Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego są organizatorami III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku – Przedsiębiorczość z pasją, która odbędzie się 22 i 23 kwietnia 2016 roku w Lublinie.
Konferencja jest wynikiem ogromnej pasji i zaangażowania organizatorów w poszerzanie i upowszechnianie wiedzy, praktyki i nowych doświadczeń w dziedzinach coachingu, trenerstwa i doradztwa oraz odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się różne formy rozwoju osobistego. Poprzez konferencję chcemy promować wiedzę o tych dyscyplinach, pokazać ich naukowy i praktycznych charakter oraz tkwiący w nich potencjał dla rozwoju człowieka.
Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku jest wynikiem ogromnej pasji i zaangażowania organizatorów w poszerzanie i upowszechnianie wiedzy, praktyki i nowych doświadczeń w dziedzinach coachingu, trenerstwa i doradztwa oraz odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się różne formy rozwoju osobistego. Poprzez konferencję chcemy promować wiedzę o tych dyscyplinach, pokazać ich naukowy i praktycznych charakter oraz tkwiący w nich potencjał dla rozwoju człowieka.
Zaprosiliśmy wybitnych prelegentów – przedstawicieli świata nauki i praktyków – specjalistów i autorytety z dziedziny coachingu, trenerstwa i doradztwa, a także doświadczonych przedsiębiorców.
Dlaczego przedsiębiorczość z pasją?
Wierzymy, że aby osiągnąć sukces w tym, co robisz, potrzebne jest autentyczne zaangażowanie oraz pasja. III edycja Konferencji poświęcona jest przedsiębiorczości z pasją. Dedykujemy ją osobom poszukującym inspiracji do doskonalenia własnego biznesu oraz możliwości rozwoju pracowników i liderów. Na swojej drodze przedsiębiorcy i managerowie napotykają wiele wyzwań. Może właśnie dziś stawiasz czoło problemom, a ich rozwiązanie choć jeszcze niedostrzegalne, jest na wyciągnięcie ręki. Głównym zadaniem tegorocznej Konferencji jest pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane ze skutecznym prowadzeniem biznesu. Zaszczepimy w uczestnikach także ideę turkusowych organizacji. Konferencja to okazja do poszerzenia wiedzy i umiejętności o nowatorskie narzędzia, a także forum do wymiany opinii i konfrontacji własnych doświadczeń z wiedzą ekspertów – przedsiębiorców, naukowców, doradców, trenerów i coachów, na co dzień współpracujących z firmami.
Zaprosiliśmy wybitnych prelegentów – przedstawicieli świata nauki i praktyków – specjalistów i autorytety z dziedziny coachingu, trenerstwa i doradztwa, a także doświadczonych przedsiębiorców. Koncepcje, do których nawiążą nasi mówcy to m.in.: design thinking, mentoring, storytelling, Theory U, user experience. Wystąpią u nas m.in: prof. Andrzej Blikle, dr Marcin Chłodnicki, Jacek Rozenek, Mariusz Cyzio, Rafał Kołodziej, Joanna Zawada – Kubik, Małgorzata Żukowska.
Dla kogo jest ta konferencja?
Konferencja Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku jest skierowana do:
- przedsiębiorców, właścicieli firm, przedstawicieli zarządu
- dyrektorów, menadżerów, liderów
- coachów, trenerów, doradców, psychologów i osoby profesjonalnie udzielające wsparcia w biznesie
- przedstawicieli świata nauki
- osoby działające w administracji publicznej
- projektantów usług – pasjonatów design thinking i UX
- pasjonatów rozwoju osobistego
- oraz wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji.
Co zyskasz?
Dwa dni pełne wiedzy coachingowej, trenerskiej i doradczej oraz całe mnóstwo praktycznych narzędzi, rozwiązań i przydatnych umiejętności zdobytych na warsztatach. Poznasz wyjątkowych ludzi z całej Polski. Będziesz mieć szansę na wylosowanie cennych nagród.
Konferencja Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku prowadzący
- Monika Madejska Dyplomowany coach, trener rozwoju osobistego oraz akredytowany konsultant Harrisson Assessmen (rekrutacja i rozwój pracowników). Specjalizuje się w diagnozie potencjału oraz dopasowaniu pracy do indywidualnych potrzeb i predyspozycji danej osoby.
- Mirosław Urban Psycholog, trener i coach zmiany. Były wykładowca KUL, UMCS i APS.
Konferencja Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku program dzień 1
- Odkrywając pasję – odkrywając siebie. Nowe podejście do sku-teczności coachingu. dr Łukasz Marciniak
- Jak badania mogą zainspirować trenerów w tworzeniu progra-mów szkoleniowych dla biznesu? dr Barbara Smoczyńska
- U.Lab 4.0: THEORY U – z Ego-systemu do Eko-systemu: nowy kontekst dla coachingu i przywództwa. Joanna Zawada – Kubik, Paulina Barnaś
- Od User Experience do Service Design. Doświadczenia prak-tyka. dr Marcin Chłodnicki
- Mentoring dla zarządów i kadry menedżerskiej. Mariusz Cyzio
- Storytelling w biznesie. Jacek Rozenek
warsztaty
- Warm Up – “Pierwsze zanurzenie”. Jak wykorzystać Warm Up w pracy coachingowej. Anna Kerth
- User experience i projektowanie doświadczeń w pracy coacha, trenera i doradcy. Marta Grochowska
- Storytelling jako narzędzie w pracy coacha, trenera, doradcy, przedsię-biorcy i menedżera. Tomasz Telej
- Myślenie projektowe – design thinking – czyli co? Piotr Wojciechowski
- Język wizualny w pracy coacha, trenera i doradcy. Sposoby pobudzania klientów do działania. Tomasz Kuryło
- Narzędzia coachingowe w pracy z zespołem. Aneta Jurewicz
Konferencja Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku program dzień 2
- Przywództwo jako sztuka życia, czyli kilka słów o tym, jak sku-tecznie przewodzić innym i osiągać niemożliwe. dr Monika Baczewska – Ciupak
- Coaching holistyczny jako metoda zwiększania efektywności przedsiębiorstw. Perspektywa pracodawcy – menedżera i coa-cha. Małgorzata Fryszkiewicz, Dariusz Jodłowski
- Chiny moja pasja – Jak można zainspirować przedsiębiorcę, trenera i coacha chińską kulturą biznesu? Michał Hanuszek
- Biznes to relacje. Zarządzanie bez porażek. prof. Andrzej Blikle
- Design Thinking – jak to działa w rzeczywistości biznesowej? Doświadczenia praktyka. Rafał Kołodziej
- Nisza potrzebna od zaraz, czyli czym się wyróżnić na rynku. Katarzyna Malinowska
- Coaching to pasja i biznes. Czyli jak dobrze zarabiać na tym, co kochasz. Małgorzata Żukowska
Konferencja Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku prelegenci
- prof. ANDRZEJ BLIKLE wykład: Biznes to relacje. Zarządzanie bez porażek. Matematyk-informatyk, przedsiębiorca. W latach 1990-2010 prezes zarządu A. Blikle Sp. z o.o., dziś członek rady nadzorczej tej firmy. W latach 1996 – 2010 wdrażał w swojej rodzinnej firmie A. Blikle Sp. z o.o. zarządzanie kompleksową jakością (TQM).
- dr MARCIN CHŁODNICKI wykład: Od User Experience do Service Design. Doświadczenia praktyka. Wykładowca Collegium Da Vinci, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członek Service Design Network, European Academy of Marketing i współzałożyciel SDN Polska (Service Design Network Polish Chapter), członek-założyciel Service Design Polska, jeden z pionierów nurtu projektowania usług w Europie.
- dr ŁUKASZ MARCINIAK wykład: Odkrywając pasję - odkrywając siebie. Nowe podejście do skuteczności coachingu. Doktor nauk społecznych, executive coach, konsultant zarządzania. Właściciel grupy Atmagon, dyrektor Pracowni Rozwoju Kompetencji, współzałożyciel Holi Centrum Mindfulness. Wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego i koordynator studiów podyplomowych Life-coachingu oraz Coachingu i mentoringu organizacyjnego na UŁ.
- dr BARBARA SMOCZYŃSKA wykład: Jak badania mogą zainspirować trenerów w tworzeniu programów szkoleniowych dla biznesu? Certyfikowana trenerka umiejętności psychospołecznych (od 2002 rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr I 34), absolwentka Szkoły Trenerów Intra, dr nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii, wieloletnia nauczycielka akademicka w Instytucie Filozofii i w Instytucie Psychologii UMCS, w WSPiA, WSEI, WSSP w Lublinie.
- dr MONIKA BACZEWSKA – CIUPAK wykład: Przywództwo jako sztuka życia, czyli kilka słów o tym, jak skutecznie przewodzić innym i osiągać niemożliwe. Etyk, nauczyciel akademicki, adiunkt w Zakładzie Etyki na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie.
- JACEK ROZENEK wykład: Storytelling w biznesie. Osobisty trener i coach najtęższych głów biznesu. Specjalista z dziedziny przywództwa, rozwoju osobistego i prezentacji. Prowadzi szkolenia i coaching z zakresu przywództwa, technik komunikacyjnych, rozwoju osobistego i zaawansowanych technik zarządzania wrażeniem w relacjach biznesowych.
- MARIUSZ CYZIO wykład: Mentoring dla zarządów i kadry menedżerskiej. Akredytowany Coach w Izbie Coachingu, certyfikowany Coach ICC. Mentor, trener, doradca biznesu.
- MAŁGORZATA ŻUKOWSKA wykład: Coaching to pasja. I biznes. Czyli jak dobrze zarabiać na tym co kochasz. Business Building Coach, pomaga coachom, trenerom i konsultantom zbudować doskonale prosperujące biznesy, dzięki którym mogą pomagać innym, ulepszać świat i spełniać swoje powołanie.
- MICHAŁ HANUSZEK wykład: Chiny moja pasja – Jak można zainspirować przedsiębiorcę, trenera i coacha chińską kulturą biznesu? Przedsiębiorca, Trener Biznesu, Konsultant ds. rynku chińskiego. Wiceprezes i trener biznesu w firmie Pasja Grupa Dobrych Trenerów, założonej 11 lat temu przez Jakuba Lewandowskiego.
- RAFAŁ KOŁODZIEJ wykład: Design Thinking – jak to działa w rzeczywistości biznesowej? Doświadczenia praktyka. Strateg i projektant usług. Właściciel Greenhat. Strategy & Service Design.
- JOANNA ZAWADA – KUBIK wykład: U.Lab 4.0: THEORY U – z Ego-systemu do Eko-systemu: nowy kontekst dla coachingu i przywództwa. Coach PCC ICF, TPLC. Jest coachem indywidualnym i zespołowym – pracuje z zarządami korporacji, z kadrą menadżerską wyższego i średniego szczebla.
- PAULINA BARNAŚ wykład: U.Lab 4.0: THEORY U – z Ego-systemu do Eko-systemu: nowy kontekst dla coachingu i przywództwa. Coach PCC ICF, TPLC, certyfikowany coach zespołów, trener. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych korporacjach.
- MAŁGORZATA FRYSZKIEWICZ wykład: Coaching holistyczny jako metoda zwiększania efektywności przedsiębiorstw. Perspektywa pracodawcy - menedżera i coacha. Psycholog, trener, akredytowany coach i superwizor Izby Coachingu, doradca personalny. Członek Izby Coachingu. Współwłaścicielka Europejskiego Instytutu Psychologii Biznesu.
- DARIUSZ JODŁOWSKI wykład: Coaching holistyczny jako metoda zwiększania efektywności przedsiębiorstw. Perspektywa pracodawcy - menedżera i coacha. Prezes Zarządu Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan”.
- KATARZYNA MALINOWSKA wykład: Nisza potrzebna od zaraz, czyli czym się wyróżnić na rynku. Life&language coach. Właścicielka „Inspiration” Centrum Językowo – Szkoleniowego. Trener rozwoju osobistego i coach, przedsiębiorca. Kierownik biura Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju w Łodzi.
Konferencja Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku prowadzący warsztaty
- ANNA KERTH warsztaty: Warm Up - „Pierwsze zanurzenie” - jak wykorzystać Warm Up w pracy coachingowej. Aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, lektorka. Life coach. Autorka i trenerka metody pracy z ciałem i umysłem Warm Up. Absolwentka Studium Coacha Life GWPS – Szkoły Coachingu Moniki Zubrzyckiej – Nowak.
- MARTA GROCHOWSKA warsztaty: User Experience i projektowanie doświadczeń w pracy coacha, trenera i doradcy. Projektantka usług. W pracy koncentruje się na tworzeniu rozwiązań przyjaznych użytkownikom.
- TOMASZ TELEJ warsztaty: Storytelling jako narzędzie w pracy coacha, trenera, doradcy, przedsiębiorcy i menedżera. Trener, life&business coach, certyfikowany NLP Master Coach w American Board of NLP, mówca motywacyjny. Przedsiębiorca, menadżer, lider biznesu, doświadczony sprzedawca i doradca biznesowy. Członek Izby Coachingu.
- PIOTR WOJCIECHOWSKI warsztaty: Myślenie projektowe - design thinking - czyli co? Inicjator i koordynator społeczności TEDxLublin skupionej wokół globalnej idei TED – ideas worth spreading.
- TOMASZ KURYŁO warsztaty: Język wizualny w pracy coacha, trenera i doradcy. Sposoby pobudzania klientów do działania. Współwłaściciel i wiceprezes firmy doradczo-rekrutacyjnej Tobea. Od 2003 roku prezes zarządu i współwłaściciel agencji interaktywnej Enzo.
- ANETA JUREWICZ warsztaty: Narzędzia coachingowe w pracy z zespołem.
- Właścicielka JUREWICZ COACHING PROJEKT, trener, coach ACC ICF, wykładowca, Mentor Coach ICF Global,