Redakcja czasopisma Truck&Business Polska zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku ma już swoją IV edycję – KONGRES TRANSPORTOWY.
Kongres to platforma do wymiany handlowej pomiędzy firmą transportową, firmami produkcyjnymi i handlowymi, które przedstawiają swoje zapotrzebowanie na usługi transportowe oraz dostawcami produktów i usług dla firm transportowych. Pozwala także uzyskać szczegółowe informacje z zakresu przepisów i administracji związanych z działalnością przewoźników.
IV Kongres Transportowy 2016 to:
- Najważniejsze wyzwania dla branży TSL. MiLOG i Loi Macron – wszystko co musi wiedzieć przewoźnik, by uniknąć kary, odpowiedzialności przewoźnika w świetle polskiego prawa przewozowego oraz Konwencji CMR.
- Pogotowie prawne. Na Państwa pytania oczekiwać będą specjaliści ds. prawa transportowego.
- Sesja handlowa. Kilkanaście firm handlowych i produkcyjnych będzie oczekiwać na Państwa przy swoich stolikach handlowych. Jest to jedyna na rynku możliwość bezpośredniego kontaktu z kilkunastoma menedżerami zlecającymi usługi transportowe w jednym miejscu.
- Debata podczas kongresu: Transport intermodalny.
IV Kongres Transportowy 2016 firmy
Grupa Stelmet jest największym w Europie producentem drewnianej architektury ogrodowej . Wytwarza wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące różnego rodzaju produkty: płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do grodzenia, wyposażania oraz dekoracji ogrodów, parków, tarasów i wszelkiego rodzaju przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Asortyment Grupy Stelmet obejmuje ponad 2,6 tys. wzorów wyrobów. Produkty sprzedawane są w ponad 25 krajach, w tym na największych rynkach Unii Europejskiej – Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
Ciech S.A. powstał w 1945 roku. Dziś jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu. To grupa konkurencyjna i nowocześnie zarządzana. W jej skład wchodzi osiem zakładów produkcyjnych oraz firmy handlowe i usługowe. Grupa Ciech oferuje najwyższej klasy produkty chemiczne: soda kalcynowana (drugie miejsce w Europie), soda oczyszczona, sól, żywice poliestrowe i epoksydowe, produkty AGRO i produkty szklane oraz inne chemikalia. Mają one zastosowanie m.in. w przemyśle: szklarskim, spożywczym, meblowym, do produkcji detergentów, w rolnictwie oraz budownictwie.
Agrana posiada w Polsce 5 zakładów, które przetwarzają owoce na półprodukty, służące do produkcji soków, będące dodatkiem do lodów, ciastek oraz używane przez przemysł mleczarski. Produkcja komponentów owocowych i warzywnych dla przemysłu spożywczego jak również skup, zamrażanie, sortowanie i przygotowanie owoców i warzyw jako surowca do produkcji komponentów owocowych i warzywnych na potrzeby Agrana Fruit Polska i firm siostrzanych w Europie.
Grupa Can Pack działa na rynku opakowań metalowych od ponad 20 lat. W tym okresie stała się wiodącym producentem w branży opakowań napojowych w Europie Środkowo-Wschodniej i stale umacnia swoją pozycję rynkową w Europie Zachodniej, Azji i Afryce.
Pfeifer & Langen zajmuje się koordynacją sprzedaży i dystrybucji klientom indywidualnym i przemysłowym cukru białego, cukru trzcinowego oraz bogatej gamy asortymentu cukrowego oznaczonego międzynarodową marką DIAMANT (m.in. cukier drobny, cukier kostka, cukier puder, smakowy cukier puder, cukier gruba rafinada, cukier kandyz, kandisstick, cukier brązowy, cukier żelujący, cukier demerara, cukier muscovado, cukier vending, cukier w saszetkach, cukier posypkowy, masa fondant).
KZN Bieżanów to grupa kapitałowa skupiona pod szyldem Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”, kojarzona z sektorem infrastruktury szynowej. W 2015 zajęła 433 miejsce wśród największych przedsiębiorstw z ponad 500 mln przychodu oraz imponującym wzrostem liczonym rok do roku wynoszącym ponad 30 proc.
Elkom Trade od ponad 40 lat działa w branży metalowej. Specjalizuje się w najwyższej jakości systemach logistyczno-magazynowych. Przoduje w technologii produkcji poniższego asortymentu: pojemników magazynowych z drutu, nadstawek, rollkontenerów , stojaków i stelaży, mebli sklepowych i warsztatowych.
Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim producentem wyrobów na bazie kamienia wapiennego. Oferuje produkty na potrzeby różnych branż przemysłu, takich jak: przemysł celulozowo-papierniczy, stalowy, wydobywczy, budowniczy i chemiczny.
Amazon to jeden z najpopularniejszych i największych sklepów internetowych na świecie. W Polsce posiada dwa nowoczesne centra magazynowe zlokalizowane w okolicach Poznania i Wrocławia. W zestawieniu Top 25 liderów łańcucha dostaw autorstwa firmy Gartner w 2016 zajął trzecie miejsce w świecie.
Knauf należy do czołowych dostawców materiałów budowlanych na całym świecie. Knauf produkuje i sprzedaje na 5 kontynentach, w 80 krajach, pozostając jednocześnie od chwili założenia w 1932 roku przedsiębiorstwem rodzinnym.
Carrefour, wiodąca sieć detaliczna w Europie i druga co do wielkości w świecie, zatrudnia ponad 380.000 osób. Carrefour to nie tylko hipermarkety, ale również supermarkety i stacje benzynowe. W skład grupy Carrefour wchodzą: hipermarkety Carrefour, supermarkety Carrefour Express, supermarkety Champion, supermarkety Globi, hipermarkety Hypernova, supermarkety Albert.
