I żyli długo i szczęśliwie... ? Burzliwe losy konsumentów w świecie finansów. XV Konferencja Finansowa TNS Polska
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam do udziału w XV Konferencji Finansowej TNS Polska I żyli długo i szczęśliwie? Burzliwe losy konsumentów w świecie finansów. Podzielimy się z Państwem naszymi wskazówkami i inspiracjami, które pomogą w podejmowaniu decyzji rozwijających Państwa biznes.
Motywem przewodnim tegorocznej konferencji będą zmieniające się potrzeby klientów instytucji finansowych w różnych fazach ich życia. Jakich produktów poszukują klienci najmłodsi, wchodzący w dorosłe życie, jakich zakładający rodziny, a jakich seniorzy?
Jak się z nimi komunikować? W każdej z tych grup kryje się znaczny potencjał biznesowy – jak zatem przyciągnąć klientów w różnym wieku, aby ten potencjał w pełni wykorzystać
Na te i inne pytania odpowiemy w naszych wystąpieniach.
Będziemy także mieli przyjemność i zaszczyt wręczyć statuetki Lampartów dla najbardziej podziwianych kreacji marek bankowych i ubezpieczeniowych.
Konferencja jest przeznaczona dla klientów i partnerów TNS Polska, dla których udział w niej jest bezpłatny.
Do zobaczenia 21 maja w Och-Teatrze!
Konferencja Finansowa TNS Polska agenda
- Najtrudniejszy pierwszy krok - Hanna Piotrowicz, Paweł Machała Co roku pojawia się nowa fala młodych klientów, dla których debiutem na rynku finansowym jest założenie konta osobistego w banku. Podejmując decyzję o wyborze konkretnej marki bazują głównie na cudzych opiniach i własnych wyobrażeniach, które po raz pierwszy weryfikowane są podczas rozmowy z doradcą. Czy ten ważny moment w życiu będzie pozytywnym doświadczeniem, czy przerodzi się w przykry obowiązek? Czy dotrzymanie kroku młodemu klientowi jest trudne i wymaga zupełnie innego, nowatorskiego podejścia? Jak nie stracić młodego klienta już przy pierwszej wizycie? Jak, niskim kosztem, zwiększyć swoje szanse na sukces sprzedażowy?
- Po emeryturę do ubezpieczyciela czy do banku? - Agnieszka Sowa – Żyndul, Dorota Szubert Dorosły konsument zaczyna myśleć o zabezpieczeniu się na emeryturę, ale ta myśl często nie przeradza się w działanie. Nawet jeśli działanie jest podjęte, to nie kończy się ono wyborem konkretnego produktu lub wybrane rozwiązanie nie realizuje pierwotnego celu. Dlaczego się tak dzieje i na ile problem leży po stronie produktu, a na ile świadomości konsumenta? Co jest wymagane, aby działanie i decyzja zostały podjęte i utrzymane? Czy konsument z taką potrzebą jest obiecującym klientem i czego wymaga jego obsługa dla ubezpieczyciela lub banku?
- Atrakcyjna cena! szybkie pieniądze! dodatkowe benefity! Rzecz o tym, czym kusi się pożyczkobiorców. - Ewa Kantecka, Zuzanna Faizy Rozsądnie jest oszczędzać. Niby wszyscy to wiemy, ale pieniądze odkłada nie więcej niż co trzeci dorosły Polak. W razie większych wydatków stajemy więc przed decyzją, skąd pożyczyć pieniądze. Bank? Firma pożyczkowa? A może jednak rodzina? Wybór niełatwy, tym bardziej, że nasza wiedza o finansach jest ograniczona. Opowiemy, na co pożyczają Polacy, czym kierują się przy wyborze pożyczkodawcy i od kogo pożyczają. I najważniejsze: podpowiemy, czym warto kusić potencjalnych klientów.
- Wszyscy jesteśmy seniorami. Dla jednych to już, dla innych za chwilę. - Agnieszka Rządca, Karolina Flaht-Soroka Mówią: „Starość nie radość, młodość nie wieczność.” Za 20 lat Polacy powyżej 60. roku życia będą stanowić 25% populacji. Czy to oznacza, że już niedługo smutek i ponurość dotknie co czwartego Polaka? A może bliższe jest nam powiedzenie: „za młodu nabywaj, na starość używaj.”? Kim są dzisiejsi seniorzy? Czy senior dziś i senior 10 lat temu podzielaliby te same smutki i radości, czy definicja owego „używaj” jest dla nich taka sama? Czy oczekiwania i potrzeby seniorów tak bardzo różnią się od tych charakteryzujących resztę społeczeństwa?