Nasz projekt adresowany jest przede wszystkim dla biznesu. Dla osób, które kierują zespołami, zarządzają firmami, rozwiązują złożone problemy organizacyjne.
Wierzymy w to, że dobrym liderze tkwi wyjątkowa moc. Moc inspirowania innych do działania, tworzenia nowych rozwiązań, odważnego wychodzenia poza strefę komfortu.
Lider kreuje świat, do którego inni chcę przynależeć.
Proponujemy Państwu cykl warsztatów, które rozwijają, inspirują, wzmacniają motywację.
Do współpracy zaprosiliśmy ciekawych i bardzo doświadczonych trenerów z Polski i zagranicy.
Nasze plany są dynamiczne i cały czas tworzymy nowe pomysły, analizujemy trendy, szukamy tematów nietuzinkowych, ważnych i potrzebnych.
Informacje o najbliższych warsztatach będziemy umieszczać na naszej stronie stopniowo, starając się jednak zapewnić Państwu możliwość zaplanowania swojego uczestnictwa w dłuższej perspektywie czasowej.
Warsztaty w ramach Akademii Menedżera będą odbywały się cyklicznie - raz w miesiącu i będą trwały dwa dni.W większości sytuacji, uczestnicy będą mogli zdecydować, czy chcą uczestniczyć tylko w jednym czy w dwóch dniach zajęć. Drugiego dnia będziemy proponować dwa symultaniczne warsztaty do wyboru.
Celem konferencji Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP jest pokazanie ciekawych, praktycznych i nowatorskich propozycji dla biznesu.
Konferencja Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP podzielona jest na dwie części. Pierwszego dnia odbędzie się pięć wykładów oraz panel warsztatów symultanicznych. Uczestnicy mają do wyboru cztery warsztaty (wliczone w cenę)
- Story w pracy lidera; – jak mówić przekonująco, ciekawie, inspirująco
- Keep it simple –train your team with … – warsztat budowania zespołu prowadzony w języku angielskim z polskim tłumaczeniem;
- Make your vision come true – creative workshop based on Disney Strategy – warsztat prowadzony w języku angielskim;
- Zaufania – odwaga – porozumienie – team building na rolkach.
Organizator zapewnia każdemu uczestnikowi konferencji możliwość wzięcia udziału w jednym, wybranym warsztacie. Ponieważ ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, to możliwość wyboru będzie uzależniona od czasu rejestracji. Dotyczy to zarówno pierwszego jak i drugiego dnia.
Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia konferencji zapewniamy przerwy kawowe i lunch. Dodatkowo pierwszego dnia odbędzie się after-party przy muzyce i lampce wina. W tym czasie rozlosujemy wśród uczestników konferencji atrakcyjne nagrody. Będzie to także doskonała okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych. Każdy z uczestników otrzyma dostęp do materiałów konferencyjnych w wersji elektronicznej na stronie wydarzenia.
W drugim dniu Konferencji Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP odbędą się dwa, sześciogodzinne warsztaty w godzinach 10.00 – 16.00:
- Action learning – jako metoda rozwoju kompetencji;
- Train your team with rulers – warsztat budowania zespołu.
Uczestnictwo w drugim dniu konferencji Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP jest opcjonalne i dodatkowo płatne. Warsztaty mają limitowaną liczbę miejsc i odbywają się równolegle. Można uczestniczyć tylko w jednym, wybranym warsztacie.
Zaproszeni mówcy i trenerzy (także zagraniczni), to doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach, których łączy zamiłowanie do tworzenia nowych, pomysłowych rozwiązań biznesowych. W trakcie prezentacji i warsztatów poznacie Państwo najnowsze trendy i nietuzinkowe rozwiązania, które mogą pomóc Waszym Przedsiębiorstwom osiągnąć bardziej konkurencyjną pozycję na rynku. W przerwach między wystąpieniami i warsztatami będziecie Państwo mieli wyjątkową okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych z przedstawicielami firm z naszego regionu. Najcenniejszym zasobem organizacji są ludzie, którzy swoją wiedzą, kreatywnością i odwagą wprowadzają organizację na wyższy poziom. Dlatego Biznes Level Up – to miejsce dla nowoczesnej, liderskiej organizacji XXI wieku.
Konferencja Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP program dzień 1
- PRZEKONANIE O WŁASNEJ SKUTECZNOŚCI, CZYLI „DAM RADĘ!” Paweł Fortuna
- Gr I (Sala A) MINDFULNESS – praktyka uważności w pracy menedżera Sylwia Rogala-Marciniak
- Gr II(Sala B) Design Thinking – kreatywne myślenie projektowe Joanna Olejnik, Dorota Mejri
- Gr I (Sala B) – Design Thinking – kreatywne myślenie projektowe Joanna Olejnik, Dorota Mejri
- Gr II (Sala A) – Mindfulness – praktyka uważności w pracy menedżera
Konferencja Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP program dzień 2
- WARSZTATY: 10:00 – 14:00
- Sala A - Role, cele, priorytety – gra biznesowa Dorota Mejri
- Sala B - Praktyczny trening skuteczności Monika Łobodzińska
Warsztaty w ramach Akademii Menedżera będą odbywały się cyklicznie – raz w miesiącu i będą trwały dwa dni. W większości sytuacji, uczestnicy będą mogli zdecydować, czy chcą uczestniczyć tylko w jednym czy w dwóch dniach zajęć. Drugiego dnia będziemy proponować dwa symultaniczne warsztaty do wyboru.
Dodatkowo, od lutego ruszymy z projektem : ANGIELSKI W BIZNESIE. Będzie on adresowany do wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności językowe w najważniejszych obszarach biznesowych. Program będzie obejmował treningi menedżerskie, prowadzone w języku angielskim, prezentacje oraz konwersacje na wybrane tematy. Program będzie przeznaczony dla menedżerów na co najmniej średnim poziomie zaawansowania językowego.
Zwieńczeniem naszej półrocznej pracy będą kilkudniowe WARSZTATY WAKACYJNE, które zorganizujemy dla Państwa w wyjątkowym miejscu, położonym w pobliżu Płocka. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne już w marcu przyszłego roku.
Konferencja Liderów Przedsiębiorczości Biznes Level UP prelegenci
dr Paweł Fortuna Psycholog, który zaraża entuzjazmem, pobudza do myślenia, inspiruje do rozwoju i samodzielnych poszukiwań, pomaga lubić ludzi i lepiej żyć. Wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego (MBA) i w Instytucie Psychologii KUL (Psychologia Biznesu i Przedsiębiorczości). Naukowiec, który w pracy badawczej koncentruje się na studiowaniu problemu obrony przed manipulacją i uczenia się na błędach. Mentor i trener biznesu z 20-letnim doświadczeniem.
Warsztat: „Przekonanie o własnej skuteczności, czyli Dam radę!”
“Przekonanie o własnej skuteczności” jest odpowiednikiem pewności siebie lub wiary w siebie, ale w kontekście dążenia do celów. Jest to więc pożądana w biznesie dyspozycja, która jest fundamentem wewnętrznej siły menedżera. Dzięki badaniom Alberta Bandury dzisiaj wiemy już jak można kształtować to przekonanie, w jakich sytuacjach ulega ono erozji, a w jakich „gęstnieje” wzmacniając twardość psychiczną. Temu właśnie będzie poświęcony ten warsztat.
Zagadnienia:
- Przekonanie o własnej skuteczności a pewność siebie
- Czynniki wzmacniające i osłabiające przekonanie o własnej skuteczności
- Znaczenie modelu do naśladowania – liderzy, których warto podglądać
- Rola białej perswazji i postaw – rola perswazji narracyjnej
- Fala uderzeniowa sukcesów i porażek
- Zarządzanie lękiem przed porażką
- Neutralizowanie strategii defensywnych
Dorota Mejri Psycholog, coach, trener biznesu Trener biznesu z 17- letnim doświadczeniem. Absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania i Marketingu , Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Krakowskiej Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt Ukończyła Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego na UŁ. Posiada certyfikaty CoachWise Coaching Essentials oraz CoachWise Mentoring Essentials.
Warsztat: „Warsztat: Role, cele, priorytety – gra biznesowa
W trakcie warsztatu uczestnicy, podzieleni na grupy, staną przed wielkim wyzwaniem. Otrzymają bowiem dużą ilość różnorodnych zadań do wykonania. Będę musieli podjąć decyzję, które z nich wykonają w wyznaczonym czasie. Dodatkowo, w trakcie zaplanowanej już pracy, pojawią się zadania niespodziewane. Czyli dokładnie tak, jak w każdej organizacji. Gra bardzo angażuje uczestników, a jej omówienie i dodatkowe ćwiczenia , rozwijają umiejętności stawiania celów, ustalania priorytetów, podziału pracy w zespole oraz radzenia sobie z presją czasu.
Sylwia Rogala-Marciniak Opiekun Merytoryczny kształcenia podyplomowego i Trener z zakresu coachingu i przywództwa na Uniwersytecie Łódzkim, Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ na Uniwersytecie Łódzkim Dyrektor Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu Erickson International Coach, Certyfikowany trener biznesu szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK – metodologia oparta na międzynarodowych standardach NVQ International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International Nauczyciel Mindfulness (Mindfulness Based Stress Reduction w Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness) Współautorka[\b] bestsellera „Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju” (Wolters Kluwer Polska – ABC, 2012r. Prowadzi własne centrum uważności w Łodzi
Warsztat: Mindfulness – uważność w pracy menedżera
W dzisiejszym ciągle zmieniającym się świecie, przeładowanym informacjami i bodźcami, które rozpraszają nasz umysł oraz powodują napięcia i stres – świat biznesu coraz bardziej dostrzega i wykorzystuje korzyści płynące z praktyki mindfulness. Jesteśmy obecnie świadkami szybkiego wchodzenia praktyki mindfulness do głównego nurtu programów rozwojowych wielu międzynarodowych organizacji. Wśród firm, które wprowadziły programy mindfulness dla swoich pracowników i liderów znalazły się m.in.:
Apple Computer, AstraZeneca Pharmaceuticals, Deutsche Bank, General Mills, Google, Facebook, McKinsey, Pacific Investment Management, Procter & Gamble, Starbucks, Yahoo!
Dotychczasowe efekty zastosowania mindfulness w biznesie pokazują, że praktyka ta wspiera pracę w wielu obszarach równocześnie. Rozwija umiejętność pełnego skupienia i obecności dzięki czemu:
- podwyższa osobistą efektywność pracy,
- zwiększa zdolność do skutecznego porozumiewania się i rozwiązywania problemów,
- pozytywnie wpływa na relacje w zespole,
- wzmacnia zdolność do radzenia sobie w sytuacjach stresowych,
- redukuje fizyczne i umysłowe symptomy stresu.
Praktyka mindfulness szczególne korzyści przynosi liderom, bo przewodzenie ludziom to ogromne wyzwania związane z ciągłym podejmowaniem decyzji oraz inicjowaniem i przeprowadzaniem zmian. Wymaga to umiejętności skupienia i pełnej obecności oraz świadomości ogromnego wpływu, jaki lider wywiera na innych.
Joanna Olejnik Pełnomocnik ds. Innowacji w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym, wykładowca na studiach podyplomowych.
Warsztat: Design Thinking – kreatywne myślenie projektowe
Niezależnie od tego gdzie pracujesz, wykorzystanie nowoczesnych narzędzi Design Thinking daje gwarancję stworzenia niestandardowych rozwiązań. Podczas warsztatów przeprowadzonych w trakcie Akademii Menedżera w praktyce będzie można doświadczyć procesu tworzenia innowacji w oparciu o jak najlepsze zrozumienie potrzeb użytkowników. Zespół pracujący nad konkretnym wyzwaniem przejdzie krok po kroku przez wszystkie etapy procesu tworzenia nowych rozwiązań.
Design Thinking jest nie tyle metodą, co procesem tworzenia produktów i usług w oparciu o zrozumienie potrzeb przyszłych użytkowników, który pozwala w pewien usystematyzowany sposób podejść do procesu tworzenia innowacji. Celem metody jest kreowanie nowych rozwiązań np. w postaci technologii, produktów, usług, procesów. Design Thinking pozwala uniknąć sytuacji, w której ciekawe pomysły i rozwiązania są bezpośrednio wprowadzane do codziennego użytku i okazuje się, że nie spełniają one oczekiwań odbiorców. Niezależnie od tego, gdzie pracujemy Design Thinking pozwala w efekcie stworzyć rozwiązania, które są pożądane przez użytkowników, a jednocześnie technicznie wykonalne.
Podstawą pracy nad rozwiązaniami jest zbudowanie interdyscyplinarnego zespół ludzi, który pozwoli spojrzeć na problem z różnych perspektyw. W prace mogą być zaangażowani eksperci, technolodzy, inżynierowie, projektanci, ekonomiści, socjolodzy, a także przyszli użytkownicy. Celem zespołu jest nie tylko wykreowanie rozwiązania, ale także sprawdzenie jego działania na etapie prototypowania. Zespół krok po kroku przechodzi przez kolejne etapy metody posługując się przy tym zestawem odpowiednich narzędzi, czego efektem jest wypracowane realne do wdrożenia rozwiązanie.
Cały proces Design Thinking, albo niektóre jego elementy, można z powodzeniem zaaplikować do każdego rodzaju i poziomu działalności – od małych firm, organizacji pozarządowych, przez edukację, jednostki administracji, aż po wielkie korporacje. Jednym słowem każda organizacja poszukująca innowacyjnych rozwiązań może odnieść korzyści ze stosowania metody, w szczególności w przypadku występowania złożonych problemów i nieuświadomionych potrzeb odbiorców.
Podczas warsztatów zostanie przedstawiony cały proces Design Thinking, a każdy uczestnik będzie miał okazję od razu doświadczyć, jak działa ta metoda dzięki praktycznym przykładom oraz przekonać się o jej uniwersalności.
Monika Łobodzińska certyfikowany coach i praktyk biznesu Pracuje z menedżerami, wspierając ich w podejmowaniu trudnych decyzji oraz rozwiązywaniu problemów organizacyjnych. Prowadzi szkolenia z komunikacji, budowania relacji, wypalenia zawodowego, warsztaty motywacyjne, coaching biznesowy oraz indywidualne i grupowe sesje coachingowe.
Praktyczny trening skuteczności
Tematem przewodnim warsztatu będzie skuteczność. W trakcie zajęć nauczycie się jak od marzeń przejść do celów i jak te cele zamienić na działanie. Weźmiemy pod lupę te wyznaczniki celów, które w największym stopniu zadecydują o ich skuteczności i funkcjonalności. Praktyczny trening skuteczności to również ćwiczeniadotyczące umiejętności rozwiązywania trudnościwystępujących podczas realizowania planów.Warsztat dotyczyć będzie zarówno skuteczności indywidualnej jak i zespołowej.
W temacie warsztatu:
- Moje ważne cele zawodowe. Miary celów
- Ćwiczenie CEL- EFEKT.
- Ćwiczenie „Realizowanie planów”
- Ćwiczenie węzły równości.
Płocki Park Przemysłowo – Technologiczny, ul. Łukasiewicza 39, Płock