Głównym tematem VI edycji konferencji Morfologia Sprzedaży 2016, były wartości w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą:
Handlowcy i menedżerowie sprzedaży to nie są zawody obdarzane największym szacunkiem społecznym. Na pytanie do dużego audytorium - "kto chciałby aby jego dziecko zostało handlowcem" niewiele osób odpowiada twierdząco. Dlaczego? Może zbyt mało uwagi, my - menedżerowie sprzedaży, poświęcaliśmy wartościom przyświecającym nam w pracy klientami i w pracy z naszymi zespołami... W szóstej edycji Morfologii Sprzedaży wartości były tematem wiodącym i wszyscy prelegenci będą do tego tematu w jakiś sposób nawiązywać. Oprócz wartości poruszyliśmy następujące kwestie:
- Motywowanie pozafinansowe w działach sprzedaży.
- Budowanie przewagi sprzedażowej w oparciu o Customer Experience Management.
- Trudna współpraca między marketingiem i sprzedażą.
- Przełożenie strategii sprzedażowych na codzienne działania - case study.
- Jak menedżerowie mogą rozwijać krok po kroku kompetencje swoich ludzi w obliczu problemów z pozyskaniem nowych pracowników?
- Jak na zarządzanie sprzedażą przekładają się wady modelu gospodarczego w jakim działamy - globalnego kapitalizmu XXI wieku?
Konferencja Morfologia Sprzedaży 2017 Konferencja Menedżerów Sprzedaży 2017, Profil Uczestników:
- Prezesi i Członkowie Zarządów
- Dyrektorzy Handlowi
- Menedżerowie Sprzedaży
- Menedżerowie HR
- Wszyscy dla, których sprzedaż i zarządzanie sprzedażą jest ważną dziedziną codziennej aktywnosci
VII Konferencja Morfologia Sprzedaży 2017 Konferencja Menedżerów Sprzedaży 2017 program
Uroczyste przywitanie i rozpoczęcie konferencji - Jacek Czarnowski
Zrozumieć pokolenie Y - zmiany w strukturze polskiej populacji wg badań Extended DISC i ich wpływ na pracę menedżerów. - Justyna Duda, Marta Szeszko
- Jak zmienia się struktura polskiej populacji? Jak różnią się pokolenia polskich pracowników?
- Jak wypadamy na tle innych krajów?
- W jakim kierunku zmieniają się motywacja i oczekiwania pracowników?
- Co z tego wynika dla pracodawców i menedżerów zespołów sprzedażowych?
Turkusowe organizacje - moda czy ewolucyjna zmiana? - Marek Konieczniak
- Czy możliwa jest firma bez szefów? Czy pracownicy mogą sami organizować sobie pracę?
- Czy firmy zarządzane przez zespoły pracowników mogą odnosić sukcesy rynkowe?
- W czym tkwi idea turkusowego modelu organizacji opisanego w książce "Pracować inaczej" Frederica Laloux.
- Jakie są warunki konieczne dla istnienia turkusowych organizacji.
- Jakie jest miejsce i rola zespołów sprzedaży w nowym modelu organizacji?.
Inteligencja emocjonalna w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi. – Magdalena Budna-Ptaszek
- Fundamenty kształtujące emocjonalną dojrzałość i wewnętrzną spójność lidera.
- Jakie elementy inteligencji emocjonalnej pozwalają wzbudzać motywację u pracowników?
- Jak efektywnie kształtować długofalowe relacje z klientami?
- Rola inteligencji emocjonalnej w budowaniu efektywności menedżera sprzedaży i w odnoszeniu sukcesów przez handlowców.
Zastosowanie koncepcji spirali świadomości w sprzedaży - jak porozumiewać się z partnerami biznesowymi prezentującymi różne odmiany kultur organizacyjnych. - Nikolay Kirov
- Poziomy kultury organizacyjnej (wg koncepcji Spiral Dynamics), które determinują jaką mamy szanse na porozumienie w biznesie.
- Nowe spojrzenie na sytuację: dlaczego z jednymi osobami budujemy relacje szybko i „nadajemy na tych samych falach”, a z innymi jest nam trudniej współpracować?
- Jak dostosować swój komunikat sprzedażowy i ofertę do poziomu na którym znajduje się rozmówca wg koncepcji sprali świadomości?
Wyjście poza standardowe rozwiązania w zarządzaniu firmą. Polskie doświadczenia we wdrażaniu pomysłów na turkusową organizację firmy. - Daniel Urban
- Które z praktyk turkusowej organizacji dają najlepsze efekty?
- Wyzwania we wdrażaniu nowych sposobów działania w organizacji.
- Kiedy warto rozważać stosowanie w praktyce rozwiązań turkusowej organizacji?
