Startupy wracają do Pałacu Prezydenckiego! Pokażą najlepsze rozwiązania dla biznesu #StartupyWPałacuB2B
14 marca w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego odbędzie się drugi w historii pitch startupów przed głową państwa i zaproszonymi gośćmi. Tym razem możliwość nawiązania kontaktów z partnerami oraz inwestorami i szansę na otrzymanie prezydenckiego „paszportu” uprawniającego do udziału w jednej z misji gospodarczych głowy państwa zyska 10 startupów, które oferują rozwiązania dla biznesu w modelu B2B. Rekrutacja projektów do “Startupów w Pałacu B2B” potrwa do 15 lutego.
Kancelaria Prezydenta RP oraz Fundacja Startup Poland wspólnie zdecydowały, że tym razem warto skupić się na startupach oferujących rozwiązania dla biznesu, ponieważ aż jedna trzecia polskich startupów oferuje produkty i usługi w modelu B2B. Chcemy, żeby polskie firmy miały świadomość, że rozwiązania oferowane przez startupy są odpowiedzią na wiele wyzwań przed którymi dziś stoją.
Po „Startupach w Pałacu” uwierzyłem, że jest mnóstwo ludzi, którzy chcą współpracować ze startupami, takimi jak moja firma, a brak ugruntowanej pozycji nie musi być przeszkodą. Prowadzimy już rozmowy z zainteresowanym inwestorem, którego poznaliśmy w Pałacu. Udział w wydarzeniu dodał nam skrzydeł — napisał jeden z uczestników po wrześniowym wydarzeniu. Chcemy dodać skrzydeł kolejnym przedsiębiorcom, dlatego już 14 marca po raz drugi zaprosimy startupy do Pałacu Prezydenckiego. Tym bardziej, że poprzednia odsłona wydarzenia zaowocowała rozpoczęciem ścisłej współpracy z dużymi spółkami oraz szeregiem nowych kontaktów biznesowych nawiązanych podczas misji gospodarczych w Szwajcarii, Szwecji oraz Izraelu.
Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele polskich firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań, fundusze inwestycyjne oraz aniołowie biznesu. Jednym z celów naszej Fundacji jest zwiększenie dostępności prywatnego kapitału gotowego inwestować w nowoczesne startupy. Patrząc na przykłady krajów, w których startupy i innowacje mają się na najlepiej, jesteśmy przekonani, że gotowość prywatnych firm i osób do inwestowania w tym obszarze jest jednym z kluczowych elementów rozwoju silnego ekosystemu. Wierzymy, że inicjatywy takie jak “Startupy w Pałacu B2B” pomogą ożywić potencjał inwestycyjny prywatnego sektora w Polsce — mówi Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Fundacji Startup Poland.
Jak wybieramy projekty do Startupów w Pałacu B2B?
W marcowych Startupach w Pałacu B2B mogą wziąć udział polskie startupy, które oferują produkty lub usługi dla biznesu, istnieją na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadają przynajmniej gotowy prototyp oraz model biznesowy. Zgłoszenia do Startupów w Pałacu B2B Fundacja Startup Poland zbiera dwoma kanałami:
-> przez formularz zgłoszeniowy (na końcu tej strony)
-> przez nominację przedstawiciela organizacji zaproszonych do udziału w rekrutacji projektów
(każdy przedstawiciel ma możliwość rekomendowania dwóch projektów):
- Startup Hub Poland
- Campus Warsaw
- Polska Przedsiębiorcza
- Business Link
- Bitspiration
- Infoshare
- Impact CEE
- Wolves Summit
- MIT Enterprise Forum
- Regionalni Ambasadorzy Fundacji Startup Poland
- Startupy-laureaci poprzedniej edycji Startupów w Pałacu
Następnie Rada Fundacji oraz Rada Programowa Fundacji Startup Poland w wyniku głosowania wytypuje 30 projektów (projekty zgłoszone przez organizacje zaproszone do rekrutacji otrzymają dodatkowo 0,5 głosu). Z wytypowanej trzydziestki, finałową dziesiątkę startupów, które wystąpią w marcu w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, wybierze Kancelaria Prezydenta RP wraz z Zarządem Fundacji. Ostateczne wyniki rekrutacji poznamy pod koniec lutego.