Efektywność przedsiębiorstwa, instytucji czy innej organizacji – niezmiennie zależy od zintegrowanych systemów działających wewnątrz firmy. Zachodzące w nich operacje przekładają się bowiem na maksymalizację wykorzystania zasobów i lepszych wyników pracy. Znajomość tematyki BPM pozwoli w przyszłości podjąć właściwe decyzje i działania, usprawnić przepływ informacji czy też szybko zidentyfikować problemy zaistniałe w organizacji.
Konferencja przedstawi aktualne trendy oraz innowacje w obszarze modelowania procesów biznesowych, a liderzy technologii poruszą aspekty merytoryczne oraz aplikacyjne, w zakresie tworzenia i rozwijania środowiska BPM w firmie. Wydajna oraz efektywna architektura środowiska BPM, staje się głównym elementem rozwoju gospodarczego oraz kluczowym czynnikiem osiągania znaczących korzyści na rynku.
Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji na konferencję
„Business Process Management Trends” !
Konferencja BPM Trends 2016 tematy:
- nowości oraz trendy w obszarze BPM – nurty i kierunki rozwoju,
- zarządzanie procesami,
- automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych,
- audyt procesów,
- SOA / BPO / BAM w firmie
- projektowanie i modelowanie procesów biznesowych,
- analiza procesów
- worklflow
- notacje BPM,
- Case study, succsess stories – doświadczenia i dobre praktyki
Konferencja BPM Trends 2016 program
Wolters Kluwer S.A. Prelegent: Piotr Welenc
- Już nie dlaczego …. tylko w jaki sposób ….. nowoczesna diagnostyka procesów
- Główne cechy procesów optymalnych
- W jaki sposób optymalizować procesy?
- Umiejscowienie zarządzania procesowego w strategii zarządzania nowoczesną firmą
- Pomiar dojrzałości procesów – mierz i zarządzaj
- Spotkanie umożliwi krytyczne podejście do rzeczywistości procesowej i umożliwi nauczenie uczestników oddzielania deklaracji od doskonałości w zarządzaniu procesowym. Poprzez zapoznanie się z kluczowymi wskaźnikami i miarami dojrzałości pozwoli na refleksję nad zaprojektowaniem, wdrożeniem i utrzymaniem systemu zarządzania procesowego. Audyt, jako metodyka oceny zewnętrznej pozwoli popatrzeć na procesy jako na warunek nowoczesnego zarządzania firmą, kreacji wartości i profesjonalnego zarządzania ryzykiem.
Jak zapewnić wielokanałowość usług i optymalizację procesów przy wsparciu platformy BPM? DomData AG Sp. z o.o. Prelegent: Paweł Krajewski
- Dla współczesnych organizacji coraz ważniejszym elementem działalności jest skuteczna wielokanałowa komunikacja z otoczeniem. Kluczowe staje się też połączenie tej komunikacji z procesami biznesowymi wewnątrz banku lub firmy. Coraz częściej decyduje to o sukcesie rynkowym i organizacyjnym. Efektywna analiza i konsekwentna optymalizacja podejmowanych działań, oszczędności i wymierny zysk to nie plan na przyszłość. To teraźniejszość. Jak może wesprzeć to zaawansowana platforma BPM?
Zarządzanie procesami działalności – standardy, metody, kierunki rozwoju. Rodan Development Sp. z o.o. Prelegent: dr Witold K. Staniszkis
- Opis prelekcji: Wykład obejmuje krótkie omówienie standardów przyjętych w obszarze zarządzania procesami działalności oraz wynikających z nich wymagań funkcjonalnych dla oprogramowania narzędziowego. Możliwości oprogramowania narzędziowego BPM zostaną omówione na tle architektury platformy oprogramowania narzędziowego OfficeObjects® wykorzystywanego przez firmę Rodan Development. Konkluzją prezentacji będzie wskazanie kierunków rozwoju oprogramowania narzędziowego i aplikacji BPM.
Rzeczywista dojrzałość procesowa organizacji funkcjonujących w Polsce PROCESOWCY.PL Prelegent: Łukasz Tartanus
- Zespół serwisu internetowego PROCESOWCY.PL, specjalizującego się w tematyce doskonalenia procesów biznesowych i organizacji, opublikował w maju 2016r. wyniki najnowszego badania na temat dojrzałości procesowej polskich organizacji. Jest to trzecia edycja badania, pierwsza ukazała się w 2010 roku. W ramach przedsięwzięcia zbadanych zostało 236 organizacji. Partnerami merytorycznymi badania były firmy Baker Tilly, BOC Information Technologies Consulting, DomData, WEBCON.
Automatyzacja procesów rozliczania PIT – doświadczenia wdrożeniowe Ernst & Young sp. z o.o. Prelegent: Jacek Nieckula
Platforma Amodit – system, który sam projektuje procesy obiegu dokumentów ASTRAFOX sp. z o.o. Prelegent: Monika Pietruszyńska
- Cały współczesny biznes opiera się na informacji oraz jej przetwarzaniu. Informacja daje przewagę konkurencyjną, dlatego właściwe zarządzanie nią jest kluczowe dla prowadzenia biznesu.
- Na rynku istnieje wiele systemów do elektronicznego obiegu dokumentów. Podczas prelekcji pokażemy co dobry system obiegu dokumentów powinien posiadać oraz co wyróżnia platformę Amodit spośród innych rozwiązań.
Proces zakupowy systemów klasy BPM/CRM Fundacja Pro Progressio Prelegent:Daniel Bąk
- Wybór systemów wspierających kluczowe procesy firm stanowi nie lada wyzwanie. Ilość dostawców oprogramowania, rodzajów systemów i ich modułów, warunków udzielania licencjonowania, wymaga przeprowadzenia dogłębnej analizy projektu zakupowego.
Model procesów biznesowych w dobie Customer Experience. Jak uwzględnić Klienta i jego perspektywę w modelowaniu i zarządzaniu procesami w Twojej firmie? Dobre praktyki rynkowe z branży usług IQ Mart Sp z o.o. Prelegent: Sławomir Kreczmański Prelegent: Piotr Merkel
- Model procesów biznesowych w dobie CustomerExperience – jak uwzględnić Klienta i jego perspektywę w modelowaniu i zarządzaniu procesami w Twojej firmie. Od kilku już lat termin CustomerExperiencezagościł na dobre w biznesie. Firmy, szczególnie z branży usługowej, nie tylko wprowadzają klienta do swojej strategii, ale czynią Klienta punktem centralnym. Czy w związku z tym nie warto zastanowić się nad aktualizacją i weryfikacją funkcjonujących modeli procesowych? Czy, wykorzystując doświadczenia liderów, nie warto przyjąć perspektywy klienta już na etapie projektowania przebiegu procesów głównych? Czy obecnie stosowane wskaźniki efektywności organizacyjnej pozwalają zmierzyć korzyści dla Klienta?
- Czego i dlaczego warto uczyć się od najlepszych? Prelegenci to praktycy stosowania podejścia procesowego w organizacji. W oparciu o swoje praktyczne doświadczenie z różnych firm, branż i rynków postarają się przekazać swoją wiedzę na temat „dobrych praktyk” oraz wyjaśnić i udowodnić – na konkretnych przykładach -korzyści wynikające z ich zastosowania.
Czym się różni proces od projektu? MANDARINE Project Partners Prelegent: Marek Kowalczyk
- Według Project Management Institute (PMI) : „Projekt można zdefiniować jako tymczasowe przedsięwzięcie podjęte w celu wytworzenia unikalnego produktu lub usługi. Projekty różnią się od innych ciągłych działań operacyjnych w organizacji tym, że — w odróżnieniu od operacji — projekty mają określony początek i koniec; mają ograniczony czas trwania.”
- Definicja ta wydaje się bardzo precyzyjna, jednak w codziennej pracy z klientami spotykam się często z zagorzałymi dyskusjami na temat tego, czy dana aktywność jest projektem czy procesem/działalnością operacyjną. Typowymi przykładami takich kontrowersji są: rozwój nowych produktów czy też ekspansja sieci handlowej.
Konferencja BPM Trends 2016 prelegenci
- Monika Pietruszyńska ASTRAFOX sp. z o.o. Menedżer ds. Sprzedaży
- Daniel Bąk Fundacja Pro Progressio Daniel Bąk w Pro Progressio opiekuje się obszarem związanym z obiegiem dokumentów i informacji, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości ich outsourcingu.
- Piotr Merkel iQMART Praktyk i pasjonat zmian w organizacji, zwolennik i praktyk podejścia procesowego w zarządzaniu, ekspert w dziedzinie organizacji obsługi klienta i Customer Experience, praktykujący podcaster (Klientomania).
- Marek Kowalczyk Mandarine Project Partners
- Jacek Nieckula
- Łukasz Tartanus PROCESOWCY.pl Koordynator badania dojrzałości procesowej, współtwórca serwisu internetowego PROCESOWCY.PL, ekspert mający ponad trzynastoletnie doświadczenie w doskonaleniu procesów oraz we wdrażaniu standardów zarządzania procesami biznesowymi.
- Paweł Krajewski DomData AG Sp. z o.o. Dyrektor Handlowy ds. Rozwiązań IT dla Sektora Finansowego
- Piotr Welenc Wolters Kluwer CISA, CICA, CGEIT, CRISC, CRMA, ACO, IRCA ISO22301 LA, IRCA ISO27001 LA, ISO20000 LA, QAVal.,
- Dr Witold K. Staniszkis Prezes Zarządu Rodan Development Sp. z o.o.