Magazyn EuroFlota zaprasza na doroczną, bezpłatną branżową konferencję – Flotowe Trendy 2016. Wydarzenie odbędzie się już 23 marca w Warszawie.
W trakcie konferencji Flotowe Trendy 2016 zaproszeni eksperci opowiedzą o przyszłości motoryzacji (w szczególności we flotach), o najważniejszych branżowych trendach oraz o flotowej innowacyjności i kierunkach rozwoju flotowych produktów. "Flotowe Trendy 2016" to również miejsce do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń, a także opinii na temat nowych oferowanych przez rynek możliwości oraz kontaktu z fachowcami i przedstawicielami firm, które korzystają z dostępnej na rynku flotowej oferty oraz tych firm, które w istotny sposób kreują ten rynek w Polsce.
W serii wystąpień ekspertów chcemy odnieść się do najważniejszych zagadnień, które mają wpływ na kierunek rozwoju branży flotowej. Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, przedstawi jak zróżnicowane są kryteria wyboru samochodu firmowego w Polsce i w Europie. W jaki sposób zmiany demograficzne, wyzwania klimatyczne, zmiany infrastruktury wpłyną na obraz branży motoryzacyjnej, która jednak - aby się rozwijać - musi być zyskowna.
Do tematyki prawno-podatkowej odniesie się Mirosław Michna, partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej KPMG w Polsce oraz Łukasz Piwowarczyk, Tax Director w KPMG w Polsce. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu zmiany przepisów prawnych i obciążeń fiskalnych mogą wpłynąć na politykę samochodową firm użytkujących auta służbowe oraz jakie tendencje można zaobserwować w zakresie praktyki stosowania przepisów o VAT przez firmy posiadające floty samochodowe. Wskażą najnowsze orzecznictwo i interpretacje w tym względzie.
Na temat kondycji rynku ubezpieczeń będzie mówił natomiast Piotr Bryński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Kluczowego w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group. Z prezentacji dowiemy się, jaki wpływ na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych będzie miał fakt zrealizowania się wieszczonego zakończenia wojny cenowej między ubezpieczycielami. Czekamy na odpowiedzi m.in. na pytania, czy branża ubezpieczeniowa przerzuci na klientów koszty planowanych przez rząd nowych podatków; jaki wpływ na poziomy składek będzie mieć obowiązująca od początku 2016 r. Dyrektywa Wypłacalności II, która ma na celu niedopuszczenie do sytuacji, w której ubezpieczyciel nie będzie w stanie pokryć strat z własnego budżetu. Ekspert odpowie, czy możliwe wzrosty mogą być gwałtowne i czy potencjalnych podwyżek można się spodziewać już w tym roku czy dopiero w latach kolejnych.