Wydarzenie zrzesza specjalistów i praktyków z dziedziny szeroko pojętego zarządzania i optymalizacji produkcji oraz osoby, które poszukują nowej wiedzy i inspiracji w tym temacie.
Program konferencji skupia się na najbardziej aktualnej tematyce branży, osadzonej w kontekście polskich realiów i systemów SCADA/MES. Odpowiemy na takie pytania, jak:
- - Czy 4-ta Rewolucja Przemysłowa staje się faktem?
- - Czy koncepcja „Przemysłowego Internetu” zrewolucjonizuje nasz przemysł?
- - Jak zarówno duże, jak i małe/średnie firmy w praktyce mogą realizować koncepcję „Smart Factory”?
- - Jak uchronić sieć zakładową przez cyberatakami?
- - Jakie narzędzia wykorzystać, aby produkować jeszcze efektywniej?
Nie będziemy skupiać się na teorii, nie zabraknie opinii autentycznych użytkowników systemów GE Digital i prawdziwych historii wdrożeń, pokazujących korzyści, które możesz osiągnąć w swoim zakładzie!
Integralnym elementem każdej konferencji cyklu jest wizyta referencyjna. Tym razem odwiedzimy zakład polskiego lidera branży wielkiej syntezy chemicznej – firmę Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”
Zobaczymy, jak największa w Polsce instalacja rozwiązań GE Digital (oparta o systemy HMI/SCADA iFIX, Historian, Webspace), stanowiąca podstawowy nośnik informacji produkcyjnych w Zakładach oraz źródło danych dla systemów raportujących i bilansujących całą produkcję, funkcjonuje w praktyce.
Trzecia rewolucja przemysłowa już dawno za nami.
Czy czwarta staje się faktem?
Co zrobić, aby nadążyć za nadchodzącymi zmianami i zoptymalizować produkcję?
Poznaj opinie specjalistów i weź udział w dyskusji podczas IV edycji Konferencji Użytkowników Proficy,
po raz pierwszy pod nową nazwą: Konferencja Użytkowników GE Digital:
- Internet zrewolucjonizował nasze życie prywatne. Czy może też zrewolucjonizować nasz przemysł?
- Do 2020 r. ponad 50 mld urządzeń przemysłowych zostanie podłączonych do internetu. Jakie korzyści mogą z tego płynąć dla Twojej firmy?
- 1 milion TB/dzień - tyle danych do 2020 roku będzie przetwarzać platforma Predix. Poznaj kierunek rozwoju aplikacji przemysłowych, podnieś efektywność produkcji w oparciu o najnowsze narzędzia od GE Digital.
- 79 tys. - tyle przypadków cyberataków miało miejsce w 2014. Przejedź i posłuchaj, jak zabezpieczyć swoją sieć przed takimi niebezpieczeństwami.
- Przemysł 4.0 to nie tylko inicjatywa dla dużych firm. Zobacz jak małe i średnie przedsiębiorstwa w praktyce realizują koncepcję „Smart Factory”.
Wizyta referencyjna: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy, to przedsiębiorstwo specjalizujące się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych oraz produktów chemicznych. To jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej. Zakłady każdego dnia tworzą produkty dla milionów ludzi na świecie. Zobacz, jak pomaga w tym jeden z największych w Polsce system oparty o rozwiązania GE Digital (iFIX, Historian, Webspace), stanowiący podstawowy nośnik informacji produkcyjnych w Zakładach oraz źródło danych dla systemów raportujących i bilansujących całą produkcję.
Uczestnicy
IV Konferencja Użytkowników GE Digital adresowana jest do obecnych, a także potencjalnych użytkowników oprogramowania GE Digital z obszaru całej Polski, a w szczególności do:
- kierowników zakładów / kierowników produkcji
- dyrektorów technicznych / dyrektorów IT
- szefów utrzymania ruchu i automatyki
- specjalistów ds. systemów zarządzania jakością
- koordynatorów Lean Manufacturing
IV Konferencja Użytkowników GE Digital Mobilność i cyberbezpieczeństwo w systemach SCADA/MES w erze przemysłu 4.0 2016 program dzień 1
BLOK I: PRZEMYSŁ 4.0
- Otwarcie Konferencji: Przemysł 4.0. Gdzie jesteśmy?
- Overview of Polish readiness for the Industry 4.0 Michael Majchrzak. Control Engineering Polska
- Becoming a Digital Industrial Company Thomas Schulz, GE Digital
BLOK II: PRZEMYSŁOWY INTERNET / ROZWIĄZANIA MOBILNE / BIG DATA
- Rozwiązania mobilne GE Digital w praktyce
- iFIX SCADA nowej generacji
- GE Software - platforma informatyczna dla Przemysłowego Internetu
BLOK III: CYBERBEZPIECZEŃSTWO
- Zagadnienia cyberbezpieczenstwa w sieciach przemysłowych z uwzglednieniem infrastruktury krytycznej GOŚĆ SPECJALNY: Prof. nzw. dr hab. inż Krzysztof Szczypiorski
- Cyberbezpieczeństwo w przemysłowych systemach sterowania
BLOK IV: SMART FACTORY – 100% case studies!
- GE Historian. Jak krok po kroku zbudować „Smart Factory”. Artur Luszewski, Perła - Browary Lubelskie S.A.
- Inteligentne miasto – przykład wdrożenia w polskim przedsiębiorstwie gospodarki komunalnej Władysław Sokołowski, Piotr Klocek, MPGK Krosno
- GE iFIX podstawą „Smart Factory” w branży gospodarowania odpadami. Łukasz Kapusta, LukSystem
IV Konferencja Użytkowników GE Digital Mobilność i cyberbezpieczeństwo w systemach SCADA/MES w erze przemysłu 4.0 2016 program dzień 2
- Rozwiązania GE Digital w Zakładach Azotowych Puławy Wprowadzenie do wizyty referencyjnej