Festiwal Myślenia Projektowego

Chcielibyśmy mieć wpływ na otaczający nas świat i budować przyjazne środowisko do życia, pracy, spędzania wolnego czasu. Dlatego już niebawem udostępnimy przestrzeń do budowania lepszego otoczenia i zaprojektowania sukcesu w wymiarach wpływających na jakość naszego życia.

Wszystkich pomysłowych, ciekawych świata, którzy wierzą, że mogą być kreatorami rzeczywistości, chcących odkrywać nowe możliwości rozwoju zapraszamy na Festiwal Myślenia Projektowego – Łódzkie 2016 w dniach 18–25 maja.

Celem Festiwalu jest pokazanie kreatywnego potencjału regionu łódzkiego, stworzenie przestrzeni dla jego rozwoju oraz prezentacja najciekawszych, przykładów innowacyjnych projektów, które rozwiązują prawdziwe problemy, podwyższają jakość życia mieszkańców i inspirują do podejmowania kreatywnych wyzwań.

Tegoroczna edycja będzie wypełniona zagadnieniami dotyczącymi edukacji, przestrzeni publicznej oraz tworzenia nowych usług i produktów w sferze biznesu, administracji, nauczania i in.

Festiwal przyciąga ludzi i podmioty, które dbają o swój rozwój innowacyjny, badają diagnozują problemy swoich klientów, starają się je rozwiązywać oraz wyznaczają nowoczesne trendy.

Dzięki Festiwalowi, po raz kolejny udowodnimy, że wchodząc w buty naszego odbiorcy i szanując jego potrzeby, możemy znaleźć sposoby na ich zaspokojenie

„Misja design thinking polega na przekładaniu obserwacji na zrozumienie, a zrozumienia na produkty i usługi, które czynią nasze życie lepszym.” (Tim Brown). Festiwal Myślenia Projektowego pokaże, że każdy może być kreatywny, mieć odwagę do podejmowania wyzwań, dzięki którym wykreuje prawdziwą wartość dla siebie i innych.

Organizatorem Festiwalu Myślenia Projektowego jest Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Program Festiwalu Myślenia Projektowego Łódź

18 maja Projektowanie wirtualnej rzeczywistości Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Projektowanie wirtualnej rzeczywistości” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie nowoczesnych technologii.

18 maja - Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu Sala konferencyjna Justyna Turek / Henryk Stawicki - Big Picture — zaangażowanie mieszkańców w promocję regionu Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Big Picture - zaangażowanie mieszkańców w promocję regionu” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie promocji regionu.

18 maja - Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala klubowa Grzegorz Młynarski Polityka społeczna vs dojrzały wiek społeczeństwa Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Warsztaty design thinking: polityka społeczna vs. dojrzały wiek społeczeństwa” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w multidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie polityki społecznej.

18 maja - Technopark Łódź Sala 0.14 - Joanna Jagas Kreatywny mentoring — spotkania ze startupami Weź udział w inspirujących spotkaniach pn. „Spotkania ze start-upami” i posłuchaj historii tych, którzy się odważyli: „Czarny Kod”, InPlanner”, „Agencja kreatywna Creative Flow”.

19 maja - Art_Inkubator Sala A120 Justyna Turek / Henryk Stawicki Jasna strona miasta — zagospodarowanie przestrzeni miejskiej Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Jasna strona miasta – zagospodarowanie przestrzeni miejskiej” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

19 maja - Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala klubowa Grzegorz Młynarski "Jak nie zagubić się w wielkim mieście?" – wykorzystanie nawigacji w usługach publicznych Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „"Jak nie zagubić się w wielkim mieście?" – wykorzystanie nawigacji w usługach publicznych” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w multidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie nowoczesnych technologii.

