Mobile Trends Conference 2017

Zapraszamy na VI edycję Mobile Trends Conference, która odbędzie się 8-10 marca 2017 roku w Krakowie. To największa w Polsce konferencja na temat mobilnych technik i technologii oraz marketingu mobilnego.

Moblie Trends Conference to aż 3 dni pełne wiedzy, nowych rozwiązań i inspiracji. To ponad 30 prelekcji, czyli ok 15h czystej wiedzy! Zaprezentują się najlepsi prelegenci z całej Polski, z różnych firm branży IT! Dodatkowo jest to idealna okazja do networkingu - planujemy udział ponad 500-600 osób każdego dnia! Przyjedź i poznaj ciekawych ludzi. Musisz być razem z nami!

Czego możesz się spodziewać?

 • Najlepsi prelegenci z Polski
 • Ponad 30 prelekcji
 • Ogromna dawka wiedzy i inspiracji
 • Najciekawsze case study
 • Doskonały networking
 • Gala rozdania nagród MTA
 • Niezapomniana impreza integracyjna
 • Ciekawi ludzie, rozmowy, nowe znajomości
 • Inspiracja, motywacja, rozwój

VI Konferencja Mobile Trends Conference 2017 program dzień 1

 • Mobilne motywacje. Jak interpretować zachowania konsumentów? Paweł Tkaczyk Google wprowadza osobne indeksy wyszukiwania dla użytkowników stacjonarnych i mobilnych. To pokazuje, że konsument używający urządzenia mobilnego i ten używający desktopu, zachowują się zupełnie inaczej – nawet jeśli są tą samą osobą. Co napędza mobilne motywacje?

 • Trzy perspektywy mobile marketingu - agencja, klient, dostawca  Norbert Mazur, Anna Gruszka Mobile nie jest jednorodną częścią digitalu. Badania pokazują dwucyfrowe wzrosty, ale każdy z graczy rynkowych widzi je inaczej. Pokażemy trzy perspektywy podejścia do mobile marketing’u : agencyjną - badawczą, kliencką i mediową
 • Nienawidzisz VR? Poczekaj, dam Ci powody Artur Kurasiński Dlaczego VR, AR i MR nie są tylko pustymi marketingowymi hasełkami ale dojrzałą technologią, która ratuje życie, sprzedaje domy, leczy i po prostu bawi? Pomogę Ci zrozumieć dlaczego to jest skok w przyszłość dla całej ludzkości
 • Czy to już koniec natywnych aplikacji mobilnych? Co wiemy o Mobile Web i Progressive Web Apps? Bartosz Bilicki Zdaję sobie sprawę, że taki tytuł jest nieco kontrowersyjny, szczególnie na takiej konferencji, ale spójrzmy na statystyki. Ponad połowa ruchu pochodzi z mobile. Koszty wejścia z natywną aplikacją są orgomne. Czy naprawdę niezbędne są nam natywne aplikacje mobilne?
 • Od U do Z - jaka powinna być Twoja aplikacja na platformie iOS? Maciej Kołek Tworzysz aplikację mobilną na platformę iOS i szukasz sposobów na to, by Twoja aplikacja była bardziej konkurencyjna w AppStore? Zanurzmy się w świat funkcji platformy iOS które Twoja aplikacja powinna posiadać.

VI Konferencja Mobile Trends Conference 2017 program dzień 2

 • Pegaz, brudna krowa i inne fantastyczne zwierzęta Mateusz Biliński Historia o tym jak zwykłe i niezwykłe bestie wpływają na tych wszystkich, którzy dotykają swoich ekranów i szukają emoji każdego dnia. Czy należy się ich bać i czy je karmić? Kęsy informacji ze współczesnego świata bezpieczeństwa.
 • Aplikacja mobilna dopasowana do wzroku konsumenta Tomasz Soluch Praktyczne zastosowania pomiaru eye trackingowego w tworzeniu aplikacji mobilnej. Jak ekspozycja treści wpływa na sposób interakcji z aplikacją? W jaki sposób postrzegamy komunikaty marketingowe?
 • Mobilna obsługa klienta w social media - czy robisz to dobrze? Monika Czaplicka 152% - to liczba komórek w porównaniu do populacji w Polsce. Co prawda "tylko" 10 milionów Polaków i Polek korzysta z urządzeń mobilnych do surfowania po social mediach (we are social 2016), ale ta liczba na pewno będzie rosła. Czy jesteś na to gotowy? Czy potrafisz oferować odpowiednią obsługę klienta dla swoich klientów?
 • Internet Rzeczy to system, a ja opowiem Ci jak go zaprojektować. Kuba Kulesza Internet Rzeczy to hasło, które pojawia się coraz częściej w świadomości użytkowników. W swojej prezentacji opowiem w jaki sposób projektować tego typu rozwiązania oraz gdzie znajdują się szanse i zagrożenia z tym związane.

