Nie ma alternatywy! Każdy proces, nad którym chcemy mieć kontrolę musi zostać obudowany miernikami. Key Performance Indicators na trwałe wpisały się w praktykę zarządzania organizacjami. Kluczowe wskaźniki efektywności tworzone są w każdym obszarze - nawet tam, gdzie "na pierwszy rzut oka" nie mają zastosowania.
- Co jednak sprawia, że wskaźniki efektywności stają się "kluczowe"?
- W jaki sposóbcele organizacji wspierać doborem właściwych mierników efektywości?
- Jak wiele wskaźników jest zbyt wiele? A Ile "w sam raz"?
- Jak zadbać, aby narzędzia pomiarowe nie stały się ważniejsze niż monitorowane procesy i ich cele?
- W jaki sposób współczesne narzędzia informatyczne wspierają filozofię KPI i ich wizualizację?
- Jak sprawić, że KPI wchodzą w krwiobieg organizacji i stają się częścią jej kultury?
Pytań na pewno jest więcej. W końcu Key Performance Indicators to materia złożona, żeby nie powiedzieć nomen omen "kluczowa". Dlatego właśnie z kluczowych wskaźników efektywności uczyniliśmy oś programową kolejnego III Forum Nowoczesnego Controllingu.
3. Forum Nowoczesnego Controllingu 2016 Osoby docelowe:
- controllerzy
- dyrektorzy finansowi
- główni księgowi
- prezesi i właściciele firm
- członkowie rad nadzorczych i zarządów
- pracownicy działów planowania, finansowych, ekonomicznych
3. Forum Nowoczesnego Controllingu 2016 Korzyści:
Dlaczego nie powinno zabraknąć Państwa na tegorocznej edycji Forum Nowoczesnego Controllingu?
- Wyłącznie praktyka - do udziału w Forum zapraszamy prelegentów, którzy na co dzień zmagają się z problemami w organizacjach
- Nie tylko inspiracje - wystąpienia naszych prelegentów ilustrowane będą studiami przypadków i przeglądem najlepszych praktyk
- Nowa, interaktywna formuła - zaplanowaliśmy szereg grup dyskusyjnych, które w formule "round tables" umożliwią nie tylko bezpośredni kontakt z prelegentami, ale także bezpośrednie rozmowy z innymi uczestnikami
- Równowaga merytoryczna - pomiędzy strategicznymi a operacyjnymi aspektami zarządzania efektywnością procesow zarządzania organizacjami
Dla prenumeratorów "Finansów i Controllingu", "Controllingu i Rachunkowości Zarządczej" oraz "Informacji Zarządczej" cena specjalna 1 290 zł netto
3. Forum Nowoczesnego Controllingu 2016 dzień 1 Strategie
- Cele strategiczne i efektywność operacyjna funkcji zakupów w spółkach – jak definiować KPI?
- Standard raportu kapitału intelektualnego prezentujący pełną wartość przedsiębiorstwa
- Key Performance Indicators w obszarze zarządzania zakupami – skąd brać dane, jak mierzyć, analizować i raportować wyniki zakupów
- Round Tables - interaktywne spotkanie z prelegentami, grupy dyskusyjne
- Pułapki przy wdrożeniu BI – jak ich uniknąć
- ERP, Big Data, Business Intelligence – koszty versus korzyści – jak mierzyć, jak liczyć
- Zarządzanie poziomem świadczonych usług w małych i średnich przedsiębiorstwach wg ITIL na przykładzie procesu zarządzania zmianą
- Round Tables - interaktywne spotkanie z prelegentami, grupy dyskusyjne
3. Forum Nowoczesnego Controllingu 2016 programd dzień 2 Narzędzia
- Skuteczne metody wizualizacji danych w Controllingu
- Wdrażam Business Intelligence i nie zawaham się jej użyć! Najlepsze praktyki wdrożeniowe
- Efektywne i efektowne metody prezentacji KPI – nowoczesne narzędzia wizualizacji danych
- + 15 min. prezentacja produktowa Controlling Systems
- Praktyczne przykłady obniżania kosztów poprzez rozwiązania Cloud Computing
- Round Tables - interaktywne spotkanie z prelegentami, grupy dyskusyjne
- Zarządzanie procesowe versus zarządzanie działalnością. Jak proces burzy silosy informacyjne przy pomocy KPI
3. Forum Nowoczesnego Controllingu 2016 prelegenci
- Arkadiusz Zalewski Doświadczony manager, Doradca strategiczny Zarządów Firm, Członek Rad Nadzorczych, Specjalista w zakresie kreowania kapitału intelektualnego i innowacji realizujący liczne projekty naprawcze oparte o wypracowanie strategii oraz wdrożenie rozwiązań biznesowych wspierających zarząd. Prezes Zarządu firmy Business Service Sp. z o.o., której misją od lat jest kreowanie kapitału intelektualnego przedsiębiorstw, adekwatnie do realizowanych celów strategicznych realizowanych w procesie zarządzania. Twórca autorskiej metodyki pomiaru Kapitału intelektualnego, pozwalającej identyfikować i wyceniać aktywa niematerialne przedsiębiorstwa oraz kreować ich wartość w perspektywie długoterminowej.
- Piotr Janczyk Prezes Bilander Group. Twórca oprogramowania Binocle. Kieruje zespołem specjalistów tworzących światowej klasy rozwiązania Business Intelligence oraz pełni rolę konsultanta biznesowego. Dzięki wieloletniej pracy z danymi jest ekspertem w zakresie integracji danych i analiz zarządczych. Przekształca cele biznesowe w konkretne narzędzia, technologie i strategie, które budują kompetencje analityczne firm.
- Marcin Ignaczak Trener i konsultant z bogatym, ponad 12 letnim doświadczeniem w budowaniu i zarządzaniu procesami wspierającymi działy IT. Swoją przygodę rozpoczął od wsparcia technicznego oraz programowania dużych central telefonicznych, systemów IVR, jak również projektowania rozwiązań dla call centers, równolegle budując i zarządzając centrum obsługi użytkowników. Pracował jako konsultant tworząc rozwiązania dla projektów dotyczących zarządzania usługami, oraz ich dostępnością i pojemnością, wdrażania procesów z zakresu zarządzania incydentem, problemem i zmianą. Zarządzał zmianą dla globalnych liderów IT (HP, BT) oraz procesem obsługi poważnych incydentów (BT, Schneider Electric). Prowadził wdrożenia dla europejskich banków (Raiffeisen Bank), firm wydobywczych (Seadrill), przemysłu energetycznego (Hydroone, UKPN), a także globalnych liderów rynku teleinformatycznego (Nokia).Specjalizuje się w budowaniu i zarządzaniu kompetencjami w IT, optymalizacji procesów IT, oraz zarządzaniu zmianami organizacyjnymi w IT. Posiada certyfikat ITIL Expert oraz Prince2 Practitioner.
- Radosław Kozieja Wiceprezes zarządu i dyrektor Codec Polska. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od dziewiętnastu lat pracuje w grupie Codec, a od roku 1999 zarządza jej polskim oddziałem. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
- Paweł Musiał Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, 14 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling. Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu. Autor artykułów publikowanych w prasie fachowej (m.in. „Controlling i Zarządzanie”). Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.
- Marek Gronowski Kierownik Produktu serwery.pl; doświadczony procesowiec i project manager, w nazwa.pl. Buduje rozwiązania Iaas i serwery dedykowane.
- Michał Syga Kierownik Wdrożeń w Marketplanet. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał kierując projektami restrukturyzacyjno-wdrożeniowymi w spółkach takich jak KGHM Polska Miedź S.A., Konsalnet Holding, ZGH Bolesław, mBank czy Urząd Miasta Warszawa. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Certyfikowany Członek Chartered Institute of Purchasing and Supply.
- Patrycja Ptaszek-Strączyńska Dyrektor ds. Finansów Macrologic SA. Ekspert ds. inwestor relations. Z Macrologic SA związana od 20 lat. Członek Zarządu Macrologic S.A. w latach 2003-2012. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie finansów w warszawskiej SGH. Posiada dyplom MBA w Thames Valley University w Londynie.
- Jarosław Poręba Ekspert w dziedzinie rozwiązań cloud computing do analityk biznesowych, planowania, zarządzania finansami i logistyką. Doradca w zakresie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Doświadczenie zdobył pracując na różnych stanowiskach w międzynarodowych firmach IT oraz doradztwa biznesowego. Od 2007 roku pracuje w Oracle Polska na stanowisku Głównego konsultanta ds. sprzedaży systemów EPM i ERP w regionie Europy Środkowej i Południowej. Odpowiada m.in. za projektowanie biznesowych rozwiązań chmurowych i tradycyjnych w obszarze ERP i EPM.
- Jarosław Nowakowski Konsultant systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem w firmie Oracle Polska z bogatym doświadczeniem we wdrożeniach systemów finansowych (ERP) i wsparcia sprzedaży (CRM) w największych firmach w sektorze telekomunikacyjnym i sektorze publicznym jako konsultant wdrożeniowy i architekt systemu. Ukończył studia w zakresie informatyki gospodarczej. Obecnie odpowiada za wsparcie sprzedaży narzędzi wspierających procesy budżetowania, konsolidacji finansowej, modelowania finansowego i analizy rentowności – Oracle Hyperion – doradzając klientom jak usprawnić procesy biznesowe z wykorzystaniem dostępnych dzisiaj narzędzi informatycznych. Wielki entuzjasta nowego modelu wdrożeń systemów wspierających przedsiębiorstwo opartego Chmurę, oraz korzyści jakie niesie on dla klientów tych rozwiązań.
- Jan Karasek Przez ponad 20 lat, w tym od 2006 roku w KPMG w Polsce, odpowiada za projekty konsultingowe i strategiczne, budowę nowych jednostek i struktur organizacyjnych, zarządzanie operacyjne i wdrażanie usprawnień efektywności działania przedsiębiorstw. Posiada również wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym przedsiębiorstwami z polskich i międzynarodowych grup kapitałowych. Wcześniej m.in. pracował jako Dyrektor Strategii i Rozwoju w przedsiębiorstwie dostarczającym usługi doradcze w obszarze Sourcing & Procurement oraz zaawansowane rozwiązania IT usprawniające współpracę pomiędzy firmą i jej dostawcami (eProcurement, aukcje elektroniczne, elektroniczna wymiana danych, eRFX). Jan kieruje rozwojem i pracami zespołu doradztwa zakupowego i w imieniu KPMG inicjował utworzenie Forum Zakupów Strategicznych w Polsce.
- Katarzyna Cichoń Doświadczenie w zakresie optymalizacji funkcji zakupowych budowała, realizując ponad 40 projektów zakupowych poświęconych tworzeniu organizacji zakupowych, zwiększaniu efektywności procesów wewnętrznych, wdrażaniu narzędzi zakupowych, a także opracowywaniu i wdrażaniu strategii zarządzania kategoriami. Wspierała zarówno podmioty publiczne, objęte reżimem PZP, jak i prywatne, wypracowując trwałe usprawnienia obszaru zakupów i wymierne oszczędności kosztowe. W ramach realizowanych projektów prowadziła programy szkoleniowe zarówno dla pracowników działów zakupów, jak i kluczowych klientów wewnętrznych w organizacjach. Jest przedstawicielem globalnego Centrum Kompetencji KPMG dla obszaru zakupów strategicznych w Polsce.
- Piotr Reszka Absolwent Inżynierii Oprogramowania PW. 120 przeprowadzonych wdrożeń Tableau w ciągu 4 ostatnich lat w różnych branżach. Kilkanaście lat w biznesie BI/ERP/Workflow, w Polsce i USA. Specjalista metodyk wizualizacji danych, autor polskiego bloga Tableau. “Jak większość analityków poszukiwałem rozwiązań pozwalających skupić się na potrzebach biznesowych a nie technologii. Wtedy odkryłem moc analizy i wizualizacji w narzędziach takich jak Tableau dzięki którym praca z danymi jest przyjemniejsza i pozwala na szybkie wyciąganie wniosków oraz podejmowanie właściwych decyzji zmieniających biznes. Moją pasją jest robotyka i astrofizyka ale zasypiając, liczę owce używając Count Distinct…”
Hotel LORD, Al. Krakowska 218 Warszawa