Fair play (z ang. czysta gra) - to norma wartości w sporcie, która jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku. Postawę tę opartą na szacunku wobec odmienności, cechuje przestrzeganie przepisów gry i rezygnacja z osobistych korzyści. Sportowca respektującego zasady fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki. Zwycięstwo nie jest tu jednak postrzegane jako cel sam w sobie, który należy osiągnąć za wszelką cenę, liczy się przede wszystkim uczciwa gra. (na podst. FIFA.com)
Podobnie w branży HR – my również chcemy grać fair - Fair HR. Choć różne mamy doświadczenie, spojrzenie na świat, strategie i rozwiązania, które proponujemy naszym klientom. A nasza orientacja na działania biznesowe coraz częściej jest skupiona na optymalizalizacji kosztów zatrudnienia i zwiększaniu efektywności pracy. Łączy nas jeden cel: dzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie najlepszych praktyk w obszarze zarządzania ludźmi. Chcemy promować dobre praktyki współpracy i zatrudniania, budować etyczne środowisko pracy. Pokazać prawdziwą wartość HR i stworzyć wyjątkową markę, która będzie inspiracją do zmiany na lepsze.
- KTO? Tylko praktycy branży HR, ludzie z pasją, specjaliści o unikalnym doświadczeniu. Osoby, które mają wiele do powiedzenia i znają najnowsze trendy na rynku.
- CO? Zapraszamy na 12 dynamicznych prezentacji, których merytoryka jest najważniejszą wartością, a prelegenci są otwarci na dzielenie się swoimi doświadczeniami.
- JAK? Krótko, konkretnie i na temat. Formuła zwartych, rzeczowych wystąpień gwarantuje optymalny przekaz wiedzy i ma inspirować do zmian w kluczowych obszarach HR.
- DLA KOGO? Zapraszamy HR menedżerów, dyrektorów i konsultantów personalnych, pracodawców, specjalistów kadr i płac, rekruterów oraz HR business partnerów.
Konferencja Fair HR 2017 program
- Redakcja HRPolska.pl Agnieszka Bednarska HR Business Partner, psycholog biznesu, executive coach ICF. Od kilkunastu lat specjalizuje się w usługach biznesowych związanych z HR oraz rozwojem kadry menedżerskiej. Doradza jak wdrażać i optymalizować procesy HR, wspiera klientów w budowaniu polityki personalnej i inicjowaniu zmian w organizacjach. Opracowuje strategie HR i modele kompetencyjne. HR Manager, zarządza projektami i pracą zespołu. Rozwija kompetencje kadry kierowniczej .
- Czego pracownik nie powie? Doceń wartość negatywnego feedbacku Istnieją informacje, które nie docierają do uszu menedżerów o ile nie wybuchają w formie konfliktu. Na przykład: – pracownicy czują się niedowartościowani, niesprawiedliwie oceniani, przez to mogą odejść z pracy – podwładni źle oceniają zarządzanie – przekonanie, że pomysły pracowników są w firmie zbędne itp. Jak stworzyć atmosferę, która pomaga wydobyć te informacje? Jak przekuć negatywny feedback w sukces firmy?
- Międzypokoleniowy transfer wiedzy. Jak przygotować się na odejście kluczowych pracowników? Dla osób po pięćdziesiątym roku życia rynek pracy zwykle nie jest łaskawy. O ile nie zajmują najwyższych stanowisk menedżerskich traktuje się je jako potencjalnie niebezpieczne dla organizacji. Takie podejście rujnuje możliwość utrzymania w firmie bezcennej wiedzy i wykorzystania doświadczeń. Tracą wszyscy. Jak pracownicy różnych pokoleń mogą przekazywać sobie wiedzę i doświadczenia? I dlaczego jest to tak ważne?
- Pomiar rentowności zadań i stanowisk- Święty Graal HR Możliwość mierzenia i monitorowania rentowności każdego zadania, wtedy gdy jest ono wykonywane- to rewolucja w zarządzaniu personelem. Dzięki pomiarom rentowności każdy pracownik wie, czy to co robi jest komuś naprawdę potrzebne. Robienie rzeczy rentownych oznacza, że firma zyskuje, kadra menedżerska dobrze zarządza, a pracownicy pracują z sensem. Dlatego stałe monitorowanie rentowności pracy to przyszłość zarządzania. Odpowiemy na pytanie – jak mierzy się rentowność pracy oraz poznamy przykład pierwszego na świecie narzędzia do mierzenia rentowności w czasie rzeczywistym.
- „CV? Dziękuję, nie czytam” …i inne nieintuicyjne zasady rekrutacji opartej na dowodach To zadziwiające jak wiele błędów w naborze pracowników popełniają firmy i jak łatwo można im zapobiec opierając się na kilku uniwersalnych zasadach rekrutacji i selekcji opartej na dowodach. Wykorzystując międzynarodowe badania i doświadczenia z zakresu evidence-based management, spojrzymy na kilka sprzecznych z intuicją – i skutecznych- praktyk rekrutacyjnych oraz zmienimy sposób, w jaki myślimy o naborze kandydatów.
