Biznes karmi się dobrze wykorzystanymi szansami i okazjami. Aby rósł i się rozwijał, szansę trzeba dostrzec, obrać strategię jej złapania, a potem przy jej udziale budować więź z klientem. W TNS od lat obserwujemy rynki finansowe, widzimy szanse, które dobrze podjęte budują siłę banków i towarzystw ubezpieczeniowych, widzimy też takie, które uchwycone zbyt wcześnie lub nieumiejętnie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
O pewnych szansach wszyscy wiedzą, tylko nikt nie wie jak je wykorzystać. W żołnierskich słowach opowiemy o 6 szansach, które nasz badawczy celownik wyłowił na ulicach Warszawy i wskażemy główne grzechy oraz udane praktyki łowców z rynku finansowego.
6 szans na wzrost dla instytucji finansowych w Polsce to wydarzenie dla klientów i partnerów TNS Polska, dla których udział w nim jest bezpłatny.
XVI Konferencja Finansowa TNS Polska. 6 szans na wzrost agenda
- Słuchanie Czas to pieniądz, a czy pieniądz to więcej niż czas? - Hanna Piotrowicz, Paweł Machała Utarło się twierdzenie, że żyjemy coraz szybciej, że trzeba działać szybko i szybko być ze wszystkim na bieżąco – nowinki technologiczne, polityka, informacje, trendy… mamy sms-y, emotikony, hashtagi, Tindera i Snapchata, na którym wiadomość znika nawet po sekundzie. Czy to, że wielu z nas ma czas tylko na przeczytanie nagłówków wiadomości, a plany sprzedażowe wyznaczane są na tydzień w nieskończoność można tłumaczyć rewolucją przemysłową? Czy dotyczy to także styku klient – doradca? Gdzie tu czas na to słynne budowanie relacji? Doradcy często myślą o kliencie tylko w czasie teraźniejszym – jest tylko tu i teraz i pewnie do nas już nie wróci. Dlaczego tak się dzieje? Czy to tylko wina planów sprzedażowych? Braku motywacji? Wiedzy? Chęci? Czasu…?
- Dopasowanie Czy (nie)skuteczna akwizycja wpływa na relacje klienta z bankiem? - Małgorzata Szczepanek, Jędrzej Ochremiak Każdego dnia setki pracowników banków kontaktują się ze swoimi klientami by zaprezentować ofertę nowego produktu lub modyfikację dotychczasowych warunków współpracy. Są to zazwyczaj typowe rozmowy sprzedażowe – cel jest jasny: skorzystanie przez klienta z oferty. Tak też definiowany jest sukces banku. Tymczasem każdy taki kontakt to szansa, niezależnie od tego, czy zakończy się sprzedażą, czy też nie. W naszym wystąpieniu postawimy pytanie jak te kontakty sprzedażowe wpływają na całość relacji klienta z bankiem? Czy warunkiem koniecznym, aby została ona wzmocniona jest faktycznie skorzystanie przez klienta z oferty? Inaczej mówiąc: czym jest sukces banku i czy faktycznie jest taki łatwy do zdefiniowania i jednoznaczny?
- Mobile 2.0 Banki są mobi. Czy nadchodząca bankowość mobilna 2.0 to nowa szansa czy kolejny obowiązek? - Maria Woźnicka, Monika Mikowska- Polskie rozwiązania bankowości mobilnej są na tyle dojrzałe, że można powiedzieć, iż jesteśmy u progu bankowości mobilnej 2.0. Rozwiązania mobilne ewidentnie zmieniły sposoby kontaktu i korzystania z ofert banków. Czy jednak można już powiedzieć, że bankowość mobilna stała się podobnym standardem jak kiedyś bankowość elektroniczna? Czy jest to szansa dla banku, aby budować prawdziwie nowoczesną relację z klientem? Na czym ona polega i jak ją wykorzystać? W ramach wystąpienia przedstawimy najważniejsze i najciekawsze wyniki raportu BANK.JEST.MOBI 2016, stworzonym przez agencję the mobee dick we współpracy z TNS Polska, którego premiera odbędzie się w dniu konferencji. Raport prezentuje aktualną kondycję wszystkich bankowych stron i aplikacji mobilnych, wskazuje najlepsze i najgorsze praktyki, stosowane przez polskie banki i daje wskazówki, jak projektować doskonałe rozwiązania mobilne z myślą o potrzebach i przyzwyczajeniach ich użytkowników.
- Bezpieczeństwo Mobilne finanse – wyobrażone strachy i realne niebezpieczeństwa - Karolina Flaht-Soroka, Agata Arkabuz Bezpieczeństwo w erze rozwiązań mobilnych to dla firmy szansa na rozwój czy warunek przeżycia? Obawy związane z bezpieczeństwem mobilnych usług finansowych stanowią obecnie główną barierę korzystania z nich. Mobilność przedefiniowała znaczenie bezpieczeństwa, tego samego klienci oczekują od instytucji. Kto powinien wziąć za to odpowiedzialność? Czego można oczekiwać od użytkowników, a co powinny zapewnić instytucje bazujące w swoim biznesie na mobilnych rozwiązaniach? Jak mówić o bezpieczeństwie i jak działać, żeby na bezpieczeństwie zbudować przewagę konkurencyjną?
- Komunikacja BLS to nie BSE – czy klienci o tym wiedzą? W poszukiwaniu pozytywnego rozwiązania. - Dorota Szubert, Rafał Neska Rok temu większość ubezpieczycieli komunikacyjnych wprowadziła system Bezpośredniej Likwidacji Szkody, który w zamierzeniu miał być mechanizmem rewolucjonizującym rynek i relacje z klientami. Co prawda, na chwilę obecną trudno jest dostrzec pozytywne efekty dla branży, ale czy szansa ta jest szansą straconą? Na ile rewolucja ta została dostrzeżona przez klientów i na ile ubezpieczyciele wykorzystują ją w sprzedaży czy komunikacji? Co stoi za takim a nie innym stanem rzeczy? Na podstawie tych analiz wskażemy kierunki, którymi branża powinna podążać.
- Dorwać młodego #YOLO, #SWAG, #IMHO na Snapie, Insta i TT? I co z tego? Co ma z tym zrobić branża finansowa? - Agnieszka Sowa-Żyndul, Konrad Siwiński Dyskusja o zróżnicowanych plemionach młodych i o nowej jakości Zetów na dobre rozgrzała cały świat marketingowy. Z każdej strony padają „dobre rady” typu: ćwierkaj! wyróżnij się albo zgiń! wrzucaj memy! Można odnieść wrażenie, że najmłodsi klienci to główny target dla marketerów i produktowców na większości rynków… Ale czy banki i ubezpieczyciele wiedzą jak wykorzystać potencjał młodego pokolenia? W naszym wystąpieniu przyjrzymy się bliżej szeroko definiowanej grupie młodych ludzi od 15 do 30 roku życia. Damy Wam poczuć lęki i pragnienia, które targają najmłodszymi w skomplikowanym świecie finansów. Pokażemy, w którym momencie ich cyklu życia pojawiają się najważniejsze SZANSE dla branży finansowej na pozyskanie klienta i opowiemy jak je zaadresować, aby zbudować trwałą i dochodową relację w przyszłości.
XVI Konferencja Finansowa TNS Polska. 6 szans na wzrost prelegenci
- Agata Arkabuz. Account Manager. W TNS Polska od 2012 roku.
- Karolina Flaht – Soroka. Account Manager . W TNS od 2006 roku.
- Pawel Paweł Machała. Strategic Account Manager.
- Monika Mikowska. Współwłaścicielka agencji the mobee dick, projektującej rozwiązania mobilne.
- Rafał Neska. Associate Director. Od 2002 roku w TNS.
- Jędrzej Ochremiak. Account Manager.
- Hanna Piotrowicz. Account Director. Socjolog, z badaniami rynku związana od 15 lat.
- Krzysztof Siekierski. Client Service Director. W badaniach od 1995 roku.
- Konrad Siwiński. Research Executive. Z TNS Polska związany od 2011 roku.
- Agnieszka Sowa – Żyndul. Managing Consultant. W TNS od 2008 roku.
- Małgorzata Szczepanek. Research Executive. Research Executive w TNS Polska.
- Dorota Szubert. Strategic Account Manager. w TNS od 2008 roku.
- Maria Woźnicka. Managing Consultant. W TNS Polska od 2006 roku.