19 maja - Art_Inkubator Sala A22 UNIT9 Instalacje — wirtualna rzeczywistość Star Wars: Lightsaber Escape, Storm

19 maja - Politechnika Łódzka Anna Janicka Łódzki Uniwersytet Dziecięcy

19 maja Art_Inkubator kawiarnia Tektura Ralph Talmont Otwarcie oficjalne FMP

19 maja Art_Inkubator Fabryka Sztuki - Jahna/Mazurkiewicz/Buhl - koncert promujący album "Dźwięki Ukryte" W kwietniu nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukaże się debiutancki album tria Jachna/Mazurkiewicz/Buhl. Płyta nosi tytuł „Dźwięki ukryte” i została zarejestrowana we wrześniu 2015 roku w Synagodze w Bydgoszczy-Fordonie. „Dźwięki ukryte” to zbiór kompozycji wyimprowizowanych, jakoby odnalezionych, w murach starej zniszczonej Synagogi, którą dziś Fundacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego próbuje odnowić i ożywić różnymi artystycznymi działaniami.

20 maja ms2 - Muzeum Sztuki w Łodzi sala warsztatowa, sale wystawiennicze Leszek Karczewski Kreatywna interpretacja sztuki współczesnej (i nie tylko) Jak w ogóle zabrać się za interpretowanie sztuki współczesnej? To podstawowe pytanie, które zadaje sobie nauczyciel, rodzic, wychowawca, przewodnik, edukator czy animator – jeśli empatycznie postawimy się w jego położeniu. Powszechna edukacja rzadko odpowiada na to pytanie; szkolna erudycja nie dostarcza wiedzy o najnowszych trendach w sztuce.

20—21 maja Art_Inkubator Sala A120 Aleksandra Tatarczuk / Basia Drewiczewska / Ewa Rudnicka / Grzegorz Młynarski Mobilny Ogród Jadalny w Łodzi Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Mobilny Ogród Jadalny w Łodzi” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie projektowania przestrzeni zielonych w mieście.

21 maja Art_Inkubator Sala A218 Monika Malinowska-Olszowy / Dorota Kamińska / Dorota Bociąga Design thinking w projektowaniu efektywnej edukacji Ile pamiętacie ze szkoły? Ile ze studiów? I czemu tak się dzieje, że pamiętamy niewiele? Jaki powinien być model nauczania, aby było efektywnie i ciekawie zarówno dla tych co słuchają, jak i dla tych, którzy dzielą się wiedzą? Czy to jest możliwe? Ile w tej miksturze musi być samozaparcia, ile chęci, ile umiejętności? A może niektóre instytucje mogą ten proces wspomagać? Jeśli czujesz, że zmiany w zakresie edukacji są potrzebne i chcesz mieć w nich swój udział, to śmiało dołącz do nas i weź udział w procesie ich tworzenia! Ten warsztat jest zarówno dla tych, którzy wciąż się uczą, dla tych, którzy swoją edukację już ukończyli, dla tych, którzy doświadczają edukacji poprzez swoje dzieci, jak i dla tych, którzy nauczają kolejne pokolenia.

21—22 maja Art_Inkubator Sala A227 Sebastian Białkowski / Mateusz Pankiewicz / Łukasz Brandt Łódzkie Archikreacje — parametryczna architektura Łodzi Weź udział w warsztacie pn. „Łódzkie Archikreacje – parametryczna architektura Łodzi” i wykreuj parametryczny fragment nowej Ziemi Obiecanej.

21—22 maja Art_Inkubator   Kiermasz Towary Przed nami ósma edycja targów Towary, wracamy wiosną do Art_Inkubatora. Tym razem wydarzenie rozłożone jest na dwa dni, dzięki czemu będziemy mieli dwa razy więcej czasu na zorganizowanie dla Was ciekawych wydarzeń towarzyszącychi zgromadzenie większej ilości polskich projektantów. Na koniec targów zoorganizujemy razem z Przestrzeń Robocza aukcje grafiki i fotografii. W sobotę odbędzie się blok urody, dwie zaproszone blogerki będą przechodziły wiosenną metamorfozę. Oprócz tego będą czekały na Was warsztaty gastronomiczne, prelekcje związane z tematyką targów, strefa dzieciaka.

