Mamy ogromną przyjemności poinformować Państwa, że rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Konferencji Central European Electronic Card Warsaw.
Konferencja Central European Electronic Card (w skrócie: CEEC) - kontynuacja organizowanej od 2001 r. Konferencji KARTA - jest najważniejszym corocznym spotkaniem szeroko rozumianej branży kartowej z Polski i Europy Centralnej. Podczas dwudniowych obrad ponad 350 gości z kraju i zagranicy ma okazję zapoznać się z kilkudziesięcioma specjalistycznymi prezentacjami oraz do wielu bezpośrednich spotkań. Konferencja Central European Electronic Card Warsaw to jedyne miejsce, w którym spotykają się corocznie przedstawiciele instytucji i firm najważniejszych dla rozwoju nie tylko biznesu kartowego w Polsce i Europie. W dobie radykalnych zmian w biznesie kartowym wiodącymi wyznacznikami szczególnego zainteresowania organizatorów Konferencji CEEC pozostaje od minionego roku sześć istotnych haseł-drogowskazów: Commerce – Payment –– Mobility – Identity – Security – Smart City. Klient w centrum uwagi – to wiodące hasło tegorocznej edycji Konferencji CEEC.
Tematyka konferencji bazuje przede wszystkim na obiektywnie interesujących opisach przypadków w autorskim wykonaniu ich realizatorów i dotyczy najbardziej aktualnych tematów dla rynku kartowego oraz nowoczesnych płatności w Polsce i Europie.
Sukces Konferencji CEEC to w dużej mierze zasługa partnerów i patronów współtworzących jej program. Współorganizatorem Konferencji CEEC od minionego roku jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od lat z Konferencją CEEC i jej poprzedniczką związane są współpracą i honorowymi patronatami takie instytucje jak Związek Banków Polskich i jego wyspecjalizowany organ - Rada Wydawców Kart Bankowych, Ministerstwo Gospodarki, Narodowy Bank Polski, Komisja Nadzoru Finansowego, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Izba Gospodarki Elektronicznej, Polski Komitet Normalizacyjny, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
Platynowym Sponsorem Konferencji CEEC od pierwszej edycji konferencji była Visa Europe.
Do udziału w Konferencji CEEC 2016, poza ponad 350 uczestniczącymi w niej rokrocznie specjalistami, w tym roku zaprosimy też reprezentację nowej, młodej generacji użytkowników nowoczesnych płatności: studentów uczelni ekonomicznych i młodzieży licealnej.
IX Konferencja Central European Electronic Card 2016 to :
Spotkanie fachowców Konferencja Central European Electronic Card ( wcześniej KARTA ) stanowi od piętnastu już lat największe w Polsce coroczne spotkanie polskich i zagranicznych specjalistów aktywnych w dziedzinie systemów kartowych różnego przeznaczenia oraz nowoczesnych metod płatności. Od 2015 r. obszarami szczególnego zainteresowania uczestników Konferencji CEEC są następujące tematy:
- – Commerce
- – Payment
- – Mobility
- – Identity
- – Security
- – Smart City i to one tworzą oś programową konferencji.
Aktualna tematyka Zmiany w obszarze nowoczesnych technologii płatniczych, systemów kartowych rożnego przeznaczenia i szerzej – nowoczesnych technologii IT wykorzystywanych w świecie e-identyfikacji, e-płatności, e-Commerce, e-zdrowia czy e-administracji są tak daleko idące, że każdego roku zestaw tematów poruszanych na Konferencji CEEC jest bardzo bogaty. Każdego roku wybieramy też dla Konferencji CEEC temat wiodący – w 2016 roku jest nim „Klient w centrum uwagi”. W poprzednich latach były to na przykład „Przyszłość płatności” czy „Nowoczesne płatności w Polsce: 25 lat doświadczeń a wyzwania i perspektywy lat najbliższych”. W 2016 roku planujemy zaprezentować jeszcze takie tematy jak ...
Znani prelegenci Przez piętnaście lat organizacji konferencji Central European Electronic Card zawsze staraliśmy się uwzględniać w ich programie najbardziej ważne i aktualne tematy. Jednocześnie, z powodzeniem, zapewnialiśmy dla ich prezentacji osoby najbardziej kompetentne. W praktyce byli to często autorzy nowych rozwiązań technologicznych lub menedżerowie odpowiedzialni za tworzenie nowych produktów albo za ich biznesowe, rynkowe wdrożenia. Tak więc z prezentacjami podczas konferencji „KARTA” i CEEC wystąpili w minionych latach wszyscy ważni przedstawiciele polskich lub działających w Polsce instytucji i firm z obszarów objętych tematyką konferencji:
IX Konferencja Central European Electronic Card 2016 program dzień 1
- Otwarcie konferencji przez Krzysztofa Pietraszkiewicza - Prezesa Związku Banków Polskich, dr hab. Jerzego Boehlke - Dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Adriana Kurowskiego - Dyrektora Visa Europe w Polsce oraz Wiesława Paluszyńskiego - Wiceprezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
- Sesja otwarcia : „Klient w centrum uwagi” Wystąpienia i prezentacje, panel dyskusyjny: „Klient w centrum uwagi” - Małgorzata Szczepanek, Konrad Siwiński, TNS Global, „FinTech” - Jean-Noel Georges, Frost & Sullivan moderator dyskusji: Sławomir Cieśliński
Sesje specjalistyczne
- Sesja specjalistyczna: „Klient w centrum uwagi”, Dyskusja o „user experience” z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.
- Sesja specjalistyczna: „Program Paperless/Cashless,” Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.
- Sesja specjalistyczna: „Płatności mobilne” Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.
- Sesja specjalistyczna: „Nowe zagrożenia bezpieczeństwa transakcji”, Dyskusja z udziałem w/w prelegentów oraz zaproszonych gości.
IX Konferencja Central European Electronic Card 2016 program dzień 2
Sesje specjalistyczne
- Sesja plenarna: „Rozwój e-Commerce a nowoczesne metody płatności w obrocie wewnątrzkrajowym i transgranicznym”
- Sesja specjalistyczna: ”Regulacja eIDAS: szansa na uporządkowanie problemów e-tożsamości i e-podpisu w Europie i w Polsce”
- Sesja specjalistyczna: „Polskie i europejskie regulacje prawne a rozwój nowoczesnych metod płatności
- Sesja specjalistyczna: „Edukacja finansowa”
- Sesja specjalistyczna: „Cyfrowe pieniądze cyfrowego świata?”
- Sesja specjalistyczna: „Nowoczesne płatności dla dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych”
- Sesja specjalistyczna: „Technologie Smart City”
- Sesja specjalistyczna: “Chmura i inne nowoczesne rozwiązania IT dla rynku finansowego”
- Sesja specjalistyczna: „Karty przedpłacone, miejskie, regionalne, sportowe i lojalnościowe”
Sesja plenarna: „Klient w centrum uwagi – ale na końcu dnia liczy się wynik finansowy” Dyskusja z udziałem zaproszonych gości. moderator dyskusji: Sławomir Cieśliński
IX Konferencja Central European Electronic Card 2016 prelegenci
- Maris Cakste Mea Wallet
- Nigel Cox BPC Europe
- Janusz Diemko JD Consulting
- Jean-Noel Georges Frost & Sullivan
- Krzysztof Korus dLK Korus Okoń Radcowie Prawni
- David McLeod Hewlett Packard, EMEA
- Małgorzata O'Shaughnessy Visa Europe
- Wiesław Paluszyński Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
- Krzysztof Pietraszkiewicz Związek Banków Polskich
- Bogusław Prokop Białostocka Komunikacja Miejska
- Marek Ujejski Narodowy Fundusz Zdrowia
- Grzegorz Wójcik(e-Commerce Polska - Izba Gospodarki Elektronicznej
- Maciej Łuczak Billon
- Michał Macierzyński PKO Bank Polski
- Henryk Kułakowski Masspay
- Michał Kisiel Bankier.pl
- Jakub Kiwior Visa Europe
- Grzegorz Koprowski Polski Komitet Normalizacyjny
- Cezary Kosiński Swan Payments
- Adrian Kurowski Visa Europe
- Robert Laniewski Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego
- Dominika Maison Maison Dom Badawczy
- Filip Pawczyński Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
- Konrad Piotrowski Gemalto
- Tadeusz Reczyński Clear2Pay
- Jarogniew Rykowski Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
- Mariusz Sperczyński Bitmarket
- Rafał Szczechura Six Payment Services
- Michał Tabor Trusted Information Consulting
- Paweł Bułgaryn Ministerstwo Finansów
- Małgorzata Ciszecka Visa Europe
- Graham Fergus Cardtronics
- Marek Firkowicz
- Emili Geronimo Cashlessway
- Wacław Iszkowski Polska Izba Informatyki
- Adam Tencza SIBS International
- Adam Tochmański Narodowy Bank Polski
- Marta Walaszczyk-Szymańska BZ WBK
- Paweł Widawski Związek Banków Polskich
- Lech Wilczyński Inpay
- Kajetan Wojsyk Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia