Konferencja Blockchain Jak Blockchain wpłynie na świat finansowy?

BITCOIN, ETHEREUM i inne waluty cyfrowe: czy czeka nas rewolucja w transakcjach? Jak blockchain wpłynie na świat finansowy?

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji poświęconej nowym technologiom finansowym - kryptowalutom oraz Blockchainowi (Distributed Ledger Technology). Porozmawiamy o szansach i zagrożeniach dla świata finansów wynikających z nowych technologii, wyjaśnimy pojęcia. Konferencja będzie prowadzona w języku zrozumiałym dla biznesu, prelegenci ograniczą terminologię techniczną do absolutnego minimum, a żargon wykluczą.

Konferencja Blockchain Jak Blockchain wpłynie na świat finansowy? 2016 program

Wprowadzenie do tematu Blockchain:

Blockchain – protokół transferu wartości online. Potencjalny wpływ na rynki inwestycyjne. Jak cyfrowe waluty i rozproszone rejestry zmienią system finansowy prezentacja: Magda Borowik, ekspert technologii cyfrowych, FinTech Poland

Sesja Q&A : Zmiana cyfrowa – bać się jej czy nie?

 • Co to są cyfrowe waluty i jak powstają?
 • Co to jest Blockchain (Distributed Ledger Technology) ?
 • Co to są rozproszone rejestry?
 • Co to jest internet wartości?
 • Co to jest algotytmiczne zaufanie („Trust 2.0”)?
 • • co to są cyfrowe waluty i jak powstają? Skąd się biorą Bitcoiny? Jak je się „wydobywa”?
 • • co to jest Blockchain (Distributed Ledger Technology) ?
 • • co to są rozproszone rejestry?
 • • co to jest internet wartości?
 • • co to jest algotytmiczne zaufanie („Trust 2.0”)?
 • • jak funkcjonuje giełda bitcoinowa
 • • jakie jest realne zastosowanie technologii walut cyfrowych?
 • • czy już czas na regulacje Anti Money Laundering w zakresie Blockchain
 • • inwestycje PE/VC w technologie Blockchain: co jest na radarze na rynkach bardziej rozwiniętych?

paneliści:

 • Magda Borowik,
 • Przemysław Adam Słomski – jeden z pierwszych w Polsce przedsiębiorców akceptujących płatności w Bitcoin (od 2011)

Prawne i podatkowe uwarunkowania walut cyfrowych na świecie i w Polsce. Propozycje Komisji Europejskiej dot. przepisów wprowadzających centralny rejestr użytkowników korzystających z kryptowalut. prelegent: Mirosława Walecka – Agria, ITCI

Regulacje Anti Money Laundering w zakresie Blockchain prelegent: Paweł Kuskowski, Stowarzyszenie Compliance Polska

W jaki sposób blockchain zmieni otaczającą nas rzeczywistość i dlaczego inwestycje PE/VC potrzebują nowych instrumentów. Co jest na radarze w Luxemburgu (i szerzej: w Europie), który ma ambicję być europejskim centrum rozwoju FinTech? prelegent:  Gosia Kramer, Commercial Director, AIF Management Services S.A.

Publiczne, współdzielone i prywatne blockchainy: co to jest i dlaczego tylko jeden z nich zdobędzie rynek prelegent: Kacper Wikieł, FinTech Poland, Getline

Bitcoin: przełożenie technologii na praktyki biznesowe. Realne zastosowanie technologii: Steemit, Slock.it, Ethereum prelegent: Maciej Ziółkowski, Coinfirm

Żywe case’y biznesowe:

 • Skąd się biorą Bitcoiny? Jak je się „wydobywa”? prelegent: Jakub Fijołek, właściciel dużej kopalni Bitcoinów
 • Praktyczne aspekty funkcjonowania giełdy bitcoinowej na przykładzie Bitcurex prelegent: Łukasz Żwirko, Bitcurex (największa w Polsce giełda)

Konferencja Blockchain Jak Blockchain wpłynie na świat finansowy? 2016 prelegenci

