MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W SZKOLNICTWIE WYŻSZYM #SMR4HE 2015
Media społecznościowe, choć jeszcze 10 lat temu były właściwie nieobecne w życiu akademickim, są obecnie jego elementarną częścią. Jak pokazują badania (m.in. Horizon Report) media społecznościowe będą zyskiwać na znaczeniu w szkolnictwie wyższym. W gąszczu internetu drzemią niezliczone platformy społecznościowe, z różnym przesłaniem, zastosowaniem i grupą użytkowników. W związku z realizacją założeń LLL i zmieniającą się sytuacją demograficzną, uczelnie definiują powoli nowe grupy odbiorców, do których kierują swoją ofertę. Oprócz maturzystów, szkolnictwo wyższe coraz częściej skupia swoją uwagę także na uczniach szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz absolwentach szkół wyższych. Wszystko po to, aby zapewnić ciągłość egzystencji instytucji i wzmocnić jej (między-) narodową pozycję. Aby efektywnie realizować cele rekrutacyjne w najbliższych latach aktywność w social media będzie jednym z najistotniejszych aspektów w procesach marketingowych, rekrutacyjnych i umiędzynarodowienia. Komunikacja ze studentami i kandydatami z całego świata (w różnych językach, na różnych platformach, niekoniecznie znanych w Polsce) w mediach społecznościowych wspiera aktywnie działania prowadzące do internacjonalizacji.
Dlatego ważne jest, aby polskie uczelnie nie przeoczyły obecnych trendów - odbudowanie straconej szansy w diametralnie zmieniającym się środowisku internetowym może okazać się niemożliwe, wedle zasady: "once missed, for always lost"
Konferencja Social Media Recruitment for Higher Education jest pierwszą z serii wydarzeń zaplanowanych i dedykowanych pracownikom uczelni, w celu poszerzania wiedzy z zakresu nowych mediów. Adresatami wydarzenia są specjaliści z działów promocji i rekrutacji, współpracy międzynarodowej, osoby związane z rekrutacją oraz obsługą studentów polskich i międzynarodowych, na codzień pracujący z nowymi mediami.
Założeniem Konferencji Social Media Recruitment for Higher Education i prezentowanych treści jest wpływanie na: jakość działań prowadzonych w szkolnictwie wyższym, sposoby komunikacji i funkcjonowanie uczelni w świecie wirtualnym. Wydarzenie organizowane jest przede wszystkim w celu zaprezentowania polskim instytucjom akademickim możliwości, jakie wynikają z stosowania mediów społecznościowych jako elementu wspierającego procesy rekrutacji.
Prelegenci Konferencji Social Media Recruitment for Higher Education:
- Mikołaj Winkiel - Brand24
- Mateusz Borkiewicz - Olesiński i Wspólnicy
- Michał Frasiński - Brainly
- Liliana Lato - Uniwersytet Łódzki
- Przemysław Oborski - Brainly
- Weronika Ćmielewska - Uniwersytet Łódzki
- Paweł Tkaczyk MIDEA
- Kamil Mirosław Radomski - Szkoła Główna Handlowa
- Natalia Osica SPR -
- Justyna Sidor - Akademia Leona Koźmińskiego
- Marcin Poznan - SciencePR_Logo
- Edyta Sierosławska - Akademia Leona Koźmińskiego
- Sławek Łuczywek - migam
- Tomasz Jurek - Specjalista z międzynarodowym doświadczeniem w dziedzinach zarządzania strategicznego, rozwoju biznesu, marketingu, obsługi klienta, szkoleń i rekrutacji.