Konferencja Brand Innovation 2016

Konferencja Brand Innovation 2016. Inwestuj w design i zdobywaj międzynarodowe rynki

Dynamika rynków, krajowego i zagranicznych, wymusza nowe rozwiązania w planowaniu, produkcji, zarządzaniu wiedzą o konsumentach oraz interakcji z nimi. Aby wyprzedzić konkurencję i zdobyć nowych klientów, musisz reagować szybko i wyróżnić się.

Proponujemy Ci niezawodne narzędzie, dzięki któremu zyskasz trwałą przewagę konkurencyjną, czyli design w jego biznesowym wymiarze. Potencjał strategii rozwoju i ekspansji budowanych w oparciu o design, można z powodzeniem wykorzystać w niemal w każdej branży.

Nie przegap okazji i już dziś zgłoś swój udział w konferencji BRAND INNOVATION  24-25 listopada. Weź udział w wykładach oraz sesjach warsztatowych:

  • Nauczysz się łączyć kreatywność z myśleniem strategicznym
  • Dowiesz się, jak zarządzać informacjami o klientach, aby tworzyć pożądane przez nich produkty
  • Odkryjesz design, jako świadomą strategię, dzięki której wzmocnisz rozpoznawalność swojej marki
  • Poznasz charakterystykę rynków zagranicznych, dzięki czemu zaplanujesz ekspansję
  • Dzięki licznym case studies opanujesz wiedzę o praktycznych narzędziach, które wykorzystasz w swojej pracy

 

Konferencja Brand Innovation 2016 program

Konferencja Brand Innovation 2016 program dzień I

MODERATOR KONFERENCJI: Michał Mazur - Dziennikarz, trendwatcher, nomada. TrendNomad.com

Katarzyna Basaj-Pietrasz, Project Manager, Puls Biznesu; Ake Rudolf, Head of Strategy, Project Director w Międzynarodowym Centrum Designu w Berlinie (IDZ)

Budowanie autentycznej marki - wykreuj doświadczenie , w które ludzie będą mogli uwierzyć Helmut Ness, Partner Zarządzający oraz Współzałożyciel, Fuenfwerken Design AG, ekspert w zakresie User Experience Design i brandingu

Podczas wystąpienia przeanalizujemy rolę Niemiec na rynku europejskim oraz różnice kulturowe tego kraju względem Polski Polski. Wyjaśnimy zasadność budowania silnej i autentycznej marki, przy uwzględnieniu społecznych i kulturowych uwarunkowań -  pozwala to mocniej i w adekwatny sposób zaangażować konsumentów (model 5W Patchmark). Najważniejszym krokiem w rozwoju marki jest zdefiniowanie jej „dlaczego?”. Drugą siłą napędową jest opowiedzenie ciekawej historii, którą budujesz wokół marki oraz wartości, które oferujesz za pośrednictwem wszystkich „punktów styczności” z klientem.

Ludzie chcą doświadczać i oczekują, że dostarczysz im autentycznych przeżyć. Design jest niezawodnym narzędziem, dzięki któremu możesz spełnić te oczekiwania.

Realtime Brand Behavior Fax Quintus, Projektant, Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający, e27

W ciągu ostatniej dekady definicja marki została rozszerzona na proces projektowania kultury korporacyjnej a pod wpływem ekosystemu start-upów, social mediów i cyfrowych rozwiązań marka zyskała wręcz status „elastycznej formy życia”. Nawet małe firmy rozwijają superinnowacyjne produkty w oparciu o dane pozyskane z internetu. Zdarza się,  że przekształcają całą strategię firmy i wizerunek marki pod wpływem potrzeb użytkowników.

Czy i jak powinna reagować w mediach społecznościowych nowoczesna marka? Jakie korzyści płyną z reagowania w czasie rzeczywistym?  - na te oraz wiele innych pytań odpowiemy podczas tej sesji.