- Fair HR to HR oparty na faktach Pracodawca będący FAIR kieruje się rzetelną oceną otoczenia i korzysta z wiedzy i opinii pracowników. Przedstawimy dane i postaramy się wykazać, że warto z nich korzystać przy podejmowaniu różnych aktywności z zakresu funkcji personalnej (w ramach działań retencyjnych czy employer brandingowych). Opierać się będziemy na danych stricte analitycznych (najnowsze dane o poziomie fluktuacji, absencji i efektywności pracowników w Polsce, wynikach Ogólnopolskiego Badania Satysfakcji z Pracy 2016).
- HR oparty na dowodach- jeden dzień z życia HR- owca Promuję od lat rozwój oparty na dowodach, lubię naukę i przekładanie wiedzy wynikającej z badań na codzienność sali szkoleniowej czy gabinetów coachingowych. Zastanawiam się czasem co by się stało, gdybym przez jeden dzień pełnił rolę HR-owca i trzymał się podejścia, które lubię. Zapraszam do podróży, która o tym opowie. Będzie to jeden dzień z życia pracownika HR, w którym staje on w obliczu wielu wyzwań.
- Czy przymykanie oka na słabe zaangażowanie pracowników jest FAIR? Poziom zaangażowania pracowników wygląda słabo, źle lub bardzo źle. Do tego większość źródeł jest zgodna co do trendu – jest coraz gorzej. A jak na ten fakt reagują firmy? Niestety od osób zarządzających często można usłyszeć słowa „Zaangażowaniem niech się zajmuje HR. My – Zarząd zajmujemy się biznesem”. Tymczasem brak zaangażowania kosztuje firmy bardzo dużo. Firmy posiadające zaangażowanych pracowników osiągają 5-krotnie lepsze rezultaty. Choćby HR dwoił się i troił, to przy braku determinacji kadry zarządzającej oraz odpowiednich środków efekty są niewystarczające.
- Siła zespołów: rozwój pracowników na miarę XXI wieku Jakie metody uczenia się i rozwoju są adekwatne dla pracowników pokolenia Y? Które z nich angażują różnorodność członków zespołu i znajdują zastosowanie w polskich oraz międzynarodowych zespołach? Proces rozwojowy może być w większym stopniu przekazywany w ręce uczestników przy wykorzystaniu kapitału, który tkwi w zespole oraz przy użyciu platform internetowych.
- Warsztat do wyboru: Skuteczne prowadzenie rozmów i wykrywanie kłamstw z wykorzystaniem metod FBI Warsztaty mają na celu nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie wybranych technik wykrywania kłamstw, prowadzenia rozmów i negocjacji. Dowiemy się na czym polega wykrywanie symptomów kłamstwa i wprowadzania w błąd przez rozmówcę. Forma warsztatowa zapewnia wykład interaktywny, pracę w grupach, inscenizacje oraz kazuistykę wspartą przykładami z codziennej pracy IBBC Group.
- Warsztat do wyboru: Nowoczesne narzędzia rozmowy rekrutacyjnej, dzięki którym zatrudnisz właściwego pracownika Podczas warsztatu poznasz skuteczne narzędzia, które podnoszą skuteczność rozmowy rekrutacyjnej i pomagają zatrudnić kompetentnego pracownika pasującego do organizacji. Nauczysz się jak kontraktować spotkanie rekrutacyjne, poznasz merytorykę, dzięki której uzyskasz więcej ważnych informacji o Kandydacie. Będziesz umiał dopasować rodzaj pytań do badanych kompetencji i dowiesz się jak rozpoznawać prawdomówność Kandydata.
Konferencja Fair HR 2017 prelegenci
- Piotr Prokopowicz Trener, autor książek m.in. o rekrutacji piotrprokopowicz.com
- Robert Reinfuss Doradca biznesowy, autor książek o zarządzaniu Robert Reinfuss Consulting
- Rafał Żak Trener, coach, autor książek o rozwoju rafalzak.com
- Monika Chutnik Dyrektor Zarządzająca ETTA Global Leadership Consulting
- Dariusz Dobrzyniecki Partner Zarządzający Persona Global Polska
- Waldemar Dziwniel Trener, coach, mentor Fabryka Motywacji, Mentors Nest
- Piotr Jurczak Specjalista ds. badań Sedlak & Sedlak
- Paweł Pyzik Specjalista ds. wskaźników HR Sedlak & Sedlak
- Bartosz Liberski Coach, mówca zyciebezodwlekania.pl
- Marek Wolski Senior Konsultant IBBC Group (part of Pinkerton)
- Izabela Wołyniec-Sobczak Ekspert personal brandingu i rekrutacji Saleswise Sp. z o.o.
- Katarzyna Marciniak – Chwastek Trener, współzałożycielka Saleswise Sp. z o.o.
Hotel Silvia Gold, ul. Studzienna 8, Gliwice