 • Magda Borowik doświadczony doradca strategiczny zarządzajacy ryzykiem technologicznym. Ekspert technologii cyfrowych z wieloletnim doświadczeniem w spółkach technologicznych, telekomach, globalnych firmach doradczych i softwarowych. Niezależny konsultant, doradzający w strategicznych projektach transformacyjnych dla największych globalnych firm konsultingowych i audytorskich. Specjalizuje się w strategiach cyfrowych, transformacyjnych oraz modelach biznesowych opartych na danych. Pasjonat sieci telekomunikacyjnych, bezpieczeństwa informacji oraz strategii technologicznych. Szef projektów DLT/ blockchain w FinTech Poland oraz EuroCloud Poland. Fokus: decentralizacja, digitalizacja, blockchain, dyzrupcja
 • Jakub Fijołek Specjalista z dziedziny IT i bezpieczeństwa. Prowadzi badania i analizy rynku Blockchain od 2010 roku. Zarządzał  wieloalgorytmowymi centrami obliczeniowymi m.in. w technologii dbając o stabilność i efektywność pracy tych systemów. W latach 2011-2013 zarządzał „kopalnią bitcoinów” czyli serwerownią autoryzującą transakcje. Odpowiadał za rozwiązanie znacznej ilości bloków walut nowo rozwijających się. Autor ekspertyz i analiz technologii blockchain. Uczestniczy jako prelegent w licznych warsztatach, hackatonach, sesjach IT a także jako wykładowca dla studentów, kancelarii prawnych, korporacji, a także agencji rządowych. Prowadzi testy wydajnościowe i badania penetracyjne w środowiskach z rodziny Unix dotyczące systemów takich jak Bitcoin, Ethereum, Namecoin, StorJ.
 • Małgorzata Kramer Przez wiele lat pracowała dla jednej z najbardziej technologicznie rozwiniętych giełd papierów wartościowych – Deutsche Boerse we Frankfurcie i Międzynarodowego Depozytariusza Papierów Wartościowych, Clearstream Banking S.A. w Luksemburgu wspierając międzynarodowe instytucje finansowe w rozliczaniu ich globalnych transakcji i prowadzeniu portfela inwestycyjnego. Obecnie jest dyrektorem komercyjnym luksemburskiej spółki AIF Management Services S.A. zarządzającej alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz doradczej AtDomco Sarl. Zajmuje się tworzeniem i administrowaniem różnego typu struktur, zarówno w pełni regulowanych (jak SIF SICAV, SICAR) jak również nie regulowanych (authorised AIFs). Głównymi projektami nad którymi pracuje są strategiczne inwestycje funduszy private/venture capital w technologie Blockchain i ogólnie FinTech.
 • Paweł Kuskowski Szef praktyki Ryzyka Regulacyjnego i Compliance w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Specjalista ds. compliance i przeciwdziałania praniu pieniędzy, posiadający wieloletnią praktykę w prowadzeniu globalnych projektów dla krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych oraz szerokie doświadczenie we współpracy z organami nadzoru. Podczas swojej kariery zawodowej pracował m.in. w banku RBS (The Royal Bank of Scotland), gdzie kierował międzynarodowymi zespołami ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, wdrażając globalne procesy i rozwiązania w tym zakresie, oraz w polskim oddziale szwajcarskiego banku UBS jako szef działu compliance i ryzyka operacyjnego. Pracował również w wiodącej irlandzkiej kancelarii prawnej – Matheson Ormsby Prentice, w której zajmował się doradztwem w zakresie compliance. W AIG Investment w Irlandii odpowiedzialny był za wdrażanie dyrektywy MiFID oraz MAD/MAR. Doradzał wielu instytucjom finansowym w zakresie wdrażania procedur dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, budowania struktur compliance oraz dostosowywania działalności organizacji do wymogów regulatorów. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu we współpracę pomiędzy różnego rodzaju podmiotami oraz krajowymi i międzynarodowymi regulatorami doskonale zna rynek i kierunki jego rozwoju. Posiada szeroką wiedzę w zakresie kryptowaluty (Bitcoina), w szczególności w aspekcie Compliance i AML. Współpracuje z najbardziej innowacyjnymi firmami w tym zakresie.