Czy jesteśmy gotowi budować firmy oparte na zaufaniu? Czy ludzie potrafią zarządzać samymi sobą w organizacji? - Aleksandra Pogorzelska
- Wolność i swoboda w działaniu czy rozproszenie odpowiedzialności i słaba organizacja pracy. Jak zachowują się pracownicy w turkusowych organizacjach?
- Korzyści z budowania zespołów sprzedażowych w oparciu o trzy podstawowe kompetencje: samodzielność, odpowiedzialność i zaufanie.
- Jak skutecznie sprzedają zespoły turkusowe?
- Jak wzmacniać zaangażowanie pracowników? Stwarzanie możliwości przez budowanie zaufania.
Porozmawiaj z podwładnym – czyli zarządzanie zespołami w czasach zmiany. Rzecz o komunikacji menedżerskiej. - Jacek Czarnowski
- Jak zlecać zadania żeby podwładni wykonywali je z zaangażowaniem?
- Czy spotkania firmowe muszą być nudne i bezproduktywne? Jak doprowadzić do sytuacji gdy spotkania są jednym z najważniejszych elementów komunikacji w firmie?
- Co zrobić, żeby raczej wspierać wykonanie zadań niż kontrolować i wymuszać ich wykonanie?
Pełna moc sprzedaży. – Jacek Walkiewicz
- Czynniki decydujące o sukcesie, czynniki decydujące o rozwoju indywidualnych umiejętności handlowych.
- Motywacja na co dzień czyli skąd czerpać siłę?
- Kluczowe składniki odwagi.
- Indywidualne metody do bycia skutecznym - jak radzić sobie ze stresem i wypaleniem?
Czy wprowadzanie elementów turkusowej organizacji ma sens w polskich warunkach? Pytania z sali i dyskusja z ekspertami (Magdalena Budna-Ptaszek, Justyna Duda, Nikolay Kirov, Marek Konieczniak, Aleksandra Pogorzelska, Marta Szeszko,Daniel Urban, Jacek Walkiewicz), prowadzenie dyskusji - Jacek Czarnowski
VII Konferencja Morfologia Sprzedaży 2017 Konferencja Menedżerów Sprzedaży 2017 prelegenci
- Jacek Walkiewicz - psycholog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich mówców. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Od 25 lat zaangażowany w edukację dorosłych. Prowadził szkolenia i wykłady dla ponad 500 firm, w których wzięło udział ponad 80 tysięcy osób. Ceniony za wiedzę merytoryczną i ciekawy, narracyjny, pełen humoru, sposób prowadzenia wykładów. Specjalizuje się w tematach z szeroko pojętej skuteczności w życiu osobistym i zawodowym. Jego wykład „Pełna MOC możliwości”, wygłoszony na TEDxWSB i dostępny na kanale YouTube ma ponad dwa miliony odsłon. Autor trzech książek: „Rozmyślnik Jacka Walkiewicza”, „Pełna MOC życia” i „ Pełna MOC możliwości. Ta ostatnia została nagrodzona w konkursie miesięcznika Charaktery, nagrodą Teofrasta, za najpopularniejszą książkę napisaną w 2013 roku. Właściciel klimatycznej, autorskiej księgarni „Pełna MOC słów” w Warszawie. Prywatnie miłośnik zabytkowych samochodów i turystyki kempingowej.
- Magdalena Budna-Ptaszek - absolwentka Psychologii Pracy i Stresu na UKSW oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Organizacji w SGH. Trener i coach. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie implementacji kilku wiodących europejskich i amerykańskich narzędzi psychometrycznych, jako konsultant certyfikujący oraz menadżer odpowiedzialny za adaptację oraz realizację strategii marketingowej i sprzedażowej na polskim rynku. Ukończyła liczne szkolenia z tego zakresu, w tym dwupoziomowe szkolenie akredytacyjne wg standardów EFPA w Wielkiej Brytanii.
- Jacek Czarnowski – od 1993 roku związany ze sprzedażą i marketingiem. Przez 15 lat pełnił stanowiska dyrektora handlowego między innymi na rynku FMCG, rynku mody oraz branży usług (firmy Kamis, Fazer, czy Atlantic). Absolwent geografii i studiów MBA na Uniwersytecie Gdańskim ukończył także Akademię Coachingu Biznesowego. Licencjonowany trener i konsultant Sandler Training - światowego lidera w zakresie projektów doradczo-szkoleniowych dotyczących zarządzania sprzedażą i sprzedaży. Właściciel firmy Cetus Consulting – franczyzobiorcy Sandler Training. Specjalizuje się w kompleksowym udoskonalaniu procesów sprzedażowych w przedsiębiorstwach. Coach specjalizujący sie w tematyce zarządczej i sprzedażowej. Mówca biznesowy - prelegent na wielu konferencjach i seminariach. Twórca i organizator MORFOLOGII SPRZEDAŻY - największej w Polsce północnej konferencji dla menedżerów sprzedaży odbywającej się od 2012 roku. Prywatnie instruktor kajakarstwa, prowadził wiele spływów kajakowych w Polsce i zagranicą. Lubi szczególnie kajakarstwo zwałkowe mało znaną odmianę pływania na kajakach.
