III Kongres Dyrektorów E-commerce, jedno z najbardziej oczekiwanych i prestiżowych wydarzeń branży, odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia, w budynku nieczynnego Dworca PKP, w samym sercu Krakowa. Merytoryka wydarzenia ma stać się drogowskazem w drodze do osiągnięcia maksymalnej efektywności w sprzedaży wielokanałowej. Bilety early birds są dostępne do końca lutego!
Trzecia edycja Kongresu Dyrektorów E-commerce poświęcona zostanie kompleksowej strategii Omnichannel, która przejawia się w kulturze całej organizacji, odzwierciedla w inwestycjach, wymaga elastyczności finansowej i wydajnych systemów informatycznych.
Podczas wydarzenia przyjrzymy się dokładnie wszystkim aspektom strategii omnichannel, nie tylko w kontekście samej sprzedaży, ale też strategii rozwoju organizacji, jako całości. Sesje tematyczne poświęcone największym wyzwaniom wielokanałowej sprzedaży będą szansą na zdobycie cennej wiedzy, a wydarzenia towarzyszące – doskonałym czasem na owocny networking. – komentuje Krzysztof Murzyn, Omnichannel Strategy Lead w Grupie Unity, członek rady programowej Kongresu.
Wydarzenie dedykowane jest dyrektorom i właścicielom średnich i dużych e-commerce, e-commerce managerom i dyrektorom działów sprzedaży firm prowadzących sprzedaż wielokanałową. Podczas dwóch, wypełnionych merytoryką dni, goście Kongresu będą mieli okazję wziąć udział w trzech sesjach tematycznych, posłuchać dynamicznych sesji fireside chat z praktykami branży, nawiązać nowe, biznesowe kontakty i zrelaksować się podczas imprez towarzyszących.
Do współpracy merytorycznej zaroszeni zostali wybitni eksperci branży m.in. Norbert Nemmeth, Dyrektor eSklepów HU/PL Tchibo, Justyna Torres, Marketing & E-commerce Director w Toys’R’Us, Rafał Zaremba, Manager ds. Rozwoju Biznesu w AB S.A i Marcin Gadulski, Prezes Zarządu MM Brown Chocolissimo.
Podczas III Kongresu Dyrektorów E-commerce przyjrzymy się dokładnie wszystkim aspektom strategii omnichannel, nie tylko w kontekście samej sprzedaży, ale też strategii rozwoju organizacji, jako całości. Sesje tematyczne III Kongresu Dyrektorów E-commerce poświęcone największym wyzwaniom wielokanałowej sprzedaży będą szansą na zdobycie cennej wiedzy, a wydarzenia towarzyszące – doskonałym czasem na owocny networking. – komentuje Krzysztof Murzyn, Omnichannel Strategy Lead w Grupie Unity, członek rady programowej Kongresu.
Wydarzenie dedykowane jest dyrektorom i właścicielom średnich i dużych e-commerce, e-commerce managerom i dyrektorom działów sprzedaży firm prowadzących sprzedaż wielokanałową. Podczas dwóch, wypełnionych merytoryką dni, goście Kongresu będą mieli okazję wziąć udział w trzech sesjach tematycznych, posłuchać dynamicznych sesji fireside chat z praktykami branży, nawiązać nowe, biznesowe kontakty i zrelaksować się podczas imprez towarzyszących.
Do współpracy merytorycznej przy III Kongresie Dyrektorów E-commerce zaroszeni zostali wybitni eksperci branży m.in. Norbert Nemmeth, Dyrektor eSklepów HU/PL Tchibo, Justyna Torres, Marketing & E-commerce Director w Toys’R’Us, Rafał Zaremba, Manager ds. Rozwoju Biznesu w AB S.A i Marcin Gadulski, Prezes Zarządu MM Brown Chocolissimo.
III Kongres Dyrektorów E-commerce–w drodze ku efektywności sprzedaży dzień 2
Część 1: Wyzwania wdrożenia strategii omnichannel w firmach handlowych i dystrybucyjnych
- Powitanie i otwarcie Kongresu Grzegorz Rudno Rudziński, Piotr Wrzalik, Grupa Unity Obserwacje zmian i kierunki modeli sprzedaży – główne trendy
- Lutz Spannuth, Spannuth Direct Culture eats Strategy for Breakfast, czyli o tym co może zaprzepaścić nawet najlepszy plan wdrożenia modelu obsługi wszechkanałowej W procesie skutecznego wdrażania omnichannel, kluczowym etapem staje się poznanie trendów współczesnego retailu oraz poszczególnych modeli tej strategii. Przedstawione zostaną przykłady wdrożeń omnichannel kilku graczy niemieckiego rynku. Będą to zarówno tradycyjni detaliści, jak i ci, którzy budują sklepy zaczynając od sprzedaży online. Strategia omnichannel, będzie przedmiotem rozważań w odniesieniu do procesu zarządzania zmianą w działaniu całej organizacji, nie tylko, jako model sprzedaży.
- Rafał Zaremba, AB S.A. Transformacja i rozwój kanałów sprzedaży dystrybutora w okresie rewolucji cyfrowej Zgodnie z dzisiejszymi trendami, produkt i cena to czasem za mało i aby zbudować przewagę konkurencyjną, należy rozwinąć modele biznesowe uwzględniające usługi dodane. Prelekcja odpowie na pytania jak będąc producentem lub dystrybutorem, mądrze rozwijać sprzedaż detaliczną, nie tracąc przy tym już wcześniej posiadanych kanałów sprzedaży oraz jak skracać dystans do rynku, dzięki różnym taktykom uproszczenia łańcucha: producent – dystrybutor – detalista – klient/konsument. Zaprezentowane zostaną również przykłady działań i zmian organizacyjnych AB S.A. w ostatnich pięciu latach (mobile w strategii, kanały b2b2c, moduł allegro, bramka xml).
- Justyna Torres, Toys’R’Us Globalne rozwiązania dużego detalisty wspierające model obsługi omnichannel Analiza różnic w adopcji strategii omnichannel na poszczególnych rynkach oraz przykłady dopasowania taktyk i narzędzi obsługi do przyjętych standardów.
- Jan Namedyński, AVON Jak 120 letni kosmetyczny kolos dostosowuje model działania do oczekiwań klientów. Strategia Digital w Avon. Rynek kosmetyczny uległ dynamicznej zmianie dostosowując się do nowoczesnego klienta. Nowe kanały, nowe podmioty, szybki wzrost sprzedaż online. Avon jako potężny gracz w modelu sprzedaży bezpośredniej w branży beauty zdecydował się na szereg zmian. Transformacja modelu sprzedaży bezpośredniej, jej unikalne wyzwania, kluczowe etapy i najważniejsze narzędzia będą tematem prezentowanego case study, który pokaże jak zaplanować i uruchomić skuteczną strategię digital.
- Andrzej Budzik, Dotpay S.A. i Adam Kokoszkiewicz, Polski Standard Płatności Jak zwiększyć konwersję zakupową online? Case Study Dotpay i BLIK
- Norbert Németh, Tchibo Future of commerce, connected store in the middle of modern retailers sales model Podczas dyskusji Norbert przedstawi element strategii Tchibo w zakresie budowy i rozwoju sprzedaży omnikanałowej. Poruszone aspekty wyzwań obsługi marketingowej i logistycznej nowoczesnego klienta oraz wniosków ostatnich 5 lat rozwoju sprzedaży online będą tłem do konstrukcji strategii wielokanałowej. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie o priorytety Tchibo w do 2020 roku zmieniając swoje podejście do klienta.
Elastyczne struktury IT i narzędzia sprzedaży online
- Krzysztof Surgut, Data Space Cyberszantaż – jak wyłączyć sklep internetowy, bez zgody właściciela? I co wtedy? W ostatnie walentynki zaobserwowano serię ataków hakerskich na e-kwiaciarnie – to „złoty dzień” dla tej branży. Jak wyglądało to w praktyce? – omówiony zostanie scenariusz działania grup hakerskich.
- Wszyscy wiedzą jak niewiele trzeba, aby zacząć sprzedawać w Internecie, jednak nie wszyscy wiedzą jak łatwo i tanio można „wyłączyć” praktycznie każdy sklep internetowy.
- Ada Westerinen, Mulesoft Beyond Omni-Channel – Connected Retail Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane przykłady firm, które kształtują swoją zwinność organizacyjną dzięki doświadczeniom w integracji systemów. Dowiemy się również jak mądrze budować strategię obserwacji klienta w modelu 360°, łącząc systemy marketingu, POS i ERP oraz jak przeprowadzić optymalizację łańcucha dostaw w sposób który umożliwi uruchomienie obiegu informacji, opartego o zdarzenia w czasie rzeczywistym – w organizacji i pomiędzy partnerami.
- Marcin Gadulski, MM Brown Szybka zmiana: wyzwanie adaptacji innowacji w modelu biznesowym Czego potrzebują nowoczesne organizacje i jak skutecznie wdrożyć innowacje, dowiemy się na przykładzie prowadzonych projektów zmian organizacyjnych i wdrożeń systemów IT w Grupie MM Brown. Zaprezentowane zostaną również sposoby definiowania wyzwań i obserwacji szans rynkowych, które pomagają budować organizację i kulturę firmy zdolnej do szybkiej adaptacji wdrożeń innowacyjnych.
- Rie Haagen, PPG Aplikacja na smartfony, jako przedłużenie Customer Care – case study Strategia omnichannel i oczekiwania współczesnego konsumenta wymagają budowania narzędzi, które zaangażują pracowników firmy w customer service niezależnie od miejsca i czasu. Dzięki powszechności urządzeń mobilnych i dobrej adaptacji sterowania aplikacją biznesową przygotowanie i wdrożenie takich narzędzi nie musi być kosztowne i skomplikowane. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane efekty i dalsze plany na wykorzystanie aplikacji mobilnych, jako wektora polepszenia wielokanałowej obsługi klienta, na przykładzie case study PPG z Holandii.
- Piotr Lagowski, Empik Group How to build business in 26 months? Quandoo story
- Mariusz Nowak, Tesco Model OMNIKANAŁOWEJ SPRZEDAŻY branży FMCG i FOOD na Przykładzie TESCO Po 3 latach działania sklepu internetowego TESCO rozwija swój model sprzedaży internetowej i łączenia kanałów obsługi klienta. WYZWANIEM nadal pozostaje atrybucja działań marketingowych ale jednocześnie jako jedna z niewielu firm TESCO potrafi mierzyć różnice pomiędzy klientem jedno i wielokanałowym. O ocenie wprowadzonych zmian, zyskach dla modelu retailu płynących z spójnej obsługi w wielu kanałach będziemy dyskutować z osobą odpowiedzialną za rozwój e-commerce w Polsce.
Klub e-commerce Networking w luźnej atmosferze po zakończeniu części merytorycznej kongresu, w hotelu Andels
III Kongres Dyrektorów E-commerce–w drodze ku efektywności sprzedaży dzień 3
- Rafał Pietrwalski, Poczta Polska eCommerce – inspiracja rozwoju firm kurierskich W jaki sposób wielokanałowość dostaw może być sposobem na sukces dla eSprzedających. Kto kupuje usługi kurierskie na przykładzie eKupującego jako wymagającego Dyrektor Logistyki.Jak rynek wpływa na popyt i tworzenie usług – kierunki rozwoju firm logistycznych dla eCommerce – case study Poczty Polskiej i obserwacje zmian w ofercie i modelu działania innych firm.
- Jasiek Stasz i Michał Juda, Showroom Skuteczna sprzedaż zagraniczna i obsługa klienta niemieckojęzycznego. Case study rozwoju sklepu internetowego na rynku zagranicznym. Najskuteczniejsze taktyki wyjścia za granicę – na co warto się przygotować otwierając się na inne, niż polski, rynki.
- Krzysztof Folta, TIM S.A. Strategie Digital Transformation na przykładzie drogi TIM S.A.
- Stefan Batory, iTaxi Mobile i fast delivery jako przykłady zmiany zasad gry na rynku e-commerce. Jak Internet i e-commerce wpływa na zmiany na globalnym rynku usług i powstawanie nowych modeli biznesowych. Case studies zmian modeli biznesowych łączących usługi własne i ofertę firm przewozowych. Nowe definicje systemów wspierających omnichannel customer experience.
- Ted Hettlich, fruugo.com What the customers says versus what they actually do – look from pure player point of view.
- Robin Müller, Lesara. Árpád Deák, Emarsys Personalizacja w różnych kanałach – jak rozumieć, ale nie przestraszyć klienta. Case Study firmy Lesara.
- Sïmon Saneback, Wellstreet Internationalization in omnichannel – How to Step Up a Gear Towards World Domination. Common Mistakes made by e-retailers when Going Global. Biggest Cross-Border Challenges. What to Consider Before Going Global
- Paulina Żamejć, Deichmann Wdrażanie modelu omnichannel w sieci obuwniczej – wyzwania i refleksje okiem praktyka.
- Albert Hupa, IR Center Analityka modeli Omnichannel – rozumienie wędrówki klienta Pomiar korzyści z rozwoju modeli sprzedaży i obsługi omnikanałowych dla wielu firm pozostaje wyzwaniem. Podczas prezentacji Albert przedstawi metody badawcze oraz metody diagnozy zachowania klienta w tym mapowania ścieżek jego zachowania i podstawy do zrozumienia powodów wyboru określonych touchpointów i ścieżek zakupowych. Całość wykładu powstała w oparciu o badanie zachowań klientów wiodących marek odzieżowych w Polsce.
- Jarosław Frontczak, PMR Czy wystarczy słuchać e-klienta? Podczas prezentacji analityk rynku retail i e-commerce przybliży najciekawsze wątki z prowadzonych projektów badawczych oraz zaprezentuje dobre praktyki wykorzystania danych do decyzji biznesowych. M.in. zaadresowane zostaną tematy: Co mówią dane na temat spójności zachowań klientów – klient on-line i off-line, czy to ten sam klient? Które i w jaki sposób śledzić trendy światowe? Różnice pomiędzy on-line i off-line na przykładzie kilku segmentów – czy i w jaki sposób asortyment ma znaczenie? Rozumienie różnic między segmentami – jak wyciągać wnioski? Zjawisko e-relacje – czy to ma sens?
III Kongres Dyrektorów E-commerce–w drodze ku efektywności sprzedaży wybrani prelegenci
Wśród prelegentów znajdują się praktycy i eksperci sprzedaży internetowej i wielokanałowej z rynków europejskich.
- Norbert Németh dyrektor eSklepów HU/PL Tchibo
- Mariusz Nowak Tesco
- Krzysztof Folta TIM
- Justyna Torres Toys'R'Us
- Ada Westerinen MuleSoft
- Rafał Zaremba AB S.A.
- Robin Müller Co-Founder / Chief Technology Officer Lesara.com
- Lutz Spannuth niezależny konsultant
- Marcin Gadulski MM Brown Choccolissimo
- Michał Juda Showroom
- Jasiek Stasz Showroom
- Grzegorz Rudno Rudziński Grupa Unity
- Andrzej Budzik Dotpay
- Dariusz Mazurkiewicz Polski Standard Płatności
- Rie Haagen PPG
- Árpád Deak Emarsys Vienna
- Jarosław Frontczak PMR
- Jan Namedyński Avon
- Stefan Batory iTaxi
- Paulina Żamejść Deichmann
- Albert Hupa IR Center
- Piotr Wrzalik Grupa Unity
- Krzysztof Murzyn Grupa Unity