju (UNDP).
- KOMUNIKOWANIE (W) SIECI Komunikowanie się online i offline, tworzenie sieci wokół inicjatywy/idei w celu budowania zaangażowania jej partnerów Prowadzenie: Marta Szadowiak, Projekt PR Kolekcjonerka wrażeń i przeżyć. Zajmuje się przede wszystkim public relations wydarzeń kulturalnych oraz szeroko rozumianą strategią komunikacji instytucji samorządowych oraz firm prywatnych.
- UDOWANIE DŁUGOTERMINOWEGO PLANU WSPÓŁPRACY Budowanie długotrwałych relacji międzysektorowych to ciągły, niekończący się proces. Podczas panelu zostaną zaprezentowana gdańska droga do relacyjnego budowania dokumentów strategicznych samorządów. Powiemy także o sposobie budowania kluczowych dokumentów miejskich będących jednym z determinujących elementów trwałych relacji samorządu, biznesu i sektora społecznego. Będzie także o miejscu współpracy z biznesem i NGO w strategiach i programach strategicznych gmin/samorządów, o modelu wieloletniej współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, uwzględniającym pośrednictwo we włączaniu sektora biznesowego do realizacji projektów społecznych za pośrednictwem NGO. Będzie także o budowaniu relacji samorządu z biznesem na rzecz rozwoju społecznego - przykłady projektów i wnioski. Prowadzenie: Grzegorz Szczuka - Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku
- MENTORING A ZRÓWNOWAŻONE MIĘDZYSEKTOROWE RELACJE Będziemy dyskutować o tym, czy i w jaki sposób, mentoring możemy wykorzystać do budowania zrównoważonych, międzysektorowych relacji? Co ma do zaoferowania Mentor sektora biznesu przedstawicielom organizacji pozarządowych i samorządowych? Co mogą zaoferować biznesowi Mentorzy organizacji pozarządowych i Mentorzy ze struktur samorządowych? Zastanowimy się nad: zmianami w świecie biznesu, tym, jak mentorzy mogą mieć wpływ na transfer wiedzy między przedstawicielami różnych sektorów? tym, w jaki praktyczny sposób można wykorzystać wiedzę i doświadczenie ludzi z trzech obszarów: biznesu, pozarządowym i samorządowym, by budować zrównoważone relacje? Opracujemy: plan współdziałania środowisk – biznesu, organizacji społecznych i samorządowych, którego celem jest budowa międzysektorowej relacji opartej na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem Prowadzenie: Forum Mentorów Alicja Gotowczyc - Prezes Zarządu Forum Mentorów, certyfikowany Biznes Coach, trener, menedżer specjalizujący się w obszarze sprzedaży i rozwoju kadry menadżerskiej. Wieloletni menedżer specjalizujący się w obszarze sprzedaży i rozwoju kadry menadżerskiej. Certyfikowany Biznes Coach (ICC, Erickson College ICF). Przeprowadziła około 2000 godzin spotkań coachingowych i mentorskich oraz 1000 dni szkoleniowych, szkoląc ponad 800 osób i superwizując pracę ponad 100 trenerów i menadżerów. Mentor m.in. w projektach Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Fundacji Young Business Poland, Wyższej Szkoły Bankowej, Grupy mBanku S.A. Posiada 20 letnie doświadczenie biznesowe we współpracy z międzynarodowymi korporacjami. Współzałożycielka Fundacji Forum Mentorów. Hanna Gałusa - wiceprezes Zarządu Forum Mentorów, twórca autorskich programów mentoringowych, ekspert ds. funduszy UE i zarządzania projektami innowacyjnymi i badawczo-naukowymi, właścicielka fimy InNova. Działa w dwóch przestrzeniach: biznesu i organizacji pozarządowych przenosząc i wykorzystując doświadczenia obu sektorów do ich rozwoju. Stypendystka Programu US AID. Autorka i koordynatorka wielu projektów finansowanych z różnorodnych źródeł finansowania w zakresie wspierania przedsiębiorczości. Jest między innymi autorką innowacyjnego projektu „Mentoring kobiet w biznesie” i modelu mentorskiego, który wykorzystuje mentoring jako narzędzie wsparcia poczatkujących przedsiębiorców. Obecnie zarządza procesami mentorskimi prowadzonymi przez mentorów w podmiotach ekonomii społecznej. Ekspert ds. funduszy UE. Prowadzi własną firmę InNova specjalizującą się w zarządzaniu innowacyjnymi projektami. Współzałożycielka Fundacji Forum Mentorów. Alicja Zajączkowska - członek Zarządu Forum Mentorów, ewaluatorka, badacz społeczny, trener, właścicielka firmy PrePost Consulting, www.prepost.pl Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy na stanowiskach menadżerskich w sektorze biznesu i społecznym.
- SUSTAINABLE BUSINESS VALUE GAME© - buduj wartość firmy przez innowacje w oparciu o CSR Naucz się stosować CSR w praktyce. Celem gry jest budowanie umiejętności strategicznego zarządzania CSR. Gra w krótkiej rozgrywce pozwala generować pomysły na efektywne wdrażanie CSR oraz innowacyjne rozwiązania. Bazuje na kluczowej normie CSR – ISO 26000. Łączy w sobie koncepcje Łańcucha Wartości Petera Druckera oraz Modelu Biznesowego Alexandra Osterwalder. Stymuluje współpracę pomiędzy różnymi działami w firmie/organizacji, ograniczając myślenie „silosowe", a stymulując systemowe. Prowadzenie: Łukasz Makuch – Prezes Zarządu The Sustainers. Ewangelista CSR od lat zaangażowany w rozwój i promocję CSR. Inicjator i pomysłodawca portalu rozwoju i sprzedaży produktów ekologicznych: Mintu.me - przestrzeni łączącej crowdsourcing, crowdfunding oraz e:commerce na rzecz zrównoważonego rozwoju i świadomej konsumpcji. Natalia Siuda- Piotrowska – Forum Inicjowania Rozwoju. W sektorze pozarządowym od ponad 10 lat. Certyfikowany przez Sieć SPLOT doradca i trener w zakresie ekonomii społecznej, trzeciego sektora, społeczeństwa obywatelskiego. Członkini pozarządowej strony obecnej Pomorskiej Rady Pożytku Publicznego. Od 2009 roku do końca 2014 roku pracownik Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, od 2011 roku na stanowisku doradcy ds. formalno-prawnych w projekcie Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej „Dobra Robota” oraz w Centrum Organizacji Pozarządowej, a także jako koordynatorka Gdańskiej Szkoły Liderów, od 2009 do 2011 specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji oraz koordynatorka Pomorskiego Kastra Ekonomii Społecznej. Agnieszka Grafińska-Dejna – Browar Spółdzielczy Pełnomocnik Zarządu Spółdzielni Socjalnej DALBA..