- Justyna Duda - account manager. Z wykształcenia pedagog, ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z Extended DISC Polska związana od 6 lat. Jest odpowiedzialna za rozwój biznesu, pozyskiwanie nowych Klientów, doradztwo w projektach HR oraz tworzenie dedykowanych projektów rozwojowych. Wspiera Klientów w realizacji projektów szkoleniowych, rekrutacyjnych, talentowych oraz Ocen Kompetencji 360°. Prywatnie miłośniczka podróży oraz szwedzkich kryminałów.
- Nikolay Kirov – dyrektor Strategii i Rozwoju, Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego, Specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla firm. Od 1996 r. mówca inspiracyjny, wykładowca i doradca w zakresie: negocjacji, budowania relacji i kreowania wartości dodanej w biznesie, przywództwa i wdrażania zmian organizacyjnych, rozwiązywania konfliktów i komunikowania się, negocjacji strategicznych i międzykulturowych, budowania modeli e-biznesu i strategii. Na swoich kursach pokazuje: jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów; jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Zaprojektował i koordynuje studia podyplomowe „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”, oraz „Akademia Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie”. „Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators Sp. z o.o.”, Członek Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członek Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards oraz członek Kolegium Redakcyjnego czasopisma „Management and Business Administration Central Europe." i Rady Programowej „Personel i Zarządzanie”.
- Marek Konieczniak - od ponad 30 lat zajmuje się oświatą. Najpierw jako nauczyciel akademicki, następnie jako dyrektor szkoły, a ostatnie 18 lat na stanowiskach kierowniczych w firmie VULCAN. Specjalizował się we wdrażaniu systemu zarządzania oświatą na szczeblu jednostek samorządu terytorialnego oraz współtworzył model wdrażania standaryzacji zatrudniania nauczycieli i pracowników administracji. Obecnie pełni funkcję pełnomocnika zarządu firmy VULCAN ds. innowacyjności. W swojej ścieżce życiowych poszukiwań przeszedł od fascynacji technologią do fascynacji rozwojem osobistym i jego przełożeniem na świat aktywności zawodowej. Przekonany jest, że podział na pracę zawodową i sferę prywatną, jest tylko odzwierciedleniem jednego z etapów rozwoju świadomości, w którym pełnia jest często jeszcze niezrozumiałym pojęciem. Pasjonat odkrywania humanistycznych aspektów zarządzania zarówno w biznesie jak i w oświacie. Zafascynowany książką Frederica Laloux, Reinventing Organizations, zaangażował się w proces wprowadzenia jej na polski rynek. Nawiązał kontakt z autorem, pozyskał wsparcie agencji literackiej Graal, która skutecznie zachęciła Jacka Marciniaka ze Studio Emka do wydania książki. Książka w tłumaczeniu Marka Konieczniaka ukazała się w październiku 2015. Jest przekonany, że studia przypadków organizacji opisanych w książce zwiastują nieuchronne nadejście nowego etapu rozwoju ludzkiej świadomości, jaka budzi się w świecie zmęczonym starym paradygmatem myślenia.
- Aleksandra Pogorzelska - psycholog biznesu. Specjalizuje się w pracy coachingowej z zarządami organizacji oraz menedżerami przy wdrażaniu strategii działania na wszystkich poziomach. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży oraz umiejętności miękkich. Trener II klasy pływania. Od 21 lat startuje w zawodach triathlonowych, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w Triatlonie i Duathlonie ukończyła blisko 100 Triathlonów, w tym dwa zawody IRONMAN (3800 m pływania, 180 km roweru, 42 km biegu). W oparciu o swoje doświadczenia sportowe i biznesowe stworzyła prestiżowy program: Business Champion Development z udziałem Mistrzów Olimpijskich, Sportu i Motywacji. Prowadzi bloga: www.triathlonistkawbiznesie.pl .
- Marta Szeszko - absolwentka Wydziału Psychologii oraz Wydziału Neofilologii (kierunek Iberystyka) Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia podyplomowe Coaching profesjonalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2012 roku uzyskała certyfikat International Coach ICC. Doświadczenie w dziedzinie HR zdobywała jako konsultant w firmie HRK SA oraz pracując w Departamencie Polityki Personalnej Polskiej Telefonii Cyfrowej – obecnie T-mobile. Odpowiadała za szereg działań z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, uczestniczyła w tworzeniu i wdrażaniu korporacyjnych programów rozwojowych.
- Daniel Urban - prezes zarządu w Sente - firmie projektującej i wdrażającej rozwiązania informatyczne wspierające klientów w rozwoju i wzroście efektywności. Współzałożyciel i członek zarządu wrocławskiego klastra ITCorner - dolnośląskiego stowarzyszenia firm z branży IT.
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk