Coaching to wielość podejść, metod, technik i narzędzi. Różnorodność w coachingu jest dziś tak wielka, że trudno byłoby znaleźć kogoś, kto byłby w stanie opisać je wszystkie. W tym gąszczu mogą pogubić się już nie tylko miłośnicy coachingu ale także profesjonaliści.
Celem konferencji jest przedstawienie kilku kluczowych kierunków w jakich rozwinęły się podejścia do coachingu. Wśród nich między innymi coaching wg Macieja Bennewicza (Norman Benett), coaching wg ICC, ICF czy coaching prowokatywny. Czym się różnią? Jakie są ich kluczowe cechy, metody i narzędzia? Tego będzie można się dowiedzieć 14 czerwca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Po prelekcjach zapraszamy na część warsztatową, poświęconą na praktyczne doświadczanie metod omawianych podczas prelekcji. Podczas dwóch godzin warsztatów trenerzy przedstawią kilka kluczowych narzędzi pracy w ramach swojej metody.
Konferencja Różnorodność w coachingu 2016 program konferencji podzielony jest na dwa moduły:
Moduł I – Prelekcje, które mają dostarczyć zebranym informacji o specyfice każdego z podejść do coaching i uwypuklić najbardziej charakterystyczne ich cechy. W programie przewidziane jest zaprezentowanie następujących podejść do coachingu:
- coaching wg metody Norman Benett
- coaching wg International Coaching Community (ICC)
- coaching wg International Coaching Federation (ICF)
- coaching prowokatywny
- coaching zespołowy,
- coaching wg Labolatorium Psychoedukacji
Moduł II – Warsztaty, które dają możliwość doświadczania zaprezentowanych wcześniej metod w praktyce. Podczas dwugodzinnych sesji uczestnicy będą mieli możliwość poznania odmienności tych metod i przećwiczenia ich na samym sobie oraz w interakcjach z innymi uczestnikami.
Konferencja Różnorodność w coachingu 2016 prelegenci
- Maciej Bennewicz
- Joanna Czarnecka
- Dorota Dańczak - Król
- Robert Łężak
- Norbert Grzybek
- Agnieszka Grys
- Katarzyna Borowska – Paź
- Kalina Grela-Łężak
- Piotr Pilipczuk
- Piotr Mikosik