 • Przemysław Adam Słomski Ekonomista, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, posiadacz dyplomu MBA Szkoły Głównej Handlowej. Przedsiębiorca od roku 1993. Od siedmiu lat jest prezesem spółki 79th Element, zajmującej się obrotem kruszcami inwestycyjnymi i numizmatami, a także produkcją biżuterii z diamentami. Prowadzi bloga o tematyce finansowej i ekonomicznej - www.slomski.us na którym trafnie przewidział kryzys nieruchomościowy w Stanach Zjednoczonych, wydarzenia bankowe na Cyprze i w Grecji, prognozował rosnące znaczenie cyfrowych walut, a także inne zjawiska gospodarcze. Jest jednym z pierwszych w Polsce i Środkowej Europie przedsiębiorców, który zaczął akceptować płatności w walucie Bitcoin już w roku 2011.
 • Mirosława Walecka – Agria jest założycielem grupy ITCI. Od 2000 roku zajmuje się usługami konsultingowymi z obszaru planowania podatkowego, a od 2002 roku świadczy również usługi dotyczące międzynarodowych podatków oraz planowania korporacyjnego. Od kilku lat zaczęła łączyć dotychczasową praktykę tworzenia struktur optymalizacyjnych z planowaniem sukcesji i ochroną majątku. Podejmuje się usług powierniczych, jest kuratorem spadków, ma pieczę nad aktywami w interesie i na rzecz Klientów. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 roku ukończyła aplikację adwokacką przy Warszawskiej ORA. Jest członkiem międzynarodowej grupy ekspertów Society of Trust and Estate Practitioners (STEP), gdzie ma możliwość bieżącej wymiany poglądów oraz zdobycia unikalnych doświadczeń w zakresie usług i struktur powierniczych, nieznanych w Polsce. Jej ostatnie działania podejmowane są w interesie inwestorów polskich, którzy wskutek załamania się bankowości cypryjskiej mają zamrożone i zredukowane aktywa.
 • Kacper Wikieł Przedsiębiorca, CEO i założyciel platformy P2P lendingowej GetLine, tworzy produkty finansowe nowej generacji od 2012 roku. Pasjonat fizyki, filozofii i programowania w Pythonie. Od 2011 roku zajmuje się edukacją związaną z aplikacjami rozproszonego rejestru i kryptografii. Ekspert kryptowalut, specjalizuje się w programowalnych pieniądzach i budowaniu usług finansowych nowej generacji (m.in. Ethereum i inteligentne kontrakty). Praktyk social credit scoringu, twórca systemów oceny ryzyka kredytowego. Wyznaje cztery zasady skutecznego inwestowania: dywersyfikacja portfela, optymalne zarządzanie ryzykiem, statystyka oraz algorytmy poznawcze. Łączy je w doradzaniu inwestorom w dziedzinie inteligentnego wykorzystania danych, zastosowań machine learningu oraz metod matematycznych do kreowania dochodowych portfolio.
 • Maciej Ziółkowski Ekspert z dziedziny Cyfrowych Walut i Blockchain. Autor jednego z pierwszych w Europie portali poświęconych tej tematyce  - www.satoshi.pl. Organizator pionierskich w Polsce konferencji P2P/Social Lending oraz Bitcoin. Korektor i współautor licznych opracowań dotyczących systemów płatności, prelegent na konferencjach i seminariach m.in. w Liechteinstein i Montevideo. Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współzałożyciel Coinfirm.io - platformy służącej do analizy, monitorowania i raportowania transakcji w sieci Blockchain, która ułatwia i umożliwia przestrzeganie procedur Compliance oraz AML/KYC.
 • Łukasz Żwirko Przedsiębiorca inwestujący i działający w branży IT. Związany szczególnie z rozwojem nowych technologii, dostarczających rozwiązań dla sektora finansów. Współtwórca giełdy www.bitcurex.com - największej i najdłużej działającej platformy wymiany Bitcoin w Polsce.
Informacje dot. plików cookies

ComminT Sp. z o.o. stosuje pliki cookies, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania ich stron internetowych. Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności.