O arena DESIGN arena DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.
Konferencja Design Thinking-Kooperacja zamiast konkurencji skierowana jest do międzynarodowego grona:
- projektantów
- architektów wnętrz
- studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym
- producentów
- firm usługowych
- handlowców
Konferencja Design Thinking-Kooperacja zamiast konkurencji ma na celu przedstawienie możliwości wykorzystania metodologii Design Thinking w różnych branżach i dyscyplinach. Po zaprezentowaniu metody, jej potencjału (kreatywnego i biznesowego) i zasad pracy w ramach Design Thinking, pokazane zostaną polskie wdrożenia z wykorzystaniem tej metody. Wnioski z wdrożeń posłużą za przesłanki do dyskusji nad zaletami i korzyściami oraz wadami i zagrożeniami płynącymi z zastosowania Design Thinking przez polskie firmy.
Środa, 6 marca, godz. 14.30, Pawilon 5 Scena Forum
Paneliści: Caspar Siebel, Andy Dunn
Prowadzący: Marcin Chłodnicki
Prelegenci Konferencji Design Thinking-Kooperacja zamiast konkurencji
- Caspar Siebel jest certyfikowanym trenerem, ukończył wzornictwo przemysłowe na Politechnice w Einthowen i Service Design na Mhmk w Monachium. Prowadzi warsztaty z service design thinking i treningi z wykorzystania technik improwizacji w zarządzaniu. Autor publikacji do Touchpoint. Projektant i facylitator zespołów projektowych. Przeprowadzi warsztat dot. projektowania user experience design w usługach oraz warsztat uświadamiający rolę i zadania lidera zespołu w procesie projektowania.
- Andy Dunn Jest service designerem, koordynatorem i trenerem technik przywództwa. Z doświadczeniem w projektowaniu, w połączeniu z głębokim zainteresowaniem ludźmi i psychologią behawioralną, Andy łączy umiejętności w coachingu i innowacji, aby pomagać rozwijać usługi zorientowane na klienta i zwiększać wydajności firmy. Pracuje w Wielkiej Brytanii i całej Europie, prowadzi warsztaty z co-designu , aby pomóc organizacjom wykorzystać wartość projektowania i stosowania kreatywnych metod tworzenia zmian.
- dr Marcin Chłodnicki - Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członek Service Design Network, European Academy of Marketing i współzałożyciel SDN Polska. Twórca metodologii wzornictwa usług (service design management) dla IWP, członek jury konkursu Dobry Wzór. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, poradnikowych i kilku książek. Współpracuje z projektantami na całym świecie, przy tworzeniu banków, ubezpieczeń, sieci handlowych, salonów dla telekomów oraz prawników, lekarzy, doradców podatkowych i in. Inicjator projektu Global Service Jam w Polsce. Jest kierownikiem studium podyplomowego „Service Design w sektorach kreatywnych” na UE w Poznaniu.