VI Konferencja Mobile Trends Conference 2017 program dzień 3

 • Aplikacje "kupujemy" wzrokiem. Dlaczego motion design ratuje UX? Maciej Szwed Przygotowana prelekcja pozwoli uczestnikom Mobile Trends Conference przejść od podstawowych zasad i schematów projektowania ruchu w aplikacjach mobilnych do wyjątkowych rozwiązań, które często decydują o globalnym sukcesie.
 • Mobile AdWords i Analytics Krzysztof Marzec 10 praktycznych analiz zachowań użytkowników z segmentów mobile/tablet vs. urządzenia stacjonarne pozwalające ich lepiej zrozumieć i ulepszyć własny przekaz i stronę.
 • Copywriting a aplikacje mobilne - od tekstu do instalacji Artur Jabłoński Jak wyróżnić swoją aplikację na tle innych, podobnych? Co decyduje o tym, że komunikacja niektórych projektów wzbudza zachwyt a obok pozostałych wszyscy przechodzą obojętnie? Na dobrych i złych przykładach omówię, w jaki sposób pisać o aplikacjach i w aplikacjach, by ludzie chcieli je instalować i z nich korzystać.
 • CASE STUDY: Jak sprzedać ponad 50 000 biletów lotniczych tylko przez mobile? Case Study na przykładzie Wizz Air Piotr Chojnacki Wizz Air od wielu lat sprzedaje bilety online. Dzięki odpowiedniemu targetowaniu komunikatów i wykorzystaniu narzędzi Facebook'a dokonaliśmy w ciągu 6 miesięcy 55 000 konwersji zakupowych przez mobile.
 • CASE STUDY: Anna Starmach – ze szklanego ekranu do ekranu smartfona Michał Sękara W wystąpieniu przedstawimy jak w profesjonalny sposób zaprojektować serwis kulinarny z uwzględnieniem ciągle wzrastającej liczby użytkowników mobilnych – na przykładzie portalu Anny Starmach www.aniastarmach.pl.
 • CASE STUDY: Komunikat we właściwym czasie, miejscu i... nastroju Tomasz Szulkowski Innowacyjna kampania dla marki RedBull z wykorzystaniem BigData i geolokalizacji. Dopasowanie komunikacji do prawdziwej potrzeby konsumenta. Ewolucja marki FMCG w optymalnym wykorzystaniu potencjału mobile.
 • CASE STUDY: #1milionIKO Michał Macierzyński, Łukasz Kuc Studium przypadku jak aplikacja bankowości mobilnej PKO Banku Polskiego osiągnęła jeden milion aktywacji.
 • Na co należy zwrócić uwagę podczas tworzenia bezpiecznych aplikacji mobilnych? Ernest Jakubowski Podczas prelekcji opowiemy o specyfice tworzenia bezpiecznych aplikacji mobilnych na przykładzie bankowości mobilnej dla Euro Bank.

VI Konferencja Mobile Trends Conference 2017 prelegenci

 • Bartosz Bilicki jest product managerem w Merixstudio z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży web i mobile. Aktualnie współtworzy responsywne apliacje edukacyjne dla nowojorskiej uczelni Juillard School, która jest jednym z kluczowych klientów Merixstudio.
 • Anna Gruszka Anna Gruszka pełni funkcję Chief Digital Officera w spółkach IPG Mediabrands (Universal McCann, Initiative, Prezes Reprise Media). Prelegentka wielu konferencji branżowych, m. in. Forum IAB. Członek jury IAB MIXX Awards. Jest absolwentką UW, IBL i ISP Polskiej Akademii Nauk.
 • Maciej Kołek Od zawsze związany z IT - swoją pierwszą klawiaturę miałem już w wózku dziecięcym. Na początku backendowiec, obecnie na codzień programuję aplikacje mobilne na platformę iOS w gdańskim oddziale firmy GetResponse dla klientów firmy z całego świata.
 • Artur Kurasiński Współtwórca MUSE (yourmuse.io - narzędzia dla wideo content marketingu). Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery (dla najlepszych polskich startupów).
 • Roman Łoziński Marketing Strategy Director w Deloitte. W ciągu ostatnich sześciu lat świadczył usługi dla takich marek, jak Coca-Cola, LG Electronics, Heineken, Volkswagen, Play, VOX i Nutricia. Jego projekty były nagradzane w konkursach Effie i KTR, a także Cannes Lions w kategorii Innowacje.
 • Norbert Mazur, Mobile Media Coordinator. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, autor pracy magisterskiej "Offline and online media planning". Od 5 lat związany z marketingiem mobilnym, gdzie swoje zamiłowanie do technologii przekłada na najlepsze strategie dla marek Allegro, Orange, Johnson&Johnson, BMW, LOT, Tesco czy Maspex Wadowice.
 • Monika Mikowska Współwłaścicielka agencji Mobee Dick, zajmującej się projektowaniem rozwiązań internetowych i mobilnych. Autorka popularnego bloga jestem.mobi. Specjalistka ds. mobile UX design. W branży interaktywnej od 12 lat. Zrealizowała projekty m.in. dla TUiR Warta, Empik, NIVEA Polska, Żabka Polska, Orange, Play, Getin Bank, Meritum Bank, BZ WBK, Raiffeisen Bank Polska, ING Bank Polska, Wirtualna Polska, Answear.com, Mars, TUI, PKP.
 • Paweł Tkaczyk Prezes agencji brandingowej MIDEA, specjalista od marketingu uhonorowany w 2011 roku nagrodą Człowieka Roku Polskiego Marketingu. Autor dwóch bestsellerów – „Zakamarki marki” (która zdobyła tytuł Marketingowej Książki Roku) oraz „Grywalizacja" (pierwsze miejsce na liście bestsellerów OnePress).
 • Michał Wicinski Michał Wiciński pracuje na stanowisku Search Quality Strategist w Google i chroni użytkowników wyszukiwarki poprzez zwalczanie spamu w wynikach wyszukiwania.
 • Mateusz Biliński Fascynat technologii mobilnych od czasów Zaurusa SL-5500. W Niebezpieczniku badacz, trener, pentester. Jeden z pierwszych posiadaczy certyfikatu CompTIA iOS Mobile App Security+. Współtworzył oprogramowanie stacji bazowych LTE w firmach Motorola i Nokia Siemens Networks. Mobility Manager w Lizard Mobile, gdzie na co dzień dotyka procesu twórczego na każdym etapie, od koncepcji po wdrożenia.
 • Maciej Budzich Autor bloga o mediach, marketingu i internecie – mediafun.pl. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością.
 • Monika Czaplicka W branży social media od 10 lat. Pra­cuje w swojej agencji Wobuzz dla różnych klien­tów. Pro­wa­dzi fan­page “Kry­zysy wybu­chają w social media w week­endy” oraz bloga czaplicka.eu. Jej debi­tancka książka “Zarzą­dza­nie kry­zy­sem w social media” nakła­dem wydaw­nic­twa Helion doczekała się dodruku po kilku miesiącach od pierwszego wydania. Jedna z autorek II tomu Biblii E-biznesu. Często występuje jako prelegentka na wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych. Podczas konferencji I love marketing otrzymała I miejsce (z 18) za najlepszą prelekcję głosami prawie 900 widzów zgromadzonych na sali oraz przed komputerami.
 • Natalia Hatalska Analityk trendów, autorka bloga hatalska.com uznawanego za jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce i bestsellerowej książki Cząstki przyciągania.Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship studiowała również w London Business School w Wielkiej Brytanii. Współpracuje z domem mediowym Universal McCann jako Chief Inspiration Officer.
 • Kuba Kulesza UX Designer w Studiu EDISONDA. Od 5-ciu lat pomaga organizacjom rozwijać oraz podościć użyteczność tworzonych produktów. Współpracował między innymi z Autodesk, ING, Etihad i AirBerlin. Obecnie, od blisko 2 lat zaangażowany w projekt WINGU - platformy IoT ułątwiającej zarządzanie siecią beaconów. Rozwiązanie zostało wdrożone w Niemczech.
 • Paweł Sala Współzałożyciel i dyrektor zarządzający FreshMail. Ekspert ds. email marketingu, trener, manager, konsultant. Dyrektor zarządzający firmy FreshMail, specjalizującej się w kompleksowej obsłudze działań z zakresu email marketingu, a także dostarczającej prawdopodobnie najbardziej popularne narzędzie do email marketingu w Polsce. Co miesiąc za jego pomocą ponad 70 000 marketerów (w tym tacy jak Neckermann, Skoda, Timberland) wysyła ponad 700 000 000 wiadomości.
 • Tomasz Soluch Współtwórca marki ISA (Institute of Sensory Analysis). Odpowiada za dział badawczy realizujący badania marketingowe i rozwojowe. Ukończył studia podyplomowe realizowane na UW: Badania Rynku i Społeczne. Prowadzi szkolenia i warsztaty na temat zastosowania eye trackingu w badaniach marketingowych i naukowych. Współorganizator i prelegent Polskiej Konferencji Eye trackingowej.
 • Rahim Blak CEO i współzałożyciel click community - agencji social media oraz platformy aplikacji click apps. Koncentruje się na marketingu społecznościowym ze szczególnym naciskiem na social commerce i social CRM. Zajmuje się także tworzeniem startupów w modelu SaaS. Najnowszy startup edrone pozycjonuje jako "Pierwszy CRM dla e-commerce".
 • Piotr Chojnacki Od początku kariery związany z social mediami, obecnie skupia się na strategicznym planowaniu mediów dla klientów agencji i e-commerce; poza pracą entuzjasta gotowania, technologii, a także amator fotografii, który swoje zdjęcia wrzuca na Instagram.
 • Michał Górecki Współwłaściciel firmy odzieżowej koszulkowo.com oraz serwisu clouto.com. Bloger (michalgorecki.pl). Do stycznia 2013 strateg w Agencji Reklamowej Heureka (dziś VML Poland), wcześniej zajmował się social mediami i e-commercem. W agencjach zajmował się przede wszystkim strategiami społecznościowymi oraz nowym biznesem. Współtworzył strategię obecności w mediach społecznościowych dla takich marek jak Colgate, Żywiec-Zdrój, Berlinki, Brita, czy Atlas. Osobiście nadzorował projekty dla m. in.: Wilkinson, Orange, Philips, czy Nivea. Fascynat nowych mediów, gadżetów i work-life balance.
 • Artur Jabłoński Pracuje jako konsultant ds. e-marketingu. Specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu kampanii reklamowych w internecie generujących leady i sprzedaż. Prowadzi szkolenia, doradza i realizuje kampanie dla firm i instytucji różnego typu – od korporacji przez MŚP po instytucje kultury, startupy czy urzędy. Pracował i pracuje m.in. z: Ista Shared Services, OtoDom, Allegro, urzędem miasta Gdynia, urzędem miasta Toruń, ING, Radio PiK, Stiegelmayer i innymi. Autor jednego z najpoczytniejszych polskich blogów o marketingu: www.ArturJablonski.com. - Regularnie publikuje również w magazynach branżowych takich jak „Brief” czy „Marketing w Praktyce”.
 • Ernest Jakubowski CTO w firmie Mobter. Od 10 lat związany z technologiami mobilnymi. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczynał od systemu operacyjnego iOS w dniu jego premiery w 2008 roku a następnie z systemem Android.
 • Łukasz Kuc Dyrektor Biura Projektów Mobilnych i Internetowych w PKO Bank Polski Od lipca 2014 roku odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie kanału mobilnego - w tym za aplikację bankowości mobilnej IKO oraz analizy zachowań klientów banku w kanałach elektronicznych. Wcześniej przez 4 lata pracował w Biurze Innowacji PKO Banku Polskiego gdzie m.in. współprowadził projekty rewitalizacji Szkolnych Kas Oszczędności i wdrożenia oferty PKO Junior.
 • Michał Macierzyński Zastępca Dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Bank Polski. Doktor nauk ekonomicznych. Od wielu lat związany z bankowością i nowoczesnymi technologiami. W PKO Banku Polskim odpowiedzialny za rozwój bankowości i płatności mobilnych oraz projekty związane z cyfryzacją państwa.
 • Krzysztof Marzec Absolwent elektronicznego przetwarzania informacji na UJ. Certyfikowany trener Google AdWords oraz certyfikowany specjalista Google Analytics. Autor szkoleń i wydawnictw z tej tematyki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. Kieruje DevaGroup. Pracował dla takich marek, jak: DaWanda, Neo24, Shoper.pl, Conrad.pl, Interia.pl, Grupa RMF czy Wydawnictwo Bauer.
 • Monika Mikowska Współwłaścicielka agencji Mobee Dick, zajmującej się projektowaniem rozwiązań internetowych i mobilnych. Autorka popularnego bloga jestem.mobi. Specjalistka ds. mobile UX design. W branży interaktywnej od 12 lat. Zrealizowała projekty m.in. dla TUiR Warta, Empik, NIVEA Polska, Żabka Polska, Orange, Play, Getin Bank, Meritum Bank, BZ WBK, Raiffeisen Bank Polska, ING Bank Polska, Wirtualna Polska, Answear.com, Mars, TUI, PKP. Autorka cenionych raportów branżowych: “POLSKA.JEST.MOBI”, "BANK.JEST.MOBI", "Marketing mobilny w Polsce”, "Mobile Commerce w Polsce” i "Raport użyteczności mobilnych aplikacji bankowych”. Współautorka książek “E-marketing” oraz "Biblia e-biznesu 2". Wykładowca na AGH i WSE w Krakowie. Wykładowca i mentorka kierunku UX Design na SWPS w Katowicach.
 • Andrzej Ogonowski Od 2006 roku związany z firmą ComVision, początkowo jako programista oraz menadżer produktu oprogramowania sklepu internetowego cStore. Od 2008 r. zaangażowany w rozwój marki SMSAPI.pl, od 2011 r. odpowiada za całokształt działań wizerunkowych marki oraz PR platformy.
 • Michał Sękara Co-founder agencji interaktywnej Ivision.pl. Z branżą IT związany od ponad 10 lat. Obecnie z powodzeniem koordynuje prace zespołu, zarządzając dużymi, międzynarodowymi projektami. Nadzorował realizację projektów dla takich marek jak: Valvex, Subaru Polska, Concept Music Art, Ista, AniaStarmach.pl. Perfekcjonista, który docenia rozwiązania dopracowane w każdym calu i cechujące się wysoką jakością. Prywatnie zwolennik filozofii Kaizen i miłośnik wspinaczki.
 • Tomasz Szulkowski Praktyk w zakresie mobile marketingu z ponad 4 letnim doświadczeniem w realizacji kampanii z wykorzystaniem niestandardowych form displayowych, geolokalizacji, zasobów big data, platform RTB i działań niestandardowych. Zrealizował kilkaset kampanii mobilnych bazując na zasobach operatorów GSM oraz polskich i globalnych dostawców. Karieręw mediach rozpoczął w 1995 w branży początkowo w branży OOH, później prasa [Komputer Świat, Forbes, Polityka], aby w 2009 wejść do świata online [Grupa o2]. W 2012 współtworzył jedną z pierwszych agencji marketingu mobilnego Mobehave. Od maja 2016 Head of Mobext Polska [w ramach Havas Media Gruoup].
 • Maciej Szwed - Head of Design w Miquido Ekspert z ponad 7-letnim doświadczeniem w dziedzinach: User Experience, motion design, prototypowaniu i animacji. Dobrze zorganizowany szef działu graficznego w Miquido, na który składa się 8 doświadczonych i głodnych wiedzy specjalistów.

Kino Kijów, aleja Zygmunta Krasińskiego 34,, Kraków

Informacje dot. plików cookies

ComminT Sp. z o.o. stosuje pliki cookies, które są niezbędne w celu odpowiedniego funkcjonowania ich stron internetowych. Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności.