Konferencji Sięgnij po POWER.
Jak unowocześnić przedsiębiorstwa i wyższe uczelnie poprzez wykorzystanie środków unijnych i innowacyjnych technologii
Na konferencji nie tylko dowiemy się, jak napisać skuteczne wnioski i pozyskać pieniądze dla innowacyjnych projektów, lecz także będziemy mogli poznać najnowocześniejsze technologie oraz wziąć udział w dyskusji o zmianach, które są niezbędne, aby młodzi ludzie w z cyfrowego pokolenia stawali się profesjonalistami w swoich dziedzinach.
Nasi partnerzy, firmy będące liderami najnowocześniejszych technologii: Samsung, Fujitsu, CloudLabs, Microsoft, Action Centrum Edukacyjne, Jaco.Pro oraz Action S.A., przedstawią swoje najnowsze rozwiązania, dzięki którym oferta stanie się jeszcze atrakcyjniejsza, a procesy organizacyjne prostsze.
Program konferencji Sięgnij po Power. Jak unowocześnić polskie wyższe uczelnie poprzez wykorzystanie środków unijnych i innowacyjnych technologii.
Konferencja ma na celu skupienie się na problematyce ściśle związanej ze zdalną edukacją wykorzystującą technologie informacyjne w dydaktyce i szkoleniu pracowników przede wszystkim szkół wyższych i firm MŚP oraz wyposażaniu ich w innowacyjne technologie. Konferencja jest przeglądem zagadnień istotnych z punktu widzenia osób, instytucji oraz firm podejmujących próby wdrażania e-nauczania oraz e-usług w swoich środowiskach.
Uczestnicy warsztatów to przedstawiciele:
- Wyższych uczelni podejmujących decyzje merytoryczne i zarządzających procesem dydaktycznym organizacją uczelni, dziekani, kierownicy katedr, kanclerze
- Administratorzy, informatycy i kierownicy jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za zasoby teleinformatyczne na uczelniach
- Osoby podejmujące decyzje finansowe (kwestorzy)
- Przedstawiciele firm
Założenia tematyczne warsztatów:
- Praktyczne przedstawienie programów unijnych w perspektywie 2014-2020 skierowanych do wyższych uczelni środowiska akademickiego i badawczego, a także MŚP w tym szczególne omówienie konkursów zaplanowanych na drugi kwartał 2016. Prezentacja skutecznych wniosków złożonych w 2015.
- Prezentacja rozwiązań, na wdrożenie których można otrzymać dofinansowanie, zarówno z punktu widzenia biznesowego, dydaktycznego, jak i technologicznego.
Założenia organizacyjne warsztatów:
Model organizacyjny przewiduje zarówno wykłady, dyskusje plenarną, warsztaty pisania wniosków oraz spotkania kuluarowe. Uczestnicy ze strony grup docelowych nie ponoszą żadnych kosztów organizacyjnych. Sponsorami są firmy dostawcy technologii i rozwiązań. Sponsorów dobrano m.in. według kryterium wykluczającego możliwość bezpośredniego składania przez nich ofert w przyszłych przetargach.