Kilargo to jeden z większych producentów lodów w Europie środkowo- wschodniej, łączna zdolność produkcyjna fabryk Kilargo to około 300 ton wyrobów mrożonych na dobę.
Coca-Cola HBC Polska jest liderem na polskim rynku pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych. W Polsce zatrudnia prawie 2700 osób. współpracuje z 3900 dostawcami, produkty firmy można znaleźć w ponad 120 tysiącach sklepów w całym kraju.
Lafarge – stabilna pozycja w 90 krajach na świecie oraz koncentracja na branży cementu, kruszyw i betonu czyni z LafargeHolcim światowego lidera w przemyśle materiałów budowlanych. Grupa zatrudnia 115 000 pracowników na całym świecie i posiada ponad 2500 zakładów, oferując szeroki wachlarz usług oraz rozwiązań m.in. dla budownictwa, infrastruktury, przemysłu paliwowego i gazownictwa.
Najważniejsze wyzwania dla branży TSL
- Minimalizowanie ryzyka w firmie transportowej. Sebastian Hunicz, OCRK.
- Innowacyjne zarządzanie VIVE Group w łańcuchu dostaw. Zwinne łańcuchy dostaw z wykorzystaniem nadwozi wymiennych BDF w koncepcji klastra. Adam Opoka, VIVE Transport.
- Płaca minimalna w Europie. Łukasz Włoch, OCRK.
- Utrata dobrej reputacji – postępowanie administracyjne w praktyce. Kancelaria Transportowa Koben
- Kto odpowiada za nieprawidłowości – czyli o nowym unijnym podejściu do odpowiedzialności za błędy w transporcie. Odpowiedzialność nadawcy i przewoźnika – źródłem finansowania polityki społecznej rządu. Marek Różycki.
IV Kongres Transportowy 2016 program
1. Szkolenie z płacy minimalnej: MiLOG i Loi Macron – wszystko co musi wiedzieć przewoźnik, by uniknąć kary.
Szanowny Przewoźniku,
- Czy wiesz, że łączna kwota grzywien za nieprzestrzeganie płacy minimalnej we Francji może wynieść nawet 500 000 euro?!
- Gdy kierowca jadąc w Kraju nad Sekwaną nie będzie miał ze sobą umowy o pracę – firma zapłaci 450 euro.
- Za brak pieczołowitości administracyjnej zostanie ukarana grzywną w wysokości od 2000 do 4000 euro.
- Co musisz zrobić, by uniknąć tych bezsensownych wydatków?
- Ile zapłacisz za nieprzestrzeganie przepisów o płacy minimalnej w Niemczech i jakie wymagania trzeba spełnić, by działać zgodnie z prawem?
To wszystko usłyszysz podczas szkolenia z płacy minimalnej, podczas którego uzyskasz informacje także na temat:
- wymagań dla kierowców zatrudnionych przez polskich przewoźników,
- dokumentów, które muszą być w pojeździe,
- konsekwencji karnych i administracyjnych grożących przewoźnikom,
- ograniczeń swobody świadczenia usług przewozowych w innych państwa UE,
- aktualnego stanu postępowań przed Komisją Europejską i perspektyw zmiany regulacji prawnych.
2. Szkolenie z prawa przewozowego i CMR: Odpowiedzialności firmy transportowej w świetle polskiego prawa przewozowego oraz Konwencji CMR.
Osoby zarządzające transportem popełniają błędy związane z prawem transportowym i CMR, choć mogą sobie nawet z tego nie zdawać sprawy. Trzeba jednak je wyeliminować, ograniczając przy okazji swoją odpowiedzialność.
Uczestnik szkolenia dowie się więc między innymi o takich kwestiach jak:
- Czy to na pewno umowa przewozu? Problem teoretyczny, konsekwencje praktyczne.
- W jakim stopniu przewoźnik może wyłączyć stosowanie postanowień prawa przewozowego i ma szansę modyfikować postanowienia prawodawcy?
- Brak formalności, za które słono trzeba zapłacić – najczęstsze błędy popełniane przez przewoźników. Przykłady z orzecznictwa sądowego.
- Jakich zmian możemy się spodziewać w zakresie prawa przewozowego w ciągu najbliższych tygodni, miesięcy, lat.
- Prawo przewozowe a Konwencja CMR – zakres stosowania i podstawowe różnice.
3. Pogotowie prawne.
Po zakończeniu szkolenia zapraszamy do zadawania indywidualnych pytań przedstawicielom Kancelarii Transportowej Koben oraz SLS Seredyński Sandurski, nie tylko dotyczących tematyki poruszanej na zajęciach. Nasi eksperci udzielą bezpłatnych porad na wszystkie zagadnienia bezpośrednio lub pośrednio związane z działalnością firmy transportowej.
Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatowej – pytania można zadawać zarówno podczas trwania zajęć jak i indywidualnie – po ich zakończeniu. Porady prawne są bezpłatne.
Sesja handlowa
Menedżerowie z przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych będą oczekiwali na państwa przy oznaczonych stolikach. Sesja handlowa potrwa około dwóch godzin. Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek.
Lista firm: Grupa Stelmet, Ciech S.A, Agrana, Grupa Can Pack, Pfeifer & Langen , KZN Bieżanów, Elkom Trade, Nordkalk, Amazon , Knauf, Carrefour, Kilargo.
Debata Kongresu Transportowego
Transport Intermodalny
- Jak na koszty przewozów intermodalnych wpłyną zmieniany dotyczące dopuszczalnej ładowności.
- Czy kolejowe połączenie z Azji wpłynie na reorganizację lokalizacji magazynów i będzie miało istotny wpływ na powstanie nowych atrakcyjnych tras?
- Transport intermodalny do i z Polski.