KNOW YOUR USER

Od produktu do zdigitalizowanych strategii produkt – usługa – system Lukas Golyszny, Współzałożyciel i Partner Zarządzjący, Si-Labs

W cyfrowym świecie przedsiębiorcy muszą przetransformować modele biznesowe oraz znaleźć nowe sposoby zaspokajania rosnących potrzeb konsumentów w obszarze osobistego doświadczenia związanego z konkretną marką. Podczas sesji wskażemy korzyści, wyzwania i sposoby, dzięki którym marki przeszłości przekształcały się z oferujących jedynie produkty w marki przyszłości, które tworzą kompleksowe strategie produkt – usługa – system. Dopuszczony do wnętrza tego systemu klient, przestaje być jedynie konsumentem produktów.

Podczas sesji otrzymasz praktyczne wskazówki, jak wdrożyć nowy sposób myślenia o ofercie w Twojej firmie.

Klient jako współtwórca Manuel Großmann, Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający, Fuxblau

Świat biznesu zmienił się w ciągu ostatnich lat. Ekonomia przeistoczyła się ze zorientowanej na produkty w zorientowaną na usługi. Największa na świecie firma taksówkowa, Uber, nie posiada żadnego pojazdu. Facebook, najbardziej popularny właściciel mediów, nie kreuje żadnego kontentu. Airbnb – największa na świecie platforma pośrednicząca w wynajmie mieszkań i pokoi, nie jest właścicielem żadnej nieruchomości. Biznes przyszłości musi położyć nacisk na coraz głębsze zrozumienie klientów i budować niezapomniane doświadczenia nie tylko dla nich, ale przy ich współudziale.

Podczas tej sesji dowiesz się, jak zaangażować klientów w proces innowacji

Human Touch – poznanie i zrozumienie człowieka, jako podstawa tworzenia wyjątkowych produktów Piotr Voelkel, Współwałaściciel Grupy Kapitałowej VOX, promotor polskiego designu

Piotr Voelkel wierzy, że najbardziej innowacyjny i najskuteczniejszy biznes powstaje na styku human touch i high tech. Założyciel Grupy Kapitałowej VOX kilka lat temu zainwestował w Uniwersytet SWPS, docenił rolę badań socjologicznych i antropologicznych w biznesie, zainteresował się metodą design thinking i stworzył kolekcje mebli, które zachwyciły klientów. Podczas konferencji opowie o tym jak wspólne wartości połączyły jego firmy i stały się źródłem ich sukcesu.

BUILD YOUR BRAND

Zintegrowane myślenie i praktyka definiują tożsamość. Case study FSB – jak średniej wielkości firma ze Wschodniej Westfalii w Niemczech stała się globalną marką Kai Gehrmann, Partner Zarządzający, attoma Berlin

FSB jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań systemowych, zwłaszcza w branży produkcji drzwi i okien. Pod względem kompetencji architektonicznych i designerskich nie ma sobie równych wśród przedsiębiorstw o porównywalnych rozmiarach. Na przykładzie FSB pokażemy ścieżki budowania światowej renomy dla średniej wielkości firm, które dysponują średniej wielkości budżetem. Podstawą sukcesu jest kwestionowanie i analiza swoich własnych działań – tylko to pozwoli stworzyć strategię rozwoju właściwą dla danego przedsiębiorstwa. Jest kilka obszarów, na których analizie i weryfikacji warto się koncentrować:

  • Stan wiedzy - co obecnie planujesz? Dlaczego? Dla kogo?
  • Sposób myślenia - znajdź swój własny sposób, zamiast kopiować innych
  • Kultura organizacyjna - niemal równie łatwo zrobić jak powiedzieć
  • Sposób reklamowania i promowania - zainwestuj swoją kreatywność i pieniądze w swój pierwszy produkt
  • Design – coś, co wyróżnia mnie spośród innych
  • Cierpliwość – nie każda inwestycja procentuje już „jutro”

Doświadczenie, które sprosta oczekiwaniom – Brand building w branżach sportowej i muzycznej (projektowanie materialnych produktów) Hannes Füting, Projektant i Założyciel, FormFuting