22 maja Art_Inkubator Sala A218 Henryk Stawicki Design spotyka biznes — jak projektować rzeczy, których Twoi klienci naprawdę potrzebują Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Design spotyka biznes - jak projektować rzeczy, których Twoi klienci naprawdę potrzebują” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań dla biznesu.

23 maja Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Sala 107 Justyna Turek / Henryk Stawicki Design Safari — projektowanie doświadczeń klientów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Design Safari — projektowanie doświadczeń klientów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie administracji publicznej.

23 maja Art_Inkubator Sala A227 Łukasz Brandt Akademia Form 3D Zapraszamy szkoły do udziału w kreatywnych warsztatach z technologii druku 3D.

23 maja Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala klubowa Piotr Wojciechowski Projektowanie oferty inwestycyjnej W trakcie warsztatu przeanalizujemy wyniki badań, zbierzemy spostrzeżenia, przejrzymy wybrane trendy i wspólnie stworzymy prototyp oferty inwestycyjnej, której celem będzie przyciągnięcie i zachęcenie inwestorów do współpracy.

23 maja Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala K2 Dorota Bociąga / Anna Laska / Katarzyna Znajdek Design thinking w projektowaniu zdrowego trybu życia W zdrowym ciele zdrowy ja! Jedni biegają, inni nie, ale jemy wszyscy! Nasze ciało składa się z tego, co mu zaoferujemy! Jesteś tym co jesz! Znacie te hasła? Tylko.... czy to zależy wyłącznie od nas? A co, gdyby otoczenie wspierało nas w zachowaniu dobrych nawyków żywieniowych?

24 maja Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala K2 Piotr Wojciechowski Warsztaty kreatywne Celem warsztatu jest pokazanie, że kreatywność to kompetencja, którą można i warto rozwijać, a systemowa praca z pomysłami nie jest wiedzą tajemną, dostępną jedynie dla wybranych. Poznamy narzędzia, metody i podejścia, które można wykorzystać na drodze do rozwijania kreatywności tak swojej jak i swojego zespołu.

24 maja Art_Inkubator Sala A227 Łukasz Brandt Akademia Form 3D Zapraszamy szkoły do udziału w kreatywnych warsztatach z technologii druku 3D.

24 maja Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala klubowa Agnieszka Szóstek Ochrona zdrowia, którą wszyscy kochają — nierealistyczna fantazja czy faktyczna opcja? Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. "Ochrona zdrowia, którą wszyscy kochają — nierealistyczna fantazja czy faktyczna opcja?” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie służby zdrowia.

24 maja Politechnika Łódzka Centrum Kształcenia Międzynarodowego - Inkubator Przedsiębiorczości Inforin sp. z.o.o Rozmowy o startupach

25 maja Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Sala klubowa Piotr Wojciechowski Budowanie poczucia misji Mit samotnego geniusza jest piękny, ale nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Innowacyjność to sport drużynowy, a drużyna musi wiedzieć dokąd zmierza i po co robi, to co robi. Dlatego tak ważne jest wspólne poczucie misji i jasne wyznaczenie kierunku w jakim zmierzamy. Nad tym właśnie będziemy pracować w trakcie warsztatu.

25 maja Wielton Wieluń, ul. Felicji Rymarkiewicz 6 Dzień innowacji w Wieltonie

25 maja Laboratorium Kreatywne Business Link Łódź Natalia Hofman Customer experience - zaprojektuj wrażenia Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. "Customer experience - zaprojektuj wrażenia" prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie doświadczeń klientów w

Informacje dot. plików cookies

ComminT Sp. z o.o. stosuje pliki cookies, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania ich stron internetowych. Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności.