Konferencja Festiwal SEO odbędzie się 25 maja 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To spotkanie, podczas którego zobaczysz interesujące case study, wysłuchasz co nowego pojawiło się w marketingu z wykorzystaniem wyszukiwarek oraz spotkasz kilkaset osób, tak samo jak ty zainteresowanych tym tematem.
W tym roku czwarta edycja Festiwalu SEO będzie miała miejsce w nowoczesnym kompleksie kongresowym znajdującym się obok Spodka. Z roku na rok przyjeżdża co raz więcej osób, a ten nowo wybudowany obiekt pozwoli wszystkim skorzystać z programu w komfortowych warunkach.
W poprzednich latach (2013, 2014, 2015) gościliśmy wielu doświadczonych specjalistów, którzy dzielili się swoją wiedzą i cennymi przykładami. W tym roku również będziemy mogli wysłuchać praktyków, a część z nich przed tą publicznością wystąpi po raz pierwszy.
Czwarta edycja Konferencji Festiwal SEO, największego spotkania pasjonatów pozycjonowania i optymalizacji stron w wynikach wyszukiwarek internetowych..
Temtaty prezentacji na Konferencji Festiwal SEO 2016 Katowice:
- Duplicate content- jak realnie wpływa na SEO i co powinieneś o nim wiedzieć?
- AI & SEO – w jaki sposób Sztuczna Inteligencja może zmienić rynek wyszukiwarek
- Rozgrzej landingi do czerwoności
- Zdejmowanie działań ręcznych przez Google
- Efektywne wizyty like a sir
- Nowe obszary SEO: ASO – App Store Optimization
- Jak spojrzeć poza TOP10 w Google i znaleźć ruch dla klienta
- Content Marketing, po którym protestują kibice Premier League
- Od contentu do wysokiej jakości ruchu. Branżowe case study
- 7 eksperymentów w SEO i ich wyniki
Prelegenci Konferencji Festiwal SEO 2016 Katowice:
- Krzysztof Marzec
- Łukasz Żelezny
- Cezary Glijer
- Mateusz Dela
- Jan Michalski
- Krystian Szastok
- Łukasz Rogala
- Michał Wiciński
- Paweł Strykowski
- Wojtek Mazur
Opissy zagadnień które pojawią się Konferencji Festiwal SEO 2016 Katowice:
W programie usłyszymy o ASO, czyli Application Store Optimization w praktyce. Poznamy algorytmy, narzędzia, złote zasady, modele rozliczeń i wszystko co jest związane z optymalizacją w sklepach aplikacji.
Dowiemy się o najczęstszych przyczynach powstawania duplikacji treści (zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie), sytuacjach, w których duplicate content rzeczywiście wpływa na SEO oraz sposobach radzenia sobie z tym problemem.
Jesteś ciekawy czy postępujący rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zmieni sposób prezentacji i konsumpcji treści w Google? W jednym z tematów zobaczysz w jaki sposób wyszukiwarka może skutecznie wykorzystywać sztuczną inteligencję do udoskonalania algorytmu wyszukiwania.
W kolejnym z tematów zobaczysz jak tworzyć strony sprzedażowe, które przyciągają Klientów i zapewniają wysoką konwersje?
Dowiesz się też dlaczego szczególnie w SEO wizyty efektywne są ważne i dlaczego to właśnie na nich powinieneś się skupić. Odkryjesz w jaki sposób zbudować raport który zrozumie zarówno prezes firmy jak i zespół którym zarządzasz. Dowiesz się które KPI są warte uwagi.
Bez wątpienia sposób szukania informacji zmienia się. Wykorzystanie organicznych wyników w Google maleje, a ponadto sam Google utrudnia korzystanie z nich. W jednej z prezentacji zobaczycie kilka przykładów i podejść do tego jak przestać przywiązywać wagę do organicznego TOP10 poprzez wykorzystywanie innych platform i metod zdobywania klientów.
Będzie także case study w którym bezpieczne działania oparte o content marketing przynoszą spektakularne efekty. Tymi efektami są pozycje w Google na wybrane frazy, a przede wszystkim ruch. Podczas prezentacji zostaną omówione techniczne i finansowe aspekty podjętych działań oraz ich efekty.
Kolejny temat bazuje na kilku eksperymentach prowadzonych od początku 2015 roku i niemal do dnia tej prezentacji będą one prowadzone. Są to eksperymenty w ramach R&D agencji, zawierające różne testy i nietypowe projekty SEO/SEM. Prezentacja podsumowuje wyniki tych działań, pokazując konkretne tezy, wyniki, pomysły i liczby.
Wisienka na torcie to case study o tym, gdy „prowokacyjny” marketing przynosi coś więcej niż linki i pozytywny feedback.