Marki komunikują wartości oraz tożsamość firmy.  Produkt pozwala użytkownikowi doświadczać tych wartości poprzez konkretny projekt – ergonomię, materiał, kolor.  Materialne produkty w branżach takich jak sportowa czy muzyczna, to specyficzne przykłady. Związane z nimi doświadczenie musi odpowiadać obietnicom marki nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także estetyki. Wykorzystując przykłady firm Native Instruments oraz Carver Bikes,  będziemy analizować, jak stworzyć maksymalnie atrakcyjny produkt, nie gubiąc po drodze tożsamości marki, dzięki uwzględnieniu 4 czynników:

  • Wartości marki: Produkt musi spełniać obietnice
  • Tożsamość: Otwarta i elastyczna strategia pozwala na adaptację do trendów
  • Funkcja: Perfekcyjna funkcjonalność tworzy największą lojalności klientów
  • Design: Wiedza z dziedziny brandingu  wpływa na projektowanie produktu

Design, który jest i design, którego nie ma Magdalena Jagielska, Menedżer promocji, Terma Group, Piotr Klemenski, Menerdżer Produktów Elektrycznych, Terma Group

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach oryginalny wygląd produktu jest konieczny do zaistnienia na rynku i odniesienia sukcesu sprzedażowego za granicą. Przełamywanie schematów w designie pozwala zaistnieć w świadomości partnerów handlowych i konsumentów. Chcemy pokazać, że design nie musi być celem samym w sobie, ale narzędziem które wykorzystamy zależnie od okoliczności i uwarunkowań. Sukces sprzedaży może zapewnić nie tylko unikalność designu, ale także jego podatność na modyfikacje.

  • Terma Nova – wartości, które determinują nasz sposób myślenia o produkcie
  • Design jako wartość nadrzędna projektu vs. design jako narzędzie
  • Unikalny design grzałki MEG – siła czy słabość?
  • Sekret sukcesu sprzedażowego grzałki MOA
  • ONE – grzałka, której nie widać

Doświadczanie przestrzeni marki Henrik Rieß, Interaction Designer, Dyrektor Kreatywny, UID

Termin “marka” zmienił znaczenie w kontekście digitalizacji. Wielu decydentów wciąż jeszcze postrzega proces budowania marki jako wybór dobrego logo. Aby móc dalej istnieć na zglobalizowanym rynku, ważne jest przemyślenie tego, czym marka jest w rzeczywistości. W procesie budowania nowoczesnej marki nadrzędnym jest stworzenie przestrzeni wzajemnego doświadczania dla firmy, produktów i klientów. Nowoczesne projektowanie to działanie na styku biznesu, projektowania produktów, ale także interakcji z ich użytkownikiem.

W kontekście idei „Design thinking” oraz „Service design” odpowiemy m.in. na poniższe pytania:

  • Jaki wpływ ma digitalizacja na nowoczesne marki i rozwój binzesu?
  • Jaka jest rola projektantów w cyfrowym  świecie?
  • Które punkty styku  z klientem są kluczowe?
  • Jaka jest rola użytkownika w procesie projektowym?

Nasze rozważania oprzemy o przykład produktu Thermomix (firmy Vorwerk AG), jako wykorzystującego doskonałe wzornictwo w procesie tworzenia rozpoznawalnej marki. Wokół nowego urządzenia Thermomix TM5 zbudowano ogólnoświatową społeczność użytkowników, w różnym wieku oraz różnych płci.  Właśnie tak zostaje spełniona obietnica marki: Każdy może odnieść sukces jako kucharz!

INTERNATIONAL COOPERATION

„Dopasowane” marki – jak zaangażować klienta w długotrwały związek z marką Fabian Baumann, Projektant, Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający, Formfjord

Funkcjonujemy w otoczeniu rynkowym, w którym coraz trudniej zbudować wyróżniającą się markę. Dodatkową wartość pomaga stworzyć spojrzenie ma markę z perspektywy klienta. Bliższe spojrzenie na marki z punktu widzenia klienta pomoże stworzyć tę dodatkową wartość. Musimy myśleć kontekstowo, wykraczając poza estetykę, poczucie piękna produktów i dołożyć starań, aby zrozumieć każdy etap „podróży klienta”. Ta podróż zaczyna się od świadomości produktu lub marki. Wasza wspólna droga może zacząć się w momencie, w którym konsument rozważa zakup produktu. Jeżeli potrafisz zaspokoić coś więcej niż jego chęć posiadania, możecie wejść w „związek na całe życie”.

Podczas wystąpienia dowiesz się, jak:

  • Wzmocnić odbiór marki
  • Zrozumieć etapy podróż klienta
  • Stworzyć dodatkową wartość dla użytkownika
  • Zainicjować długotrwały związek klienta z marką

Nasze rozważania oprzemy na przykładzie produktu polskiej firmy Chors https://chors.pl/pl/ produkującej oświetlenie, z którą podjęliśmy międzynarodową współpracę oraz stworzyliśmy serię oświetleniową

Polsko-niemiecka współpraca na przykładzie showroomu Cosmopolitan Tower w Warszawie Gunnar Behrens, Dyplomowany inżynier-architekt, Prezes agencji Archimedes Exhibitions GmbH

W lecie 2011 r. agencja Archimedes otrzymała zlecenie przygotowania showroomu dla 160-metrowego wieżowca Cosmopolitan zlokalizowanego przy ul. Twardej 2/4. Zleceniodawcą był właściciel budynku, polska firma Tacit Development. Showroom miał spełniać funkcję powierzchni sprzedażowej dla luksusowych apartamentów mieszących się w budynku zaprojektowanym przez Helmuta Jahna. Na ścianach i stołach wykorzystano najnowsze technologie dotykowe multi-touch, wkomponowane w szlachetne wnętrza z drewnianym wykończeniem stanowią świadomy kontrast wobec minimalistycznego designu.

W swoim wykładzie Gunnar Behrens przedstawi współpracę między niemieckimi projektantami a ich polskimi zleceniodawcami. Nawiąże do wyzwań w komunikacji i pokaże możliwe rozwiązania.

Konferencja Brand Innovation 2016 program dzień II

Warsztaty

  • Ścieżka 1: USER CENTRED DESIGN
  • Ścieżka 2: BRAND BUILDING

Do you know your users? Hernik Riess, Interaction Designer, Creative Director and Technology Enthusiast – UID

Have you ever met your users? In this empathy workshop you will get to know the „real users“. You will be surprised by their habits and discover new and unexpected insights.

We will work with artifacts to create human-centered personas:

  • First impression: Make quick assumptions on people’s backgrounds
  • Observe: Analyse personas and cultural probes filled with real life artefacts. Gather insights about user behaviour, preferred brands, and which topics dear to people’s hearts
  • Define: Assign characteristics with brand-related criteria to the personas
  • Present: Share results and findings with the group

This workshop will help to overcome in-the-box thinking and will sensitize you to unseen user needs.

Positioning your brand in the foreign market Helmut Ness, Partner Zarządzający oraz Współzałożyciel, Fuenfwerken Design AG

The workshop will offer an expert interface to facilitate a professional and empathetic dialog to work out what could be the relevant nuggets to position your brand successfully in the foreign (especially German) market.

Defining and prototyping customer experience innovation in 3 hours Lukas Golyszny, CEO – Si-Labs

In this workshop we will apply 5 methods to quickly identify customer needs, generate a lot of ideas, design the customer journey and build a prototype of a digital touchpoint. The result of these 3 hours will enable you to immediately communicate your idea to stakeholders, as well as go out and test your hypothesis with potential customers through a clickable prototype of a digital touchpoint.

The methods applied are:

  • Brainwriting
  • Customer Journey Mapping
  • UX Sketching
  • Clickdummy creation
  • Scenario enacting

Who this workshop is intended for:

Executives, innovators, intrapreneurs, entrepreneurs, product managers, service designers (novice)

Flexible design solutions in the field of sports: Implementing specific design elements for different segments without loosing the identity of a brand Hannes Füting, Designer and Founder – FormFueting

In our workshop we will develop a brief design guideline for a bicycle brand. While design needs to adopt new trends and colours every year,  sports products of one brand have different use cases and target groups. Creating a stable brand identity across use cases and time can be a great challenge for product designers. Using the example of the bicycle brand „Carver Bikes“ we will first examine different use cases like mountain or road. The results will then be translated into design guidelines for every single segment, always keeping in mind  the overall brand identity.

Workshop Manuel Großmann, Co-founder – Fuxblau

Responsive Brand building Fax Quintus, Designer and CEO – e27

We will choose together 2-3 out of the attendees companies and we will try to turn its brand into a responsive one. We will do A/B testing, one some mockups and see which influence this could have on the brand, what oil be its future products its communication.

Konferencja Brand Innovation 2016 prelegenci

  • MODERATOR KONFERENCJI Michał Mazur Dziennikarz, trendwatcher, nomada. TrendNomad.com Każdego roku odwiedza ponad 20 targów, festiwali i konferencji organizowanych w różnych miejscach na świecie.
  • Gunnar Behrens Dyplomowany inżynier-architekt, Prezes agencji Archimedes Exhibitions GmbH Ukończył praktyki jako rysownik techniczny w biurze architektonicznym Baade und Partner Architekten BDA. Studiował architekturę na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie oraz Escola Tècnica Superior d'Arquitectura w Barcelonie.
  • Hannes Füting Projektant i Założyciel, FormFuting Od 2009 r. związany z FormFuting, gdzie stworzono przestrzeń dla pracy trzech działów: Industrialdesign, Brand Development i Motion Graphics.
  • Kai Gehrmann Partner Zarządzający, attoma Berlin Od 1994 roku działa zawodowo w obszarach Service Design, strategii projektowania, zarządzania marką i tożsamości korporacyjnej.
  • Lukas Golyszny Współzałożyciel i Partner Zarządzający, Si-Labs Doświadczony projektant w procesie innowacji. Po udziale w European Design oraz pracy w obszarze innowacji, badań I konsultingu założył Service Innovation Labs (SI Labs), w którym praktykuje holistyczne podejście do procesu innowacji – począwszy od planowania aż do implementacji.
  • Manuel Großmann W firmie Fuxblau świadczy usługi projektowe i prowadzi doradztwo dla start-upów  oraz firm o ugruntowanej pozycji w całej Europie.  Magdalena Jagielska Menedżer Promocji w Termie, psycholog marketingu Przez wiele lat związana z nowoczesnymi badaniami reklamy i neuromarketingiem. Jako konsultant doradza agencjom reklamowym w zakresie efektywnej komunikacji z konsumentem.
  • Piotr Klemenski Menedżer Produktów Elektrycznych, Terma Termie od 2005 roku. Jeden z absolwentów I edycji studium podyplomowego – Design Managment, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
  • Helmut Ness Partner Zarządzający oraz Współzałożyciel, Fuenfwerken Design AG
  • Henrik Rieß Interaction Designer, Dyrektor Kreatywny, UID Jego zawodowym celem jest projektowanie holistycznych produktów i usług cyfrowych w technologiach jutra tak, aby były dostępne i zrozumiałe dla każdego. Jest także wykładowcą projektowania interakcji w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Magdeburgu.
  • Fabian Baumann Projektant, Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający, Formfjord Fabian Baumann jest założycielem i dyrektorem zarządzającym Formfjord - studia wzornictwa przemysłowego i rozwoju produktu w Berlinie.
  • Fax Quintus Projektant, Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający, e27 Fax założył "E27 Berlin" z Timem Braunsem i Hendrikiem Gackstatterem.
  • Piotr Voelkel przedsiębiorca, inżynier z wykształcenia, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych, Współwłaściciel Grupy Kapitałowej  Vox - firm z branży wykończenia i aranżacji wnętrz Założyciel  School of Form – pierwszej w Polsce międzynarodowej uczelni wyższej peojektowania.
Informacje dot. plików cookies

ComminT Sp. z o.o. stosuje pliki cookies, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania ich stron internetowych. Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności.