Konstytucja dla Nauki obdarza uczelnie ogromną autonomią w procesie modelowania strategii, struktury organizacyjnej czy oferowanych przez uczelnie programów kształcenia. Mądrze wykorzystane środki unijne mogą stać się motorem napędowym zmian jakie umożliwia Ustawa 2.0. Przewagę konkurencyjną w tym procesie uzyskają te uczelnie, które w procesie przeprowadzanej transformacji skutecznie wykorzystają nowoczesne technologie.
W latach 2018-2020, w ramach programu POWER 3.5 polskie uczelnie wydadzą blisko 2 miliardy złotych na poprawę jakości świadczonych przez siebie usług. Szacuje się, że nawet połowa z tych środków zostanie przeznaczona na inwestycje w IT, w tym rozwój i wdrożenia oprogramowania, oraz zakup i aktualizację sprzętu informatycznego. Decyzje odnośnie wyboru dostawców w tych projektach będą podejmowane przez uczelnie na przestrzeni kolejnych kilku kwartałów.
Celem Akademii Innowacji jest zebranie w jednym miejscu i o jednym czasie wiodących dostawców rozwiązań IT dla uczelni z Polski i z zagranicy. W sesji plenarnej poruszymy praktyczne aspekty wykorzystania środków w programie POWER 3.5 oraz dobre praktyki związane ze skuteczną realizacją projektów informatycznych na uczelniach. W dwóch równoległych ścieżkach warsztatowych zaprezentujemy 10 nowoczesnych rozwiązań IT wspierających zarządzanie uczelnią i kształcenie studentów.
Zachęcam Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem Akademii Innowacji oraz do aktywnego udziału w naszym wydarzeniu.
PCG Akademia
Sound Garden